Zavrieť

Porady

Prevzatie účtovníctva v priebehu roka

Prevzala som ucto v priebehu roka mam zopar otazok...

Situacia je o to komplikovanejsia, ze rok 2006 uctovala ina uctovnicka v inom softe, v 2007 presli na novy soft a vzali novu uctovnicku, ja som nastupila v aprili... Inventury za 2006 boli v takom stave ze maximalne je zinventarizovana 311 a 321 a majetok, inak absolutne nic... TA druha uctovnicka si rok otvorila ako vedela a co vyhovuje jej a ja som mala nadviazat.. zistila som strasne vela nedostatkov a pociatocne stavy neboli vobec nahodene, rovnako ani majetok...

- uctovnicka druha mi neodovzdala tiez ziadne zostavy ku datumu, kedy odchadzala, proste len neprisla...

- firma ma tri pobocky a vsetko co sa vystavi tam, tak ja to musim znova nahodit u seba, pretoze to nie je prepojene...

- az v juli sa doriesilo vyskladnovanie tovarov, aby som to mohla poriadne zauctovat

- rovnako v juli bola porada so sefom, ze co vlastne chce sledovat a ake vystupy chce odo mna... a zacinam mat pocit, ze chce po mne aby som takto upravila vsetko zauctovane od noveho roka a zaroven mu to odovzdat v najblizsom termine podla JEHO poziadaviek... (dovtedy mi nezaplati)

- dva mesiace uctoval niekto iny a ja nie, lenze tie chyby z tohto obdobia sa tahaju dodnes a po mne ziadaju aby som to zrejme urobila zadarmo, sak potom JA neodovzdavam spravne zostavy...

Som z tejto situacie strasne zhrozena, smutna a mam vseliake ine pocity, pretoze som nechala kvoli tejto firme inu robotu, kde som mala zabehnuty system a v podstate nejake extra chyby sa nevyskytovali... tu som stale zla ja, s mojou robotu nie su spokojni, lenze problem nie je vo mne... maju neskutocne hlupy softver a roboty tu je tolko, ze by mali co robit dvaja uctovnici aj 10h/denne... kym som to vzala tak mi cele toto predstreli na ruzovom podnose v ruzovom obale a dali mi ruzove okuliare... a ja teraz neviem kudy kam... vosla som v podstate z kaluze do blata...

ked to tak po sebe citam, tak otazku som ani nezadala... v podstate tie otazky vycitate z textu... ale to hlavne je co musim dostat aby som mohla prevziat ucto v priebehu roka?
Naposledy upravil andreaS : 13.08.07 at 06:53
Usporiadat
irma1 irma1

irma1 je offline (nepripojený) irma1

Moja rada: Utekaj kade ľahšie!
Toto nemá šancu na zlepšenie.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

musim sa priznat ze mam zajacie umysly uz dlhsie, lebo nikto nema rad, ked bol zvyknuty, ze jeho praca je v poriadku, su s nou maximalne spokojny a zrazu nova firma a stale len zle...

No a ako co najrychlejsie z toho vykorculovat a dostat zaplatene?? V podstate mi dlzia za jun, teraz nabehne jul a zaroven za chvilku nabehne aj august... a to uz fakt nie je malo
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

andreaS Pozri príspevok
musim sa priznat ze mam zajacie umysly uz dlhsie, lebo nikto nema rad, ked bol zvyknuty, ze jeho praca je v poriadku, su s nou maximalne spokojny a zrazu nova firma a stale len zle...

No a ako co najrychlejsie z toho vykorculovat a dostat zaplatene?? V podstate mi dlzia za jun, teraz nabehne jul a zaroven za chvilku nabehne aj august... a to uz fakt nie je malo
Ťažko povedať, čo by si mohla urobiť. V podstate si ešte len v začiatku, i keď je to ťažké, nemala by si to tak rýchlo vzdať. Samozrejme, že si nenechaj hádzať na hlavu všetku vinu. Zachovaj chladnú hlavu - a postav sa na obranu. Ak nebudú však spolupracovať a naďalej budú "nevďační" naozaj nemá význam v takejto firme zotrvávať. Ako to robíš - na živnosť? Alebo si v PP? Ja by som "otravovala" predchádzajúce účtovníčky telefonátmi dovtedy, kým by sa to nedalo na pravú mieru - je to ich dielo, a mali by za to do istej miery aj zodpovedať. Nie je možné zavrieť dvere pred problémami - to by mohol urobiť každý - a život by bol potom jeden veľký chaos.
0 0
irma1 irma1

irma1 je offline (nepripojený) irma1

andreaS Pozri príspevok
musim sa priznat ze mam zajacie umysly uz dlhsie, lebo nikto nema rad, ked bol zvyknuty, ze jeho praca je v poriadku, su s nou maximalne spokojny a zrazu nova firma a stale len zle...

No a ako co najrychlejsie z toho vykorculovat a dostat zaplatene?? V podstate mi dlzia za jun, teraz nabehne jul a zaroven za chvilku nabehne aj august... a to uz fakt nie je malo
Tak toto je horšie. Ale aby sa Ti nestalo, že Ti budú dlhovať aj za august, september, október, ... Podľa mojich osobných skúseností, ak má klient tendencie nedodržiavať splatnosť hneď na začiatku (a Ty si to necháš), tak toto sa už nezlepší vôbec. Asi by som zutekala, kým mi nebudú dlhovať celý majetok.
0 0
GABAZ GABAZ

GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

Bez ohľadu na to, či odídeš alebo nie, v prvom rade by som im čo najskôr dala písomne nedostatky, ktoré si našla po predchádzajúcich účtovníčkach a prípadne navrhla ako sa dajú odstrániť. Takto by si bola aspoň krytá v prípade nejakých problémov.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

orzs: som na zivnost a nesnazim sa utekat pred problemami, lenze ja ich riesim uz od nastupu a stale ziadny alebo len mizivi posun vpred...

a co sa tyka toho platenia, tak pokial neodovzdam nejake vystupy, tak mi fakturu neuhradia...

horsie je aj to, ze sa s majitelom neda komunikovat o programe, pretoze on je presvedceny, ze ten jeho program je najlepsi na svete... v podstate mal uctovnicku dlhe roky a len kvoli prechodu na novy soft, kt. ona odmietla, tak on bol schopny vymenit uctovnicku. A pritom boli zohrani, ona vedela co mu treba odovzdavat a s vystupmi bol spokojny. Len si neuvedomuje ze take vystupy ake dostaval nebude dostavat z tohto softu. A ja pri tolkej robote nemam cas robit mu nejake tabulky podla "starej zostavy".

A ja som vazne neni zvyknuta, ze s mojou pracou je niekto nespokojny, kazde rano vstavam s tym, ze co ma tam zas bude cakat, co si tam zas najdu a podobne... z minulej firmy ma tazko pustali, sami majitelia mi pri odchode hovorili, ze ma bude skoda, ze mali so mnou velke plany a to oni nezvyknut nikoho chvalit...

A volno?? si neviem predstavit, ze by som odisla na dovolenku na 2 tyzdne... a ja nie som stroj aby som tahala dalsi rok bez oddychu... a ked chcem co i len jeden den vypnut alebo odidem skor, tak sa na mna pozeraju s vycitkami a v podstate sa musim pytat... a znovu som v zacarovanom kruhu som szco ale chovaju sa ako ku zamestnancovi... som z tohto vsetkeho proste znechutena a zacina ma to nebavit co je pri tejto robote velmi velmi zle...
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
V tomto prípade by som to riešil "nahodením" účtovníctva od začiatku roku. Samozrejme by som sa najskôr dohodol na nejakej sume s konateľmi a vysvetlil by som im, prečo je to potrebné. Súvaha a výsledovka sa robí za celý rok a neviem si predstaviť, že by som ju zostavoval s tým pocitom že neviem čo bolo na začiatku roka.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

ekopo: tak to nahodenie od noveho roka si neviem absolutne predstavit... ku dnesnemu dnu mam v denniku zauctovanych 284tis pohybov!!! a zalozenych je 60 sanonov na prasknutie... to by bez vypomoci neslo... ja sa roboty nebojim ale toto je katastrofa a desim sa konca roka, neviem si to absolutne predstavit...

Su to v podstate 4 velke firmy v jednej (kvoli prevadzkam).
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

andreaS Pozri príspevok
ekopo: tak to nahodenie od noveho roka si neviem absolutne predstavit... ku dnesnemu dnu mam v denniku zauctovanych 284tis pohybov!!! a zalozenych je 60 sanonov na prasknutie... to by bez vypomoci neslo... ja sa roboty nebojim ale toto je katastrofa a desim sa konca roka, neviem si to absolutne predstavit...

Su to v podstate 4 velke firmy v jednej (kvoli prevadzkam).
Podľa rozsahu predpokladám si túto prácu prijala i kvôli lepšiemu finančnému ohodnoteniu - čo ovšem stráca zmysel keďže Ti aj tak neplatia a ešte k tomu Ťa považujú za zamestnanca bez platenia odvodov...

Podľa môjho názoru sa firma takéhoto rozsahu ani nemá spracovávať živnostníkom /jednou osobou, možno firmou, kde sa tá práca dá rozdeliť/. Takýto rozsah dokladov je nutné spracovávať denodenne a denodennou súčinosťou s ostatnými z firmy /konateľmi, majiteľom , inými pracovníkmi.../, a preto Ťa ani nikdy nebudú za SZČO považovať.
Problémy, ktoré sa objavili na začiatku, podľa mňa nedávajú žiadny predpoklad, že majiteľ začne Tvoju prácu rešpektovať a Ty sa postupne dostaneš do veľkého psychického tlaku /neuspokojenie z práce, nedocenenie, chodenie do práce s nepríjemným pocitom a pod./, a mne osobne by to nestálo ani za 40 000 mesačne a takúto spoluprácu by som ukončila. Pokračovať v niečom, čo ani nevieš v čom a nie je predpoklad, že sa to dozvieš /myslím si, že od bývalých účtovničiek nápravu nemôžeš očakávať, lebo keby boli v práci poctivé, tak by za sebou nenechali džunglu a neukončenú prácu/nemá zmysel..
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Ja som bola tiež v podobnej firme, tiež mala prevádzky po celom Slovensku a dostať od nich podklady bolo skoro nemožné. Moja rada: Dať na papier všetky nedostatky, upozorniť, že ako nebude toto či ono, tak si proste čísla nevymyslíš a výstupy nebudú. Oni totiž šetria korunky, to, čo ti dávajú je určite len malá časť toho, čo by museli dať za zamestnanca. Nikto by im to nerobil. A sám. To len my - szčo. Tiež som to robila na živnosť u takej firmy, dosť dlho som sa tam nervovala, ale nestojí to zato. Už som preč 3 roky a nikdy viac. Treba si najprv pozrieť staré účtovníctvo, než sa spraví dohoda a povie sa áno. Ale to som sa naučila sama na sebe. Radím preto aj ja: ak sa veci nedajú do poriadku , tak radšej odíď, a to čo najskôr, lebo ti budú dlhovať stále viac a viac. Skús bývalých, možno budú ešte radi, ak by si sa vrátila.
0 0
Romana Romana

Romana je offline (nepripojený) Romana

Ahojte poraďáci, mala by som prebrať účtovníctvo jednej spoločnosti. Do 9/2007 majú účto hotové od účtovnej firmy ale 10/2007 už nie. Účtovná firma účtovala v programe Pohoda, chcem sa spýtať či máte skúsenosť s tým, že by sa vedeli preniesť účtovné záznamy od účtovnej firmy do nového programu, ktorý by si zakúpila tá firma terazˇ(tiež Pohodu)? Premýšlala som že by to malo ísť, aj nad tým že by som radšej používala program s ktorým mám skúsenosti a nahodila si rok 2007 od začiatku (vraj toho nie je veľa cca 100 dokladov mesačne spolu).
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Romana Pozri príspevok
Ahojte poraďáci, mala by som prebrať účtovníctvo jednej spoločnosti. Do 9/2007 majú účto hotové od účtovnej firmy ale 10/2007 už nie. Účtovná firma účtovala v programe Pohoda, chcem sa spýtať či máte skúsenosť s tým, že by sa vedeli preniesť účtovné záznamy od účtovnej firmy do nového programu, ktorý by si zakúpila tá firma terazˇ(tiež Pohodu)? Premýšlala som že by to malo ísť, aj nad tým že by som radšej používala program s ktorým mám skúsenosti a nahodila si rok 2007 od začiatku (vraj toho nie je veľa cca 100 dokladov mesačne spolu).
Pri odovzdaní účta seriozna účt.agentúra odovzdáva aj médium so zálohovanými dátami. Z tej zálohy by nemal byť problém obnoviť údaje do nového programu, ktorý je ten istý v ktorom sa účtovalo doteraz.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Romana Pozri príspevok
Ahojte poraďáci, mala by som prebrať účtovníctvo jednej spoločnosti. Do 9/2007 majú účto hotové od účtovnej firmy ale 10/2007 už nie. Účtovná firma účtovala v programe Pohoda, chcem sa spýtať či máte skúsenosť s tým, že by sa vedeli preniesť účtovné záznamy od účtovnej firmy do nového programu, ktorý by si zakúpila tá firma terazˇ(tiež Pohodu)? Premýšlala som že by to malo ísť, aj nad tým že by som radšej používala program s ktorým mám skúsenosti a nahodila si rok 2007 od začiatku (vraj toho nie je veľa cca 100 dokladov mesačne spolu).
V prípade identických programov by nemal byť podľa mňa žiadny problém. Je to aj v záujme účtovníckej firmy, veď nemôže odovzdať účto v 10/2007 len tak....

Ak dokladov nie je veľa nahodila by som si to do svojho programu ja osobne. Samozrejme trvala by som na vytlačení údajov do 30.9 /kvôli kontrole/ od účtovníckej firmy...
0 0
Romana Romana

Romana je offline (nepripojený) Romana

budúci týždeň by mali odovzdať komplet účtovnú agendu, trvala som na pohovore na kompletnom odovzdaní, aby nevznikli komplikácie, len pri čítaní podobných situácii väčšinou mali problém s párovaním úhrad faktúr s predchádzajúceho účtovného obdobia, ale to by podľa mňa nemal byť problém ak si nahodím v novom programe počiatočné stavy 311,321
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Romana Pozri príspevok
budúci týždeň by mali odovzdať komplet účtovnú agendu, trvala som na pohovore na kompletnom odovzdaní, aby nevznikli komplikácie, len pri čítaní podobných situácii väčšinou mali problém s párovaním úhrad faktúr s predchádzajúceho účtovného obdobia, ale to by podľa mňa nemal byť problém ak si nahodím v novom programe počiatočné stavy 311,321
No ak mali problém s párovaním predchádzajúceho obdobia, tak osobne tam vidím problém, zrejme nie je celkom o.k. evidencia faktúr a inventarizácia pohľadávok. Doporučujem založiť analytický účet311 na faktúry predchádzajúceho obdobia...
0 0
Romana Romana

Romana je offline (nepripojený) Romana

Zatiaľ ďakujem, pýtala som sa len priebežne, myslím si, že budem riešiť určite aj iné komplikácie až priamo na mieste tak o týždeň dva
0 0
ekonella ekonella

ekonella je offline (nepripojený) ekonella

Prosím o radu:
Prevzala som podvojné účtovníctvo v priebehu roka. Bolo vedené v tom istom programe MRP ale vo verzii DOS. Ja mám verziu Win. Predošlá účtovníčka vytlačila všetky zostavy ako pri ročnej závierke . Ako si môžem "nahodiť" zostatky podľa zostáv a pokračovať ďalej v účtovaní - samozrejme by som nemenila postupy účtovania ,aby som neporušila žiadny predpis. /nemám disketu a ani nebudem mať s povôdnými zápismi od predošlej účtovníčky/.?
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Robila som to rovnako, tiež som dostala len zostavy hlavnú knihu, súvahu, výkaz ziskov a strát k 30.06.2008 to boli konečné stavy.Ja som to brala ako počiatočné stavy, ale pre istotu som si to porovnala so svojimi zostavami.
Ale nie je to nič príjemné, preberať účtovníctvo takto v priebehu roka.
0 0
dajana16 dajana16

dajana16 je offline (nepripojený) dajana16

Dobry den, chcem poprosit o radu. Nastupila som do firmy, kde sa pocas roka vystriedali tri uctovnicky. Kedze nevedeli dobre robit so softverom Pohoda, narobili vela chyb, ktore priebezne neopravovali, kedze je to v Pohode problematicke. Nesedi ani jeden ucet, nieco je robene len do septembra a poloziek je vyse 30 tis. Co s tym? Najlepsie by bolo asi to nahadzovat od zaciatku, lenze casu je malo. Nie je moznost prekonvertovat udaje z Pohody do MRP, kde by to islo rychlejsie? Alebo, co by ste mi odporucali? Dakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

dajana16 Pozri príspevok
Dobry den, chcem poprosit o radu. Nastupila som do firmy, kde sa pocas roka vystriedali tri uctovnicky. Kedze nevedeli dobre robit so softverom Pohoda, narobili vela chyb, ktore priebezne neopravovali, kedze je to v Pohode problematicke. Nesedi ani jeden ucet, nieco je robene len do septembra a poloziek je vyse 30 tis. Co s tym? Najlepsie by bolo asi to nahadzovat od zaciatku, lenze casu je malo. Nie je moznost prekonvertovat udaje z Pohody do MRP, kde by to islo rychlejsie? Alebo, co by ste mi odporucali? Dakujem
Ak nechceš v skúšobnej dobe "zdupkať", treba požiadať DU o predlženie lehoty na podanie daňového priznania. Pre PO lehota do 30.6. platí už pre rok 2009 - treba to len oznámiť na DU.

Začať správne nahadzovať nový rok 2010 a priebežne opravovať rok 2009.
Alebo rok 2009 nahodiť úplne odznova - pri 30 tis. položkách to bude dosť prácne ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať