Zavrieť

Porady

Bolesti v päte

Prosím nemáte niekto skúsenosti s bolesťami v päte?. Bolí to iba na jednej nohe a odspodu. Nie je to následok otlačenej nohy od topánky, ani na pokožke nič nevidno. A podľa topánok mám v týchto horúčavách pocit, akoby mi tá jedna noha trochu puchla. Vďaka.
Usporiadat
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
lujza.j Pozri príspevok
čítala som o tom len tu u nás v SR je to pekne drahé v ČR stojí jedno sedenie 500.-čk, tu tuším 50e a treba ich užiť 7-8. mne ocot pomohol a to som mala, alebo mám na päte pekný hák
Stačí to urobiť len raz...a vyše 90% pacientov má navždy pokoj...
A je to drahé...v tej dobe ma to stálo okolo 6.000,- Sk.....ale aj viac by som dala...hlavne aby to pomohlo......a pomohlo.
2 0
Daniela1010 Daniela1010

Daniela1010 je offline (nepripojený) Daniela1010

Ja som mala tento problém asi pred piatimi rokmi, bolo mi poradené aby som si uvarila zemiak v šupe, rozpučila vidličkou, dala do vreckovky, na to si položila nohu, samozrejme takej teploty aby som sa nepopálila a nechala tak až do vychladnutia zemiaku. Toto som robila si 3 krát do týždňa 1 mesiac a odvtedy som to nemala. Vyskúšaj. Robila som to večer pri telke, takže tá kúra bola celkom prijateľná.
1 0
Dabe Dabe

Dabe je offline (nepripojený) Dabe

2roky ma bolela prava päta. Prešiel som zbytočnou obstrekovou rutinou a procesom nášho štátneho zdravotnictva. No iba čo som zvyšil dlhovu priepasť zdravotníctva. Až som si povedal dosť, a po zváženiach pri čítani fora na nete som si stanovil liečbu rázovou vlnou. Bol to vykonny prístroj, ktorý lieči 1 sedením. Po štyroch mesiacoch od zákroku nič. Už som si povedal, že som zase strelil vedla, no čuduj sa svete na 5. mesiac sa bolesť očividne začína zmenšovať, a stale je menšia. Preto som nadobudol presvedčenie o správnosti použitia rázovej vlny na vlastnej koži, vlastne nohy...
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

Dabe Pozri príspevok
2roky ma bolela prava päta. Prešiel som zbytočnou obstrekovou rutinou a procesom nášho štátneho zdravotnictva. No iba čo som zvyšil dlhovu priepasť zdravotníctva. Až som si povedal dosť, a po zváženiach pri čítani fora na nete som si stanovil liečbu rázovou vlnou. Bol to vykonny prístroj, ktorý lieči 1 sedením. Po štyroch mesiacoch od zákroku nič. Už som si povedal, že som zase strelil vedla, no čuduj sa svete na 5. mesiac sa bolesť očividne začína zmenšovať, a stale je menšia. Preto som nadobudol presvedčenie o správnosti použitia rázovej vlny na vlastnej koži, vlastne nohy...
vraj to strašne bolí.....a aká je cena?
0 0
Dabe Dabe

Dabe je offline (nepripojený) Dabe

Neboj,
bolesť v päte je ovela horšia. Ja by som zákrok charakterizoval ako nutne zlo. Nejnepríjemnejšie je umrtvenie anestetikmi, keď ti inekciou pichaju do nohy. No to nie je bolestive, ale nepríjemné. asi za 10 minut, keď zaberú anestetiká a noha je necitliva, tak ďalších 10 minút ti klepkajú na chodidlo. Citiť to, ale nie je to bolestivé.
Stálo ma to 220 €, a bolo to zatial jednorázovo. (v Piešťanoch)
Zbytočne sa netráp, tých 20 minút vydržíš. Čím neskôr pôjdeš, tým horšia liečba.
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

Dabe Pozri príspevok
Neboj,
bolesť v päte je ovela horšia. Ja by som zákrok charakterizoval ako nutne zlo. Nejnepríjemnejšie je umrtvenie anestetikmi, keď ti inekciou pichaju do nohy. No to nie je bolestive, ale nepríjemné. asi za 10 minut, keď zaberú anestetiká a noha je necitliva, tak ďalších 10 minút ti klepkajú na chodidlo. Citiť to, ale nie je to bolestivé.
Stálo ma to 220 €, a bolo to zatial jednorázovo. (v Piešťanoch)
Zbytočne sa netráp, tých 20 minút vydržíš. Čím neskôr pôjdeš, tým horšia liečba.
dík za odpoveď,mne našťastie pred rokom zabrala rehabilitácia....ale tiež som dlho čakala na výsledok....
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Ja som to mal na jednej päte, bol som u renomovaného ortopéda, ktorý povedal, že aj on to má a že to budem mať do konca života. Že si mám kúpiť lacné topánky, odnesiem do ortopedickej dielne, kde mi ju upravia tak, aby som našľapoval na stred nohy a nie pätu. Pokazili mi topánky, musel som ich zahodiť a sám som si urobil z pevnejšieho molitanu vložku pod pätu s dierkou pod miestom kde to bolelo, po nejakom čase som zabudol, že som niečo mal. Raz sa to ako keby chcelo opakovať, ale to som už vedel ako na to a ihneď som nasadil vložku, asi po týždni bol pokoj a je to dodnes tak.
2 0
Mackovka Mackovka

Mackovka je offline (nepripojený) Mackovka

Gapo Pozri príspevok
Ja som to mal na jednej päte, bol som u renomovaného ortopéda, ktorý povedal, že aj on to má a že to budem mať do konca života. Že si mám kúpiť lacné topánky, odnesiem do ortopedickej dielne, kde mi ju upravia tak, aby som našľapoval na stred nohy a nie pätu. Pokazili mi topánky, musel som ich zahodiť a sám som si urobil z pevnejšieho molitanu vložku pod pätu s dierkou pod miestom kde to bolelo, po nejakom čase som zabudol, že som niečo mal. Raz sa to ako keby chcelo opakovať, ale to som už vedel ako na to a ihneď som nasadil vložku, asi po týždni bol pokoj a je to dodnes tak.
Aj ja mám podobnú skúsenosť. Prestala som mať problémy, keď mi jeden skúsený ortopéd predpísal vložky do topánok a aj ortopedickú dielňu, kde mi ich urobia (nemala som v Protetike dobrú skúsenosť). Vložky majú aj odľahčenú pätu (molitanový krúžok s otvorom pod pätou) a riešia mi aj problém s klenbou. Nemusím kupovať lacné topánky. Žiadne mi nezničili, vložka je veľmi tenká, kupujem si normálne topánky alebo o pol čísla väčšie lebo som spohodlnela. Hlavné, že nič nebolí a je pokoj.
1 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Rázové vlny majú rôzne ceny. Môj muž mal 10x v máji - júni. Jedna dávka bola za 20 Eur, takže zaplatil 200 Eur. Zatiaľ mu je lepšie, ale on mal na pätách už veľmi veľké ostrohy, zastarané.
3 0
Daniela Daniela

Daniela je offline (nepripojený) Daniela

Mal som ostrohy na oboch patach. Presiel som liecbu ultrazvukom. Mal som asi 8 terapii. a po mesiaci,dvoch som nevedel co je bolest v pate. Bolo to asi pred 7 rokmi. Dodnes je vsetko ok.
0 0
pomaza pomaza

pomaza je offline (nepripojený) pomaza

pracujem v dopravnej firme ako vedúca učtovníčka od r. 1993, na kratší úväzok v STK, vlastním súkromnú firmu so strojárskym zameraním /nástrojáreň/, robím si sama ekon.-účtovnú agendu, vydatá, 3 deti ...viac
skús MBT obuv - volajú ju aj húpačky, je špecifická svojou podošvou, ktorá je tvarovaná do oblúka a tak nedostúpaš sa päty, ale váha tela je prenesená viac dopredu.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

pomaza Pozri príspevok
skús MBT obuv - volajú ju aj húpačky, je špecifická svojou podošvou, ktorá je tvarovaná do oblúka a tak nedostúpaš sa päty, ale váha tela je prenesená viac dopredu.
ja som si na moje päty /aj ked momentálne nebolia/ kúpila
http://www.google.sk/search?q=reebok...ed=0CCMQ_AUoAQ
ale sú dobré na celkovo bolavé nohy, ja mám popadané všetky klenby na chodidlách
0 0
tomyx tomyx

tomyx je offline (nepripojený) tomyx

nechcelo sa mi citat vsetky komentare tak takto:
mne tiez diagnostikovali cysta na kosti(lava päta) mam za sebou dve operacie 1. bola roku 2005 operacia dopadla zevraj dobre. chodil som na kontrolu uz si presne nepamatam ako casto ale potom to bolo kazdy polrok neskor raz za rok.sem tam ma pobolievala ale dalo sa to vydrzat.po dvoch rokoch od operacneho zakroku ked som prisiel na kontrolu som povedal panu doktorovi ortopedovi ze ma bolieva pata.tak ma poslal na RTG a zistil ze tie stepy ktore mi tam davali sa stracaju tak ma objednali na nasledujuci mesiac na dalsi OZ..odvedy ma aj boli a ale za kazdym ked idem na kontrolu mi robia RTG ci stepy zas nemiznu a ako tak sa je to ako tesne po operacii.teraz je tomu tri roky co som mal druhu operaciu a dufam ze ked pojdem na dalsiu kontrolu tj.buduci rok august ze to bude v pohode..inac mam prist na kontrolu ked sa stav mojej labky zhorsi.pytal som sa aj ci mi nieco pomoze aby sam i to nevracalo a pan doktor ze nic no zaujimava odpoved.
0 0
adjuska adjuska

adjuska je offline (nepripojený) adjuska

jedna slecna sa tu pytala ci je mozne ze to ma aj ked ma 22 rokov a dnes som sa dozvedela ze je to mozne nakolko tiez mam 22 rokov a mam ostrohy. mnoho dni v roku stavam na nohach, aj za sebou napr cely vikend uz od malicka kvoli praci. a ako keby to nestacilo tak mi lekar povedal ze budem mat aj krcove zily lebo mam uz na nohach naznaky. takze super :/. zatial mi dal lekar na tie ostrohy nejake tabletky na mesiac, fastun gel a ze keby vela bolelo tak dajaky sprej. povedal ze nemam nohy nejako vela namahat, ze ked spim musim mat ich pod vankusom a ked sedim tak ich mam mat vylozene. vravel ze v buducnosti ma urcite caka ortoped, ultrazvuk, cievne a aj ozarovanie. fasa sak mam len 22 rokov a uz taketo veci na krku
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Doporučujem kúpiť v zdravotníckych potrebách silikónové podpätenky a nosiť topánky s plnou pätou. Majú aj iné druhy podpäteniek, ale tieto mám odskúšané a chodenie je menej bolestivé. Absolvovala som viacnásobné obstreky, ožarovanie, rehabilitácie, gély, tabletky od bolesti. Začas je kľud a potom sa bolesť vráti. http://shop.janadel.sk/vlozky-a-podp...likonu/c-1178/
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Dav Pozri príspevok
Doporučujem kúpiť v zdravotníckych potrebách silikónové podpätenky a nosiť topánky s plnou pätou. Majú aj iné druhy podpäteniek, ale tieto mám odskúšané a chodenie je menej bolestivé. Absolvovala som viacnásobné obstreky, ožarovanie, rehabilitácie, gély, tabletky od bolesti. Začas je kľud a potom sa bolesť vráti. http://shop.janadel.sk/vlozky-a-podp...likonu/c-1178/
ja stále pijem ten jablčný ocot, 1pl v 2dc vody na lačno, ked niekto nevypije tak + 1čl medu......päta nebolí..... poradila naša poradáčka "ubka"
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

lujza.j Pozri príspevok
ja stále pijem ten jablčný ocot, 1pl v 2dc vody na lačno, ked niekto nevypije tak + 1čl medu......päta nebolí..... poradila naša poradáčka "ubka"
Skúsila som asi mesiac, ale ocot sa nevedel "dohodnúť" s mojou inou diagnózou...
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

dobrý bude aj ten gapov "zlepšovák" čo vyššie píše.
môj drahý toto nosí http://www.walkmaxx.sk/?csu=general&...od807CXg#item0 aj tu na Porade je reklama tak hádam ..?

no a ako lujza - ten ocot s medom pije tiež - ale robí prestávky .. vždy, keď vypije 1 fľašu - pauza .. a potom zas, ak začne cítiť ..
- že ďakuje Ubke za recept

0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať