Zavrieť

Porady

Nové účty v POHODE

Ahoj, po poslednej aktualizácii mi v účtovnej osnove pribudli novovytvorené účty 548999 - ost.náklady na hosp.činn. - preplatky,
648999 - " - - preplatky, 315999 - ost.pohľadávky - preplatky, 325999- ost.záväzky - preplatky.
Môže mi niekto povedať, v akých účtovných prípadoch ich použiť, popr. uviesť jednoduchý príklad? Diki
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    uctoeva je offline (nepripojený) uctoeva

    uctoeva
    Príklad: fa prijatá v sume 17.826,20 5xx/321
    úhrada cez BUv sume 17.826,50 321/221
    drobný preplatok 0,3 54899/221

    HankaS je offline (nepripojený) HankaS

    HankaS
    999 je číslo, ktorým sa podľa mňa označujú nedaňové náklady a nedaňové výnosy, a ak tam máš ešte aj definíciu nedaňový tak je to to.
    Na účet 315999, 325999 ja som musela podľa nášho audítora účtovať napr.na účet 315999 Pohľadávky pri ktorých som tvorila nedaňové opravné položky, a bolo riziko či ich už vôbec dostaneme

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    HankaS Pozri príspevok
    999 je číslo, ktorým sa podľa mňa označujú nedaňové náklady a nedaňové výnosy, a ak tam máš ešte aj definíciu nedaňový tak je to to.
    Na účet 315999, 325999 ja som musela podľa nášho audítora účtovať napr.na účet 315999 Pohľadávky pri ktorých som tvorila nedaňové opravné položky, a bolo riziko či ich už vôbec dostaneme
    Spôsob číslovania v analytickej evidencii nie je predpísaný.
    Deviatky používam na označenie nedaňových N a V aj ja najmä preto, lebo sú pri zostavovaní DP neprehliadnuteľné .

    witch je offline (nepripojený) witch

    človek milujúci a chybujúci witch
    Díky všetkým za odpoveď. Na Porade sa mi páčí, že odpoviete aj na triviálne otázky . Kamoška, ktorá mi Poradu odporučila, mi povedala, že poradíte aj úplným .... no i mne .

    Nové účty v POHODE

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.