Zavrieť

Porady

OMEGA A 2 SADZBY DANE PRI DOŠLOM DOBROPISE - HELP !!!

Poprosím, ak má niekto skúsenosť:




V OMEGA:
Pri nahadzovaní došlého dobropisu pri 2 sadzbách DPH SW nekorektne pracuje v tom zm., že nemá TYP sumy na Oprava odpočítanej dane (nižší základ) čo je pri 19% G a tiež Oprava odpočítanej dane(nižšia daň) čo je pri 19% 25.
Prosím poradíte mi ako postupovať pri nahodení takýchto došlých dobropisoch aby mi korektne SW spracoval DPH výkaz , hlavne riadok 25.
Veľmi pekne vďaka, poteší ma skorá odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    posúvam

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    nik neporadí ?? - nemáte taký prípad?

    DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

    DušanČ
    Ivka, zrejme to potrebuješ pri lekárni. Ja síce ešte tú lekáreň nerobím, teda sa s nižšou sadzbou dane nestretávam, ale by som skúsil použiť ten istý typ sumy, ako pri vyššej sadzbe, len by som pred zaúčtovaním natvrdo opravil účet DPH. V DP sa v jednotlivých riadkoch aj tak nerozlišuje, či je ide o vyššiu alebo nižšiu sadzbu dane. Ak to takto nie je možné, navyše je to nepohodlné, skús zavolať do KROSU na hot line do Žiliny, tam ti určite poradia.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    no idem volať, natvrdo sa to nijako nedá, nesmerujú sumy do riadku 25, je to sila, hodím sem ako to poriešili...., dík za ochotku
    Takže ak by mal niekto podobný problém tak
    10% základ je typ sumy 5G
    10% daň je typ sumy 75

    na to aby to fungovalo automaticky, tak treba nastaviť znova štandard vzorov predkontácii, a nefunguje ak mám už svoje predkontácie....
    Naposledy upravil sway : 24.07.07 at 09:04

    OMEGA A 2 SADZBY DANE PRI DOŠLOM DOBROPISE - HELP !!!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.