Zavrieť

Porady

stavebna firma

zdravím,
prosím vás vedel by mi niekto poradit?
mám záujem založit si stavebnu firmu lepšie povedané murárské, maliarske, kopáčske...práce.nakolko poznám partiu chlapov s ktorými sme tieto veci doteraz robili ''len tak brigáne'' a maju záujem sa u mna oficiálne zamestnat.potrebovala by som poradit v oblasti fakurovania vykonaných prác, provízie, vypracovania prac.zmluv atd.vopred velmi pekne dakujem..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    peronka Pozri príspevok
    zdravím,
    prosím vás vedel by mi niekto poradit?
    mám záujem založit si stavebnu firmu lepšie povedané murárské, maliarske, kopáčske...práce.nakolko poznám partiu chlapov s ktorými sme tieto veci doteraz robili ''len tak brigáne'' a maju záujem sa u mna oficiálne zamestnat.potrebovala by som poradit v oblasti fakurovania vykonaných prác, provízie, vypracovania prac.zmluv atd.vopred velmi pekne dakujem..
    Zadaj konkrétnu otázku, čo ťa presne zaujíma. Takto obšírne formulovaný dotaz asi ťažko dočká odpovede.

    peronka je offline (nepripojený) peronka

    peronka
    ..asi všetko..mám partiu chlapov a kopec prace..a malo času
    Naposledy upravil peronka : 07.08.07 at 18:40

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    peronka Pozri príspevok
    ..asi všetko..mám partiu chlapov a kopec prace..a malo času
    Na začiatok si preštuduj nasledovnú tému:

    http://www.porada.sk/t56857-ako-na-zivnost.html

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    peronka Pozri príspevok
    živnost mam od roku 2002..len podnikam v uuuuplne v inej oblasti.
    Tak potom iba rozšíriť živnostenský list o tie činnosti, zamestnať ľudí a hor sa do naháňania objednávok.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    peronka Pozri príspevok
    živnost mam od roku 2002..len podnikam v uuuuplne v inej oblasti.

    No ak máš živnosť na vyšívanie obrusov, tak veru ťažko radiť do úplne inej oblasti. Najskôr musíš vedieť všetko, čo obnáša stavebný zákon a nielen zamestnať partiu chlapov, predpokladám, že tu ani nejde o zamestnanie, ale o vykonávanie stavebných prác živnostníkmi v rámci subdodávok. Zmluvy a všetko ostatné k tomu nájdeš v Obch.zákonníku, je tu na Porade.

    Džudi je offline (nepripojený) Džudi

    Džudi
    Ahoj myslím si, že ak je to ako píšeš, tak asi ako už písal Smith. A myslím, že ak si nájdeš šikovného účtovníka tak ten ti s papierovými povinnosťami poradí, veď všetci čo to robíme vieme, že sme nielen účtovníci,ale ja napr. mám klienta stavebnú firmu, prihlasujem, odhlasujem, vypisujem potvrdenia, robím mzdy, úhrady ,nosím výkazy , v podstate klient fakt naháňa objednávky a zabezpečuje odbornú časť svojho podnikania. Držím palce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.