Zavrieť

Porady

Metody a kurzy - doporucte

Ludia, chcem Vam doporucit priamu metodu vyucby anglickeho jazyka. Vola sa Callanova metoda. Vyhodou je, ze sa to moze ucit zaciatocnik, ale ja "staly zaciatocnik" ako ja. Ucila som sa anglictinu v skole, niekolko kurzov som presla. Stale som vsak zacinala lebo som sa nenaucila tolko, aby som aktivne pokracovala. Teraz mi kamaratka doporucila tuto metodu. V podstate je zaloze na tom, ze sa cely cas rozprava. Knihy sa pouzivaju len vtedy, ked si kontrolujete diktat alebo si naozaj robite domacu ulohu. Inak su zatvorene. Pred kurzom mozete absolvovat hodinu zdarma. Ja som sa naskor zlakla lebo lektorka na skusobnej hodine naozaj isla podla metody, a to znamena, ze velmi rychlo rozpravala aj vyvolavala. Aj napriek tomu som jej celkom dobre rozumela. Moje reakcie vsak boli pomalsie. Cele je to postavene na otazkacha co najdlsich odpovediach. Dalej sa tam na kazdej lekcii meniach lektori, aby si clovek vyskusal rozne pristupy a prizvuky. Netreba sa bat. Ostatni lektori, aspon v tejto skole, nie su taki rychli ako ta na ukazkovej hodine. Cela vyuka sa sklada z 12 stupnov (stage). Po kazdom stupni je test. Do SS poskytnem kontakt na konkretnu jazykovku.
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  Mackovka je offline (nepripojený) Mackovka

  Mackovka
  Callanova metóda sa už rozoberala v prvej téme od Richarda "Učíme sa po aglicky", tam je na strane 5 až 6 aj návod čo si k nej možno stiahnuť z webu zadarmo (navod od ochotnej poraďačky stud25 z 26.6.07). Pozrela som si to, je to zaujímavé aj keď text je v poľštine, som stud25 vďačná, že nám tak dobre poradila. Skúste si aj túto tému pozrieť.

  Macka je offline (nepripojený) Macka

  Macka
  Gabi03 Pozri príspevok
  A čo tak v Nitre?
  Ahoj, Gabi

  v inom príspevku som už spomínala,že aj ja sa chystám na učenie Aj Callanovou metódou v NR.Je len jedna jazykovka v NR ,a to nadácia Aspekt,kurzy otvára niekedy v septembri.Budú mať inzeráty vo viacerých nitrianskych novinách.Tak skús sledovat.Ja som s nimi v mailovom kontakte.Bude aj ukážková hodina,ale neviem kedy.Ja som už pevne rozhodnutá,že po roku štúdia na štátnej jazykovke na Golianovom gymnáziu to idem skúsiť a nakazila som tým aj mojich 3 spolužiakov zo štátnej jazykovky.Takže možno tam nastúpime štyria.Práve dnes by mi mali prísť dobierkou knihy Callanovej metódy 1-4 .Nechcela som úplne nové ,pretože sú drahé.Ale bolo ich ťažké zohnať ,nik ich nechce predať.Ešte musím zohnať CD,na to stahovanie z netu nemám nervy.Hodina stojí 100 Sk, a psoledný kurz sa učil 3x do týždňa po 50 min.
  Takže v septembri tam ja určite nastupujem.Mám trochu strach,ale už sa aj celkom teším.Horšie,že som mohla získať prácu v NR,ale podmienkou bolo ,aby som sa cez prázdniny doučila AJ práve touto metódou,ale v NR sa kurz neotváral.Takže asi som prišla o miesto,ale nevadí,snáď sa niečo naučím a potom sa niečo hádam nájde.
  Tak možno sa v septembri stretneme?
  Macka

  Slovanka je offline (nepripojený) Slovanka

  Slovanka
  Ja osobne si myslím, že každému vyhovuje iný štýl učenia. Ťažko vybrať nejakú univerzálnu metódu. Niektorí ľudia potrebujú iba cieľový jazyk, iní si vyžadujú aj preklad. Niekomu sa stačí gramatiku naučiť cez konverzáciu a kontext, iní ju radšej radi analyzujú. Všetko je to na vás, akým štýlom sa učíte a či učiteľ trafí ten váš štýl. Preto si myslím, že je na začiatok ťažké si nájsť to, čo vás najviac naučí. V každom prípade by som každému odporučila predtým ako niekde nastúpite na kurz zamyslieť sa nad tým akým štýlom sa učíte a prípadne to tam aj spomenúť.

  Metody a kurzy - doporucte

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.