Zavrieť

Porady

Bezpečnostná smernica SVB

Dostal som informáciu, že SVB by malo mať vypracovanú Bezpečnostnú smernicu. Neviem však čoho sa má týkať: či je to v súvislosti s ochranou osobných údajov alebo CO prípadne protipožiarnej ochrany. Nevie mi, prosím, niekto poradiť čoho sa má týkať a z akého zákona prípadne vyhlášky sa vychádza? Prípadne ak ju niekto má v elektronickej forme môže ju prilepiť? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Platon je offline (nepripojený) Platon

    Platon
    Podľa mňa to nie je spojene s Ochranou proti požiaru (OPP), lebo som teraz vykonal aj ja audit na OPP a tam sa to nevyskytuje. Máli sa mi, že to bude niečo okolo ochrany osobných údajov, ale náhodou nemá to byť "bezpečnostný systém"??

    DiegoZv je offline (nepripojený) DiegoZv

    DiegoZv
    Neviem ani ja. Ale zdá sa mi , že to bolo v spojitosti s povinnosťou archivácie , ktorú nakoniec SVB nemajú – teda aspoň pokiaľ mám dobré informácie.
    Takže si aj myslím, že by to malo byť o ochrane osobných údajov.

    svojar je offline (nepripojený) svojar

    svojar
    Taktiež podľa mňa to súvisí s osobnými údajmi. Naša predsedníčka musela nahlasovať meno toho, kto je za to zodpovedný. Shodou okolností som to ja, pretože robím ekonomiku a účtovníctvo, takže mám prehľad vlastne o každej rodine.

    Heni je offline (nepripojený) Heni

    Heni
    je pravdepodobné, že ide o bezpečnostnú smernicu pre ochranu osobných údajov.
    Podľa tlf. informácie, ktorú som dostala z Úradu pre ochranu osob. údajov:
    "... netreba sa registrovať ani určovať zodpovednú osobu, nakoľko svb spracúva osobné údaje na základe zmlúv a podľa osobitného zákona (o vlastn. bytov a nebyt.priestorov), takže na svb platí výnimka podľa § 25 ods.2 písm.e) zákona o ochrane osob. údajov. Treba mať len vypracovanú tzv. bezpečnostnú smernicu."

    DiegoZv je offline (nepripojený) DiegoZv

    DiegoZv
    Ďakujem všetkým za rady. Ak má niekto takúto smernicu vypracovanú mohol by ju prilepiť k príspevku. Teda ak si nenárokuje autorské práva.Vopred ďakujem. Ja som zatiaľ našiel len smernicu týkajúcu sa firmy. Skúsim ju prerobiť ak je to možné.

    Heni je offline (nepripojený) Heni

    Heni
    DiegoZv Pozri príspevok
    Ďakujem všetkým za rady. Ak má niekto takúto smernicu vypracovanú mohol by ju prilepiť k príspevku. Teda ak si nenárokuje autorské práva.Vopred ďakujem. Ja som zatiaľ našiel len smernicu týkajúcu sa firmy. Skúsim ju prerobiť ak je to možné.
    ja som tiež upravila smernicu - prilepenú na Porade v "dokumentoch"....

    Bezpečnostná smernica SVB

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.