Zavrieť

Porady

škody spôsobené realizátorom zateplovania

chcem Vas poprosiť o radu ak s tým ma niekto skusenosti . Minulý rok sme sa rozhodli zateplovať . Celý panelák mal byť v zmysle ZOD zeteplený do 31.11.2006 . Do dnešného dna nie je ani v polovici . Všetky práce boli robené neodborne , nekvalifikovanými robotníkmi . Narobili nam viac škody ako osohu , ani po viacerých urgenciách do dnešného dna sme to nezvladli ukončiť . Je to u pravnika . Dodavatel zbalil lešenie a odišiel pol panelaku je zateplené druha polovica je napriek zastaveniu a "ukončeniu ZOD" načata po 3 poschodie . Žiadna firma nam nechce v tom pokračovať. lebo neprevezme zaruky . Celé zimne obdobie / naštastie so slabou zimou / sme vlastne nešetrili aj ked tomu boli prispôsobené platby , kedže robili o pol roka dlhšie tak namínali plno vody a energie , s ktorej spotrebou sme vzhladom k tomu že mali byť od začatia prac do 60 dní hotoví sme nepočitali takže je problem ako to rozratať kedže to nebolo zaprčacované do ZOD . Mame šancu sa sudiť o vzniknuté škody . Ceny materiálu išli o 40% hore , kapacitne su zateplovacie firmy vyťažené a tak davaju ovela vyššie ponuky ako sme my mali a nevmestime sa do uveru ... môžme narokovať tieto u dodavatela ? pomôže medializácia ? ..už sme uvažovali aj nad tým , ale asi to nepomôže . ..proste mali sme smolu pri vybere
Existuju miesta kde by sa dalo nahlasiť aspon pre varovanie ostatných pred takýmito" odborníkmi ". Upozornujem že sme si nevyberali najnižšiu cenovu ponuku prave naopak ...proste si nabrali na rohy viac ako zvladaju robiť a potom beru hocijakeho "Hej Janko pod si zarobiť "..
Možno by nebolo zle kedy združenia SVB zaviedli akusi databazu firiem s referenciami ostatných SVB..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Elena Navrátilová
    Treba pozrieť ZOD. Malo by tam byť aké penále, sankcie vyplývajú z nedodržania predmetnej zmluvy.

    miriel je offline (nepripojený) miriel

    miriel
    penalizacia ano , ta tam je ale mala som na mysli či je možnosť žalovať dodavatela za takto spôsobené škody ? rozdiely v cenách , zničený majetok svb ( mame doničené balkony , kokna..ktoré sme menili predtým a toto všetko

    Julian je offline (nepripojený) Julian

    Julian
    Normálne sa to robí tak, že za prácu sa zaplatí až po vykonaní a ukončení diela. Predpokladám, že ste to tak aj urobili a tak máte vlastne pol paneláka zatepleného zdarma len Ty o tom nevieš. Ak ste to tak neurobili tak je to váš problém.

    Podobné príbehy už tu písal nejaký študent a ak sa pozrieš dozadu tak nájdeš ešte ďalších. Vyhľadaj si to a skús sa s nimi poradiť ako oni riešili takéto až neskutočné príbehy.

    miriel je offline (nepripojený) miriel

    miriel
    no naša smola bola že sa davala zaloha na materiál a v zmysle zmluvy podla čiastkoveho odovzdavania stavby išla jedna platba . Konzultovala som to s pravnikom tak mi potvrdil že v tomto smere je dobre že sme platbu vtedy pustili lebo by sa nam v podstate nulovali penalizacie . My svoju časť zmluvy mame splnenu , otazne je aký bude priebeh vymahania penalizácie a škody .
    Pohladam si ten odporučaný prípad , nevieš v akej teme to bolo ?

    Julian je offline (nepripojený) Julian

    Julian
    miriel!
    V priebehu dvoch dní pridáš na poradu 4 témy a očakávaš, že vyriešiš problémy, staré niekoľko mesiacov a možno aj rokov.
    Nehnevaj sa, ale mne to skôr pripadá že sa zabávaš.
    Z Tvojich príspevkov vidieť, že sa v tom pomerne dobre orientuješ.
    Naposledy upravil Julian : 26.07.07 at 20:10

    miriel je offline (nepripojený) miriel

    miriel
    zda sa ti to ako vhodna forma zabavy ? mne nie .
    ja som poradu objavala až teraz a zistila som že to s čim som doteraz bojovala sama , možno riešil už niekto predo mnou a je Vas tu viac takých ktorí sa vyznaju v problematike .
    To že v tom mam trochu prehlad je preto že som bývalý predseda SVB , kvoli týmto " nezvladnutým problemom " pri zateplovaní a tým, že vlastníci nesuhlasili so stavebným dozorom (to vela stoji ..) , pravnikom ( dalšie peniaze..) atd ..som si poveda že mi to nestoji za to bojovať aj za nich aj proti nim a vzdala som to kedže som sa nemohla spolahnuť na ich podporu v rozhodnutiach a prevzatím mojej funkcie začali tieto nové "temy ktoré som zadala . Nový predseda takpovediac začal zametať schody od spodu ..rieši niečo uplne iné ako je v danej situácii vhodné a najmä nutné . Preto ma to štve a hladam možnost ako aj ked už len ako vlastník aspon trochu pomôcť v tom spravnom smere . Viem že to nevyriešim
    A potom : zistila som že mi mnohí z Vas odpovedali aj sukromne , ale kedže som nezadala 5 tem nemam možnosť odpovedať !!!

    škody spôsobené realizátorom zateplovania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.