Zavrieť

Porady

LOTOVÝHRA

Momentálne je v kurze o.i. aj LOTO, kde bola maximálna výhra 97.mil.Sk.
V inej téme/akú vybrať VŠ pre dieťa/ som sa dočítala, že veľa ľudí, čo má zameranie mat-fyz. prispieva aj do porady, a v ten moment ma napadla táto otázka: keďže som zo školy už hrozne dávno, aké sú šance vyhrať prvú cenu? Jedna k miliónu alebo viac ? Viem , že kedysi sme sa to učili na matike, ale nieviem nájsť vzorec. Treba uhádnuť 6 čísel zo 49. Ďakujem.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

logicky mi vychadza sanca 49 na šiestu = 49 x 49 x 49 x 49 x 49 x 49 = 13.841.287.201
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

Lion Topoľčany Pozri príspevok
Momentálne je v kurze o.i. aj LOTO, kde bola maximálna výhra 97.mil.Sk.
V inej téme/akú vybrať VŠ pre dieťa/ som sa dočítala, že veľa ľudí, čo má zameranie mat-fyz. prispieva aj do porady, a v ten moment ma napadla táto otázka: keďže som zo školy už hrozne dávno, aké sú šance vyhrať prvú cenu? Jedna k miliónu alebo viac ? Viem , že kedysi sme sa to učili na matike, ale nieviem nájsť vzorec. Treba uhádnuť 6 čísel zo 49. Ďakujem.
andreaS Pozri príspevok
logicky mi vychadza sanca 49 na šiestu = 49 x 49 x 49 x 49 x 49 x 49 = 13.841.287.201
"Logicky" to vyšlo nesprávne.

Pravdepodobnosť uhádnutia jedinej "správnej" kombinácie 6 čísiel zo 49 je 1 ku 13 983 816 = (49 * 48 * 47 * 46 * 45 * 44) / (6 * 5 * 4 * 3 * 2).

Interpretácia je takáto: Ak podáš 13 983 816 unikátnych tipov, určite medzi nimi bude tá jediná "správna" kombinácia 6 čísiel zo 49.
Avšak uhádnutie "správnej" kombinácie 6 čísiel zo 49 nie je jedinou podmienkou na získanie celej astronomickej sumy.
Získanie astronomickej sumy je podmienené splnením ďalšieho kritéria, ktoré znamená vynásobenie čísla 13 983 816 hodnotou 10.
Správny výsledok preto bude: pravdepodobnosť získania astronomickej výhry je 1 ku 139 838 160 = 13 983 816 * 10.

Podrobnosti k spomenutej hazardnej hre si môžeš preštudovať na internetovej stránke organizátora tejto hazardnej hry.
Tam nájdeš aj návod na výpočet vyššie uvedených čísiel.

Prajem veľa úspechov pri tipovaní. Určite sa nudiť nebude ten, kto sa pokúsi o natipovanie všetkých kombinácií.

P.S.
Celková cena za natipovanie tejto "srandy" je 2 470 474 160,- Sk. Ak niekto má peniaze na "kompletný tip", určite sa nezaujíma o takú "drobnosť", akou je v úvode spomenutá astronomická suma výhry.
Okrem toho, herný plán tejto hry je zostavený tak, že "kompletný tip" znamená čistú stratu pre vkladateľa a čistý zisk pre organizátora hry.
Naposledy upravil endrju : 13.08.07 at 18:54 Dôvod: oprava chýb
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

endrju: no jasneeee.... akosi som pozabudla na to, ze nemozu vytiahnut dve rovnake cisla a to "deleno", tak nad tym som tiez uvazovala, len akosik mi to uz neslo hodit na papier...
0 0
Lion Topoľčany Lion Topoľčany

Lion Topoľčany je offline (nepripojený) Lion Topoľčany

Endrju ďakujem, už som nepodávala športku asi 20 rokov, ale minule sme sa v práci celkom slušne vzájomne vyprovokovali a podali sme spoločný tiket-samozrejme nič...asi zostanem opäť pekne krásne pri zemi ako tých posledných 20 rokov...
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Ja som to síce nepočítal, ale včera povedal v správach nejaký vedecký pracovník z matematickej fakulty, že je to cca 1:149 000 000.
Tak veľa šťastia, ja zostanem radšej pri zemi.
Naposledy upravil Olice : 01.08.07 at 17:55 Dôvod: zmena samohlásky
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

marek15 Pozri príspevok
...Tak veľa šťastia, je zostanem radšej pri zemi.
S tým "zostanem radšej pri zemi" na 100% súúúúúúhlasííííííím
Naposledy upravil endrju : 13.08.07 at 18:42
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

endrju Pozri príspevok

S tým "zostanem radšej pri zemi" na 100% súúúúúúhlasííííííím
Aj ja...ale pre istotu si pripravím zopár veľkých kýblikov
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

Paula Pozri príspevok
Aj ja...ale pre istotu si pripravím zopár veľkých kýblikov
... urobíš si v nich "more", ak nevyhráš a nebudeš si môcť dovoliť za (ne)vyhrané peniaze výlet ku skutočnému moru?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

ee.... , more nemmusím
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

... chňápem - kýbliky sú určené na chladenie rôznych telu lahodiacich tekutín, ktoré budú konzumované nezávisle od úspešnosti tipovania
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

Uhádne niekto, ktorý server na slovenskom internete má v týchto chvíľach vážne problémy s obsluhou požiadaviek "neočakávane" vysokého počtu návštevníkov?
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

endrju Pozri príspevok
Uhádne niekto, ktorý server na slovenskom internete má v týchto chvíľach vážne problémy s obsluhou požiadaviek "neočakávane" vysokého počtu návštevníkov?
Hádam ani netreba hádať.
"Horúčka" stále trvá a pokračuje...
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Už sa to blííííži. Ak sa tu niekto z nás po 20:00 hod. neukáže, predpokladám, že je na neznámom mieste na tejto resp. inej planéte.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Marína Pozri príspevok
Už sa to blííííži. Ak sa tu niekto z nás po 20:00 hod. neukáže, predpokladám, že je na neznámom mieste na tejto resp. inej planéte.
Keďže jackpot nepadol, tak sme asi všetci tu
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Eulalia Pozri príspevok
Keďže jackpot nepadol, tak sme asi všetci tu
Hneď som kľudnejšia.
Naposledy upravil Marína : 01.08.07 at 21:59
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Marína Pozri príspevok
Hneď som kľudnejšia.
Evi, veď si to len predstav, čo by sme tak asi s tými peniazmi robili? Veď by sme ich nemali ani na čo minúť?
A druhá alternatíva - včera som na nete pozerala reality a ceny domov - no veď už pomaly ani poriadnu vilu by sme za to nekúpili Počkám, až bude jackpot väčší a potom to loto možno podám, nech sa to oplatí
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Mne by stačila aj tá druhá v druhom ťahu. Ako vreckové by to nembolo špatné.

Pred chvíľou som si prácne nahodila čísla do overovania na nete a ono mi to škodoradostne vypísalo, že som nevyhrala a že to ešte aj ľutuje!!!!!
Pačmaga jedna, srandu si zo mňa bude robiť?
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

AlaNR Pozri príspevok
Mne by stačila aj tá druhá v druhom ťahu. Ako vreckové by to nembolo špatné.
Aj mne by stačila ako vreckové. Z vreckového by som si zaobstaral vreckovku na utieranie oprskaného monitora
Naposledy upravil endrju : 02.08.07 at 09:28
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

endrju Pozri príspevok
Aj mne by stačila ako vreckové. Z vreckového by som si zaobstaral vreckovku na utieranie oprskaného monitora
Andrej, nebuď taký rozhadzovačný Na utieranie monitora Ti môžem požičať moje mača - budeš to mať lacnejšie
0 0
azol azol

azol je offline (nepripojený) azol

hasič
a ja si vás kúpim pokiaľ uvažujete čo by bolo keby. Ja ani nepodám tie čísla ved je príjemnejšie mať kľudný život v rodinnom kruhu ako bývať ako snob vo vile a byť ostatným neprajníkom na očiach hmmmmmm.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať