Zavrieť

Porady

Zlozvyk žmurkanie

Ahoj poraďáci. Môj syn začal s takým nepríjemným zlozvykom, nápadne žmurká. Na vyšetrení u očnej lekárky sme boli, oči má v poriadku, je to zlozvyk. Nestretli ste sa s tým niekto, prípadne sa vám možno podarilo takýto zlozvyk odstrániť. Prosím o radu.
Usporiadat
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Aj mne sa to stáva, ale žmurkám nápadne len jedným okom, viete si predstaviť ako to vyzerá pre druhých, koľkí si musia myslieť, že ktovie čo od nich chcem. Obyčajne takto žmurkám, keď som nervózna, uvedomujem si to a vtedy sa snažím čo najrýchlejšie ukľudniť.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

ak vám šklbe viečkom, alebo máte kŕče v nohách, chýba vám horčík
0 0
gokko gokko

gokko je offline (nepripojený) gokko

No to chápem, to asi fakt vyzerá divne... Syn má 12 rokov, žijeme v harmonickej rodine, takže asi rodinnné traumy ho netrápia. Ale predsa len, začína mu puberta, takže asi sú tam psychické zmeny a aj nejaká tá nervozita, on je inak dosť citlivý, ešte aj takýto "starý" nemá problém sa rozplakať. Ja som kedysi nepekne krčila čelo a mama mi lepila obyčajný leukoplast na čelo, aby som si to uvedomovala. Sebakontrolou som si od mračenia odvykla. Ale s týmto žmurkaním neviem... Keď si dáva pzor, tak nežmurká, len keď sa pozabudne. A robí to či je veselý, smutný ... kedykoľvek.
0 0
SERVIS SERVIS

SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

A nie je to nervový tik? Môj syn to začal robiť teraz v 9-tich rokoch. Robil to aj jeho otec. Mám radosť.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
gokko Pozri príspevok
No to chápem, to asi fakt vyzerá divne... Syn má 12 rokov, žijeme v harmonickej rodine, takže asi rodinnné traumy ho netrápia. Ale predsa len, začína mu puberta, takže asi sú tam psychické zmeny a aj nejaká tá nervozita, on je inak dosť citlivý, ešte aj takýto "starý" nemá problém sa rozplakať. Ja som kedysi nepekne krčila čelo a mama mi lepila obyčajný leukoplast na čelo, aby som si to uvedomovala. Sebakontrolou som si od mračenia odvykla. Ale s týmto žmurkaním neviem... Keď si dáva pzor, tak nežmurká, len keď sa pozabudne. A robí to či je veselý, smutný ... kedykoľvek.
Mali sme rovnaký problém. Syn je tiež veľmi citlivý a začalo mu to , keď nastúpil do 1.triedy (šok zo škôlky) a potom v druhej, keď mal strach o kamaráta, že zomrie zo žltačky. Klipkal jedným okom, pritom si to on sám neuvedomoval. Tiež začal strašne mrkať, keď chcel rýchlo niečo povedať alebo sa z niečoho veľmi, veľmi tešil a chcel rýchlo povedať svoje dojmy. Neurologička nezistila nič, boli sme aj u psychológa - všetko v poriadku.

Nám zabral liek FRONTIN, predpísala ho neurologička. Je to na ukľudnenie, pričom dieťa nesmiete upozorňovať na to klipkanie, lebo bude mať ešte väčšiu traumu ako má. Syn po tomto lieku, ktorý sme dávali len ráno, nebol ospalý a aj v škole bol docela OK ( v rámci normy, lebo inak je dosť hyperaktívny). Liek po mesiaci a pol zabral a zatiaľ (do ďalšieho šoku) máme pokoj. Teraz to očakávam opäť pri vstupe do tretieho ročníka, keď nastupuje do anglickej triedy a do nového kolektívu, síce z vedľajšej triedy, ale predsa.
0 0
purna purna

purna je offline (nepripojený) purna

Moj syn tiež žmurkal asi od 9 rokov. Manžel sa ho snažil upozorňovaním odnaučiť. Vôbec to nepomáhalo, stav sa stále zhoršoval. Mal obdobia, keď šklbal nielen očami ale aj ústami. Detská lekárka nám poradila Pyridoxín a v prípade, že nezaberie, pôjde na neurológiu. Našťastie zabral. Využíval 1 balenie 1 tbl. denne. Po asi týždňovej prestávke ďalšie balenie. Teraz ho užíva nepravidelne, keď začne žmurkať nasadíme.Na neurológii zatiaľ nebol. Má 13 rokov.
0 0
purna purna

purna je offline (nepripojený) purna

Myslím, že Pyridoxín všetci poznajú, ale ak náhodou nie, je to B vitamín a kupuje sa bez lek.predpisu. Stojí pár korún.

