Zavrieť

Porady

PN a výpoveď v skúšobnej dobe

Potrebovala by som si overiť, či sa skutočne predlžuje skúšobná doba, pokiaľ je zamestnanec počas SD na PN. Čo ak ide zamestnanec po 1 mesiaci na PN a bude tam pol roka? Po nástupe do práce má mať ešte 2 mesačnú skúšobnú dobu. Excistuej nejaký zákon, keď je žena tehotná, že nemôže byť prepustená počas SD?
Usporiadat
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Deganova Pozri príspevok
Ja by som sa Vás chcela opýtať na takýto problém. 03.08.2009 som nastúpila do zamestnania na dobu určitú do 31.12.2009 so skúšobnou dobou 3 mesiace, avšak 31.08.2009 firma so mnou ukončila pracovný pomer a 01.09.2009 so mnou znova uzatvorila pracovný pomer do 31.12.2009, ale so skúšobnou dobou 1 mesiac (došlo k zmene majiteľa). Od 21.10.2009 som na PN a firma mi oznámila,že už som mnou neráta a že mi predĺžila skúšobnú dobu a v rámci nej ma prepúšťa. Žiadny dodatok k zmene skúšobnej doby so mnou neuzavrela. Môže firma takto postupovať?
Myslím, že došlo k porušeniu. Par. 45 ZP, bod.4 - Skúšobnú dobu nie je možné dohodnúť v prípade opätovne uzatváraných pracovných pomerov na určitú dobu - čo v tomto prípade bolo.
Skúšobná doba je najviac 3 mesiace