Zavrieť

Porady

Basic verzia 2.01.02 J

Zdravím vás,

nerobíte niekto JU v programe Basic?
Ja som teraz začala robiť vo verzii 2.01.02 J a ide ma trafiť šľak.
Vraj tam zasa poopravovali nejaké chyby, ale to čo bolo dobré, to pokašľali.
Môže si so mnou niekto vymeniť skúsenosti?

Diky!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ata111 je offline (nepripojený) ata111

    ata111
    AlaNR
    Zdravím vás,

    nerobíte niekto JU v programe Basic?
    Ja som teraz začala robiť vo verzii 2.01.02 J a ide ma trafiť šľak.
    Vraj tam zasa poopravovali nejaké chyby, ale to čo bolo dobré, to pokašľali.
    Môže si so mnou niekto vymeniť skúsenosti?

    Diky!
    Ala, robím v tomto programe a zdá sa mi pomerne spoľahlivý, až na to, že dobabrali ročné zúčtovania, ale na nete je verzia 2,01,04a, idem ju teraz lúskať, mali by tam byť chyby vychytané a dokonca aj výkaz pre zdr.p. tam už je. Chýba tam ale definovanie 2.piliera soc.poistenia a prepočet. Pošlem im pripomienku, snáď na to len pozabudli. Aké negatíva si tam našla ty?

    blondy je offline (nepripojený) blondy

    iwa blondy
    Aj ja robím v tomto programe, má svoje drobné muchy - ale ktorý program ich nemá?! Mám momentálne verziu 2.01.05, dá sa stiahnuť na internete.Verzia 2.01.04 my robila chybu pri mesačnom výkaze do SP - mala som zlé % pri rezervnom fonde a pri dôch. fonde za zamestnávateľa (išlo to podľa r. 2004). Ja som s tým programom spokojná.

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    No neviem, či ide len o drobné muchy, mala som možnosť robiť na ňom asi 1,5 roka, ale som rada, že nemusím. Nedivím sa AleNR. Bolo toho dosť, čo pri nových verziách škrípalo.

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    Tak to som rada. Už som si myslela, že som don debilo grando. Vždy keď idem robiť niečo komplikovanejšie, vyletí mi tam taká chyba, že sa mi panenky pretáčajú!!!
    Ešte som nespustila ročnú uzávierku, to bude goool, teším sa dopredu!

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    Držím Ti palce, možno to bude tentoraz OK . A keď nie, tak priateľ na telefon Ing.Rujder.

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    S ujom Rujderom som cca pred mesiacom prehovorila majlant. Ktovie, či sa nechytá za hlavu, keď počuje, kto mu volá. Škoda, že vždy z toho vyplynie to, že ten program je super, len treba naňho tridsiatich počítačových expertov, ktorý to budú zvonka opravovať.

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    Ala, o Tebe sa ujovi sníva veľmi často

    Mne sa páčila posledná verzia, ktorá bola do konca r. 2004. Keď som u klienta urobila výkaz DPH, tak sa nedal vôbec vytlačiť, a tlačová zostava bola zošikma, takže asi od polovice stránky som mohla iba tušiť o čo kráča a vidieť som to mohla u susedov. Takže som výkaz musela opisovať z obrazovky. A napr., jediný nadmerný odpočet v roku sa ťahal v účtovníctve každý mesiac a stále sa odpočítaval z daňovej povinnosti. Tomu sa hovorí nadštandardný program.
    Naposledy upravil Zuzka : 30.03.05 at 18:02

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Zuzka
    Ala, o Tebe sa ujovi sníva veľmi často

    Mne sa páčila posledná verzia, ktorá bola do konca r. 2004. Keď som u klienta urobila výkaz DPH, tak sa nedal vôbec vytlačiť, a tlačová zostava bola zošikma, takže asi od polovice stránky som mohla iba tušiť o čo kráča a vidieť som to mohla u susedov. Takže som výkaz musela opisovať z obrazovky. A napr., jediný nadmerný odpočet v roku sa ťahal v účtovníctve každý mesiac a stále sa odpočítaval z daňovej povinnosti. Tomu sa hovorí nadštandardný program.
    No keď tak čítam vaše problémy s týmto programom, som šťastná, že som si presadil vo firme, kde som začala prerábať vlaňajší rok v 10/2004 opätovne od januára, za celý rok bolo 8750 položiek! a mali tento program, tak som na vlastné triko začala účtovať v mojom MRP. Som rada, že ho mám, hoci hot line žiadny, najmä večer, ale keď sa s ním spriatelíte, je ozaj kamarát. Ľuttujem Vás babenky s vašimi problémami. Skúste pre tento rok si vybrať iný program, veď na nete je viac demoverzií!
    Vlasta

