Zavrieť

Porady

finančný poradca

Dobrý deň. Oslovila ma firma OVB a ponúkla bezplatné školenie, na konci ktorého,teda po mesiaci si vyberajú tých "pravých" pre danú prácu. Viem, že robia finančné a majetkové poradenstvo, len sa chcem spýtať, má niekto s nimi skúsenosti? Nechcem naletieť.
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Skúšala som to už 2-krát, neoslovilo ma to. Musíš vedieť menej ako oni a málo sa pýtať ....
Robila som DP viacerým OVB-ákom. V začiatkoch sú vyššie náklady ako príjmy.

-----------
Veronika
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

stretla som sa s touto firmou tiez ako potencialny pracovnik, ale mna to nejako neoslovilo..

na druhu stranu momentalne ideme brat hypoteku a viem, ze kamarat pre nich pracuje, tak mame dojednane stretko. Jeho vyhodou je to, ze vie ponuknut hypoteku podla toho co potrebujeme, pretoze vie, kt. banka aku hypo ponuka a s akymi podmienkami, tak nam z trhu hypotek ponukne pre nas tu najlepsiu
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

andreaS Pozri príspevok
stretla som sa s touto firmou tiez ako potencialny pracovnik, ale mna to nejako neoslovilo..

na druhu stranu momentalne ideme brat hypoteku a viem, ze kamarat pre nich pracuje, tak mame dojednane stretko. Jeho vyhodou je to, ze vie ponuknut hypoteku podla toho co potrebujeme, pretoze vie, kt. banka aku hypo ponuka a s akymi podmienkami, tak nam z trhu hypotek ponukne pre nas tu najlepsiu
Čo so týka tej hypotéky, pokiaľ kamarát nemá príslušné vzdelanie z tejto oblasti, na jeho výber by som sa nespoliehala. Radšej by som si obišla banky a dala si spracovať ponuku tam.

----------
Veronika
0 0
breckova breckova

breckova je offline (nepripojený) breckova

Moja skúsenosť je, že OVB-ák ponúkne taký produkt, z ktorého má vyššie provízie.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

veronika: viem, ze je sikovny, inak by kvoli praci v ovb nenechal inak velmi dobre povodne pracovne miesto a viem aj to, ze sa mu dari a ak by nebol sikovny, tak by sa mu nedarilo to je tiez len cez odporucanie, lebo inym kamaratom uz takto pomohol "vybrat si"... ale aj keby nebolo odporucani, tak za vysusanie nic nedam, zavazne to nie je...
0 0
Fany111 Fany111

Fany111 je offline (nepripojený) Fany111

aj niekto z vás absolvoval to školenie? ako to prebieha, a čo je vlastne v závere? Konkrétne nám nepovedali aké pozície chcú obsadiť, len zatiaľ samé "pekné veci" ako benefity, proste prilákať. Či sú vlastne seriózni.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

andreaS Pozri príspevok
veronika: viem, ze je sikovny, inak by kvoli praci v ovb nenechal inak velmi dobre povodne pracovne miesto a viem aj to, ze sa mu dari a ak by nebol sikovny, tak by sa mu nedarilo to je tiez len cez odporucanie, lebo inym kamaratom uz takto pomohol "vybrat si"... ale aj keby nebolo odporucani, tak za vysusanie nic nedam, zavazne to nie je...
Andrejka, nepochybujem o šikovnosti tvojho kamarata, ale moja skúsenosť: Na tých školeniach vedia ľudí tak zblbnúť, že mnohí nechajú aj dobré pracovné miesto

---------
Veronika
0 0
Kuzelnicka Kuzelnicka

Kuzelnicka je offline (nepripojený) Kuzelnicka

som kuzelnik bezneho zivota:))) ...viac
Fany111 Pozri príspevok
...teda po mesiaci si vyberajú tých "pravých" pre danú prácu...
zo skusenosti viem ze vyberu kazdeho

ja som absolvovala uvodny kurz ale neoslovilo ma to, a som rada ze som do toho nesla....coraz castejsie stretavam ludi ktori to robia, teda robia to tak 2 tyzdne a potom je uz len ticho a mlcanie...

ak vydrzis 2 roky tak to si uz macher
0 0
Fany111 Fany111

Fany111 je offline (nepripojený) Fany111

a tam sa pracuje iba na hlavný pracovný pomer? a odmeňovaný je človek provízne?
0 0
Kuzelnicka Kuzelnicka

Kuzelnicka je offline (nepripojený) Kuzelnicka

som kuzelnik bezneho zivota:))) ...viac
A pokial chces robit financeho poradcu vyhladaj si informacie aj od inych spolocnosti, na SR je ich plno a OVB ma jeden z najhorisch (najhorsie platenych) systemov odmenovania.
0 0
Fany111 Fany111

Fany111 je offline (nepripojený) Fany111

a ešte jedna otázka, je to vlastne chodenie a hľadanie si klientov?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Fany111 Pozri príspevok
aj niekto z vás absolvoval to školenie? ako to prebieha, a čo je vlastne v závere? Konkrétne nám nepovedali aké pozície chcú obsadiť, len zatiaľ samé "pekné veci" ako benefity, proste prilákať. Či sú vlastne seriózni.
Zúčastnila som sa 5-6 sedení, nedozvedela som sa na nich nič konkrétne o produktoch firmy. Na poslednom som dostala do ruky akýsi dotazník, s ktorým som mala osloviť klienta. Keďže som vôbec nevedela čím ho osloviť a čo mu ponúknuť, "spolupráca" s mojej strany skončila.

---------
Veronika
0 0
Fany111 Fany111

Fany111 je offline (nepripojený) Fany111

lebo vôbec neviem, čo tá práca obnáša, ako je platená a či sa vôbec oplatí chodiť na to školenie
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Fany111 Pozri príspevok
a tam sa pracuje iba na hlavný pracovný pomer? a odmeňovaný je človek provízne?
Hlavný pracovný pomer ? - to máš odkiaľ ? Sú to živnostníci, ak necháš zamestnanie, aj keď sa ti v začiatkoch nebude dariť, musíš platiť min. odvody do zdravotnej poisťovne. Tvoj zárobok sú iba provízie.

---------
Veronika
0 0
Fany111 Fany111

Fany111 je offline (nepripojený) Fany111

tak to je "super", totiž to pracujem v jednej firme a popri tom som začala chodiť na tieto školenia, na začiatok to vyzerá zaujímavo, ale mám pocit, že ťa chcú len namotávať čo všetko môžeš dosiahnuť, aké benefity atď., a na profesii mali uvedené hl.prac.pomer, popri zamestnaní, brigády a pod.
Ale najhoršie je, že fakt neviem na akú pozíciu hľadajú ľudí, lebo sa vôbec k tomu nevyjadrili.
Takže je to niečo ako poisťovák, že?
A chodil niekto do tejto firmy aj v Trnave?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Fany111 Pozri príspevok
lebo vôbec neviem, čo tá práca obnáša, ako je platená a či sa vôbec oplatí chodiť na to školenie
Ak máš záujem a čas venovať sa takejto práci - návšteva klientov po bytoch, vo večerných hodinách, cez víkendy - radšej by som oslovila nejakú poisťovňu, ktorá zabezpečí dôkladnú prezentáciu svojich produktov.
Väčšina OVB-ákov - pokiaľ na to nemajú príslušné vzdelanie - robí všetko a nič poriadne. To je moja skúsenosť.

---------
Veronika
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

Fany111 Pozri príspevok
a ešte jedna otázka, je to vlastne chodenie a hľadanie si klientov?
Ano, je to tak.
Inak, o OVB sa tu uz toho popisalo viacej. Skus si dat do prehliadaca OVB a uvidis. Mozno sa dozvies viac.
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

Nejdem sa miešať do tejto diskusie. Odporúčam však malý "nákuk" do starších tém, v ktorých prebehla diskusia prakticky o tom istom:

http://www.porada.sk/t22635-financne-poradenstvo.html
http://www.porada.sk/t9115-financne-...se-nazory.html
0 0
Fany111 Fany111

Fany111 je offline (nepripojený) Fany111

Dík moc za názory, veľmi mi to pomohlo, lebo fakt mám pocit, že to príliš ospevujú a často čo všetko môžeš dosiahnuť, ale venovať tomu celý svoj čas nemám záujem.
Tak ešte raz ďakuje a prajem pekný aj keď chladnejší deň.
0 0
M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Fany111 Pozri príspevok
Dík moc za názory, veľmi mi to pomohlo, lebo fakt mám pocit, že to príliš ospevujú a často čo všetko môžeš dosiahnuť, ale venovať tomu celý svoj čas nemám záujem.
Tak ešte raz ďakuje a prajem pekný aj keď chladnejší deň.
Kamarát pre nich robil v Trnave. Chodil na školenia, ktoré boli síce bezplatné, ale dopravu, stravu a ubytko si musel platiť sám. Robil to cca rok, ale potom sa na to vykašlal. Musel si zháňať sám klientov, ktorým by "poradil". A čo sa týka výplaty, bolo to také skákavé. Jeden mesiac zarobil 60tis. iný zas 5tis. Niekedy ani to nie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať