Zavrieť

Porady

DPH pri právnych službách do Talianska

Prosím o radu ako fakturovať DPHčku na právne služby poskytnuté na Slovensku :

a/ pre taliansku právnickú osobu - platiteľa DPH
b/ pre taliansku fyzickú osobu, nepodnikateľa

ďakujem
dada909
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    rene je offline (nepripojený) rene

    rene
    Ja by som postupovala takto :
    a/ podľa paragrafu 15 bod 7-8 / bez DPH-taliani si samozdania/
    b/ s našou DPH 19%

    Ale radšej skúste aj ostatní ...

    alica je offline (nepripojený) alica

    alica
    a)pre taliansku právnickú osobu - platiteľa DPH - vystavíme faktúru bez DPH - miestom dodania služby je členský štát EÚ, prijímateľ by sa mal sám dodaniť - treba uviesť na faktúre odkaz na na par. 15, ods. 8, a overiť IČ DPH na stránkach DR SR,
    b) pri vystavení faktúy pre nepodnikateľa je treba vystaviť faktúru s DPH - pre nepodnikateľov sa posudzuje dodanie služby podľa všeob. pravidla - teda par. 15 ods. 1 + treba zistiť čo hovorí zákon o DPH v Taliansku /pre istotu

    dada909 je offline (nepripojený) dada909

    dada909
    Vďaka za radu,pomohli ste mi, ale talianskou DPHckou sa uz asi zaoberat nebudem... to je nad moje sily.

    jarkra je offline (nepripojený) jarkra

    jarkra
    Ahojte,

    máte niekto praktické skúsenosti s fakturáciou služieb (mne ide konkrétne o služby podľa § 15 ods. 8 - reklamné služby) do Talianska platcovi DPH. Viem, že miesto dodania je v Taliansku, ale potrebujem vedieť, či nám podľa zákonov o DPH v Taliansku nevyplýva povinnosť registrácie sa ako platiteľ v Taliansku alebo si to taliani jednoducho samozdania a ja nemusím nič?

    Mickya je offline (nepripojený) Mickya

    Mickya
    Mám skúsenosti s § 15 ods. 7,8. Nie konkrétne s Talianskom, ale s inými štátmi. Keďže zákony tohto charakteru sú rovnaké v EÚ, Taliani si to samozdania, Vy sa nemusíte nikde prihlasovať.

    DPH pri právnych službách do Talianska

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.