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    Ja ho našťastie nemám, min. rok som chodila ku klinetovi a u neho nahrávala doklady. Teraz sa s ním trápi on :p.
    Ja sa na svoj nesťažujem. Som spokojná.

    martina12 je offline (nepripojený) martina12

    martina12
    AlaNR
    Zdravím vás,

    nerobíte niekto JU v programe Basic?
    Ja som teraz začala robiť vo verzii 2.01.02 J a ide ma trafiť šľak.
    Vraj tam zasa poopravovali nejaké chyby, ale to čo bolo dobré, to pokašľali.
    Môže si so mnou niekto vymeniť skúsenosti?

    Diky!
    Neviem čo Ti nejde, ale skús na internete opravnú verziu 2.01.05 - tá rieši výkazy pre zdravotné poisťovne. Asi tak o 2 týždne bude ďalšia, riadna verzia, ktorá príde každému zákaníkovi na CD - bude riešiť výkazy do zdravotných poisťovní - elektornicky. Ak máš konkrétny problém, rada poradím.

    martina12 je offline (nepripojený) martina12

    martina12
    Zuzka
    Ala, o Tebe sa ujovi sníva veľmi často

    Mne sa páčila posledná verzia, ktorá bola do konca r. 2004. Keď som u klienta urobila výkaz DPH, tak sa nedal vôbec vytlačiť, a tlačová zostava bola zošikma, takže asi od polovice stránky som mohla iba tušiť o čo kráča a vidieť som to mohla u susedov. Takže som výkaz musela opisovať z obrazovky. A napr., jediný nadmerný odpočet v roku sa ťahal v účtovníctve každý mesiac a stále sa odpočítaval z daňovej povinnosti. Tomu sa hovorí nadštandardný program.
    To, že sa Ti tlačilo zle DPH je kvôli tomu, že bola zle nainštalovaná PDF tlačiareň - ktorá slúži na prezeranie tlačových zostáv vo formáte pdf. Ja s týmto programom robím už 10 rokov, mala som možnosť robiť aj na iných, ale tento je fajn a nevymenila by som ho za žiadny. Teda ak budete mať problém, rada pomôžem.

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    Teraz mám supernajnovšiu verziu a zatiaľ (musím zaklopať) ide všetko o čo sa pokúšam.
    So starým rokom som nič nerobila, žiadnu verziu som nedala inštalovať a predsa sa mi zasa dodzubala evidencia DPH. Keď ju otvorím, je prázdna, to je pochopiteľné, lebo záznamy za 12/2004 sú už v histórii, ale nepochopím, prečo sa mi pri akomkoľvek výbere zobrazí tabuľka nového záznamu. Jednoducho sa do ničoho nedostanem. Kdekoľvek kliknem, mám tabuľku na nový záznam.
    Uff...

    martina12 je offline (nepripojený) martina12

    martina12
    AlaNR
    Teraz mám supernajnovšiu verziu a zatiaľ (musím zaklopať) ide všetko o čo sa pokúšam.
    So starým rokom som nič nerobila, žiadnu verziu som nedala inštalovať a predsa sa mi zasa dodzubala evidencia DPH. Keď ju otvorím, je prázdna, to je pochopiteľné, lebo záznamy za 12/2004 sú už v histórii, ale nepochopím, prečo sa mi pri akomkoľvek výbere zobrazí tabuľka nového záznamu. Jednoducho sa do ničoho nedostanem. Kdekoľvek kliknem, mám tabuľku na nový záznam.
    Uff...
    treba tam vytvoriť nový záznam, hocijaký, potom už pôjde všetko OK.

    spring je offline (nepripojený) spring

    spring
    Ahojte, može mi niekto poradiť???? Mam program Basic jednoduche učtovníctvo a v učtovnej osnove nemám priebežne položky, ak niekto robi s týmto programom može mi poslať jeho učtovnú osnovu?????? Cez tie priebežne položky musim preučtovať uver, alebo poradte ako to urobiť................ďakujem.................

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.