Zavrieť

Porady

AIDA - nakupny model spravania zakaznikov

Ludia, potrebujem inspiraciu. Mam podla AIDA pripravit ponukovy email na temu audio a video studio. Nejako som sa zasekla a nenapadaju ma originalne myslienky. Hodte mi sem, prosim, aspon nieco nech sa odrazim a nastartujem. Dakujem.
Naposledy upravil Richard : 03.08.07 at 19:24 Dôvod: prosím bez SPAMU!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    biaaa je offline (nepripojený) biaaa

    biaaa
    A - Attention (Awareness): attract the attention of the customer.
    I - Interest: raise customer interest by demonstrating features, advantages, and benefits.
    D - Desire: convince customers that they want and desire the product or service and that it will satisfy their needs.
    A - Action: lead customers towards taking action and/or purchasing.

    Nowadays some have added another letter to form AIDA(S):
    S - Satisfaction - satisfy the customer so they become a repeat customer and give referrals to a product.


    Myslím že to hovorí za všetko - čo sa týka realizácie, to by si asi mala použiť nejaký svoj odobný nápad a produkt(y), na ktoré budeš svojich zákazníkov lákať. Ty by si mala vedieť, čo prostudio chce, aké sú cieľe (skupiny), aký je produkt, cena, atď...

    Čo sa týka prostudia je to dosť zaujimava sfera, a mozn nieje najstastnejsie pouzit tento postup (AIDA)?!
    Ale myslim ze ta v kazdom pripade nieco napadne !!! Mozno keby si to trosku viac popisala, dokazeme ti pomoct viac...

    marion je offline (nepripojený) marion

    szčo účtovníčka marion
    biaaa,

    dakujem za odpoved. Viem co je to AIDA. Tiez si myslim, ze sa mi na to nejako nehodi. Radila som sa so svojim lektorom na obchodnicke zrucnosti a ten ma tlaci do toho, aby som ju pouzila. Len nejako neviem zacat. Studio ponuka rozne moznosti a asi bude potrebne pre kazdu firmu inu ponuku. Jedna moze potrebovat urobit komplet reklamu, niekto len prepisat material na betacam pre televiziu, niekto zostrihat material, urobit 2D alebo 3D grafiku, zvucku. Je tam x moznosti.

    biaaa je offline (nepripojený) biaaa

    biaaa
    Fuuuha no tak to si sa asi trafila / tak musis najst argumenty ze nieje vhodna ;-)

    Mozno prave na to caka ?!

    Ale nie - no ale myslim ze tie indi-vindi ponuky bude asi vaaazne dost praaace - najmä ak mate vela klientov.

    marion je offline (nepripojený) marion

    szčo účtovníčka marion
    Skor hladam novych klientov a to dokonca v roznych oblastiach. Moze to byt televizia, produkcna spolocnost, reklamna agentura, kreativna agentura, cestovna kancelaria, kongresove centrum, vzdelavacie centrum, nadacia, obcianske zdruzenie, bezna firma. Kazdej mozeme nieco ponuknut. Najhorsie vsak je vymysliet si, ze toto urcite tato firma bude potrebovat a to im ponukat a pritom oni by chceli to vedla Najjednoduchsie by to bolo mat dobre osobne kontakty v managemente tychto firiem a ist tou to cestou ako ostatni, ale tie nemame.

    j.s je offline (nepripojený) j.s

    j.s
    Model AIDA / AIDAS je vseobecne platny model. Kedze ako pises, mate velmi vela roznorodych zakaznikov (segmentov). Skus vybrat tie najpodstatnejsie a sprav model AIDA len pre ne.
    Spravit vseobecne model AIDA pre vsetkych je takmer nemozne

    AIDA - nakupny model spravania zakaznikov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.