Prajem veľa úspechov na uzdravenie.
0 0
gokko gokko

gokko je offline (nepripojený) gokko

Všetkým vám ďakujem za rady. Prestaneme ho upozorňovať a skúsime ten Pyridoxin. Vyzerá neškodne pri bežnom užívaní. A keď mu to nezaberie pôjdeme k neurológovi. Ešte raz zo srdca ďakujem.
0 0
Rasto070 Rasto070

Rasto070 je offline (nepripojený) Rasto070

No ja osobne som začal žmurkať keď som mal cca okolo 8rokov tiež ma na to rodičia upozornievali, niekedy aj kričali vôbec to nepomáhalo skôr to všetko ešte zhoršovalo lebo som na to sátle myslel... Po čase mi to prestali úplne pripomínať a neako som s tým prestal sám lebo som na to nemyslel... Teraz mám 18r a vrátilo sa mi to naspäť. Žmurkám hlavne v tedy keď som nervózny, za PC alebo ked šoférujem ... Ja mam vlastne taky problém, že ma svria oči. Cítim draždenie a potrebu pohnuť s očami do prava alebo da ľava alebo žmurknuť si ak to urobim uľavi sa mi ... Najhoriše to je ked som v prašnom a zafajčenom prostredí ... Niekedy mi to pipadá tak akoby som mal suche oči a ked zmurknem akoby som ich ovlhčil ... Ale tiež to je o sebazáchove ... niekedy sa to dá aj udržať ...
0 0
Soňula Soňula

Soňula je offline (nepripojený) Soňula

Môjmu synovi pomohli obyčajne kvapky na unavené oči. Tiež to nevyzeralo normalne, keď striedavo žmurkol jedným okom a hned druhým. Možno tie kvapky pomohli "psychycky", že sa oňho zaujímam, pravidelne mu kvapkám do oči. Myslím, že mal traumu aj zo školy, aj s malej sestry...a tento môj nezaújem sa takto prejavil. Fakt, zabrali kvapky a záujem o neho.
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

Mne pre synátora poradili v lekárni Thiamin - vitamín B1 - tiež sa dá kúpiť. 1/2 tabl. denne. Keď berie je to OK. Má to hlavne, keď je unavený a tiež z PC....
Nabudúce /dúfam, že nebude treba.../ skúsim asi aj kvapky na unavené oči...
Inak, všimli ste si, že je to tu hlavne o chlapcoch??? Je to genetické?
0 0
marekmac marekmac

marekmac je offline (nepripojený) marekmac

ahojte mam 20 rokov tento zlozvyk ma trapi uz cca 7-10 rokov,, do svojej 19tky som chodil k detskej neurologicke vyskusal som asi 10 druhov liekov nic nepomohlo raz to bolo lepsie raz horsie ale ten zlozvyk tam vzdy bol. po dosiahnuti veku 19 som mal ist na kontrolu k inemu lekarovi ale neisel som neveril som ze sa mozem uzdravit, teraz si s tym neviem dat rady zmurkanie je ovela horsie ake bolo davnejsie a pridali sa ktomu dalsie zlozvyky (nepravidelne pohyby dolnej casti tvare, hybanie malickom na obidvoch rukach ..

ak to mozem opisat . tak je to akesi nutkanie to robit-- v tych miestach posobia nervy akokeby ma to skrabalo a musim to robitda sa to ovladat len velmi tazko... ale uvedomujem si ze to robim.. uz neviem co mam robit

dakujem za odpovede
Naposledy upravil marekmac : 29.11.10 at 13:35
0 0
unknown unknown

unknown je offline (nepripojený) unknown

Dobry den,

niekolko rokov mam problem s ocami. Vzdy mi to prekazalo, ale nikdy som sa neoshodlal riesit to. Nejde o zrak, ten mam dobry, ale mam problem s "tvrdym/agresivnym" zmurkanim.

Nejde o ziaden tik, vysvetlim. Silne zmurknutie oboma ocami sucasne v istych (asi nie celkom pravidelnych) intervaloch mi sposobuje ulavu, resp. je to take nutkanie. Dokazem to eliminovat i skoro po cely den medzi ludmi, v skole atp., ale nie je mi to prijemne a castokrat si odskocim (pripadne vyuzijem prilezitost, ked sa nikto na mna nediva, aby som nevyzeral ako...) a len tak si zmurknem. Ked som sam a nikto ma nevidi, tak sa teda poriadne nazmurkam a citim sa fyzicky viac-menej dobre. Zvlastne vsak?

Neviem to popisat, ale je to asi akasi potreba? Mam pocit, ze ked sa tento zlozvyk snazim eliminovat, tak mi to ubera na schopnosti plne sa sustredit. Co je casto dost velky hendikep.

Mam 20 rokov a nieco podobne som zazil uz v detstve (vtedy som ale vzhladom k veku tomu neprikladal ziadnu vahu a mozno si to tou dobou ani neuvedomoval), okolo 10 rokov, potom som sa z toho dostal a zas sa to vratilo v cca 15tich? Myslim, ze s psychikou to nema velmi docinenia, i ked som si v poslednom case zazil niekolko neprijemnych, traumatizujucich obdobi, v pociatku tohto zlozvyku som sa mal fajn. Rovnako si nemyslim, ze by sa to casom zhorsovalo. Je jedno, ci som cely den v prirode, alebo cely den za pocitacom, ci sa prave zobudim, alebo idem spat.

Nemam vobec paru, co je to za diagnozu a ako by som mohol dany problem riesit :/ Rad by som sa toho raz a navzdy zbavil. Sice su aj horsie veci, ale verte mi, nie je to nic prijemne.

Mate nietko podobnu skusenost? Alebo skusenejsi aspon nejaku konstruktivnu radu? Uz som z toho dost smutny

Za vsetky reakcie vopred velmi pekne dakujem.
Naposledy upravil unknown : 04.01.12 at 12:20
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Žmurkanie, má funkciu zvlhčovať rohovku oka slzami,

žmurkame mimovoľne ,tak že si to neuvedomujeme.

Ak však ide o silné žmurkanie, ktoré má sposobiť úľavu, tak to má veľmi čo do činenia s psychikou.

Jedna sa o dosledok nejakej prežitej traumy.

nehovorím o očnom tiku, očný tik sposobuje vypätie , prilišné sústredenie, obavy z prichadzajucich udalosti a p.

Ak tieto stavy pominú, pominie aj očný tik.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

@unkown

Temu som ti spojila so starsou temou,precitaj si prispevky,snad ti nieco pomoze...
0 0
unknown unknown

unknown je offline (nepripojený) unknown

Indeed Pozri príspevok
Ak však ide o silné žmurkanie, ktoré má sposobiť úľavu, tak to má veľmi čo do činenia s psychikou.
Ulava, ... neviem, ci je to ta spravna definicia, telo si to jednoducho ziada, inak by som to zrejme nerobil. Na druhu stranu ale, viem sa tomu ubranit dlhu dobu a keby som velmi chcel, tak interval, za ktory toto neurobim sa da mozno pocitat aj na dni. Ale ako hovorim, je to telu bohuzial neprirodene. Prirodzene mu je to, co je prirodzene za normalnych okolnosti, teda bezne zmurkanie za ucelom zvlhcenia povrchu oka :/

Zivot nie je vzdy lahky, ale neviem o tom, ze by som niekedy vyslovene zazil nejaku traumu.

arizona: diky, cital som tu temu, ale ziaden z tychto problemov mi ku mne nesedel.

Indeed: vedel by si poradit nieco konkretne, ako sa toho zbavit? Dufam, ze to nie je trvale a nebude ma to sprevadzat az do konca mojich dni :/
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Ja som mal tiež niečo podobné v detstve. Rodičia ma zobrali na psychologickú poradňu, tam som absolvoval niekoľko sedení - ležal som na posteli a psychológ mi čítal nejaké ukľudňujúce cvičenie. Nahral mi to aj na kazetu, doma mi to púšťali a po čase mi to prešlo.
Kazetu mám ešte doma ale kvalita nie je veľmi dobrá. Môžem to skúsiť dať do mp3 a poslať vám to. Kazeta má vyše 20 rokov - je slabej kvality.
0 0
unknown unknown

unknown je offline (nepripojený) unknown

Ak by ste boli taky dobry a digitalizovali to (hoc aj v slabsej kvalite), budem Vam zaviazany. Rad by som to vyskusal a ak by to nezabralo, zasiel by som psychologovi nasledne i ja. Pripadne ma mozte kontaktovat formou SS. Velmi pekne dakujem.
Naposledy upravil unknown : 04.01.12 at 23:31
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
unknown Pozri príspevok
Ak by ste boli taky dobry a digitalizovali to (hoc aj v slabsej kvalite), budem Vam zaviazany. Rad by som to vyskusal a ak by to nezabralo, zasiel by som psychologovi nasledne i ja. Pripadne ma mozte kontaktovat formou SS. Velmi pekne dakujem.
OK, popracujem na tom cez víkend.
0 0
Viera R. Viera R.

Viera R. je offline (nepripojený) Viera R.

Moja dcéra, teraz 14-ročná mala problémy so žmurkaním, žmurkla oboma očami naraz niekoľkokrát po sebe. Keďže je sledovaná na očnom, má okuliare vyšetrila ju doktorka, predpísala nejaké kvapky, ktoré nezabrali, jej záver alergická reakcia. Po liečbe na alergológii tento problém prestal.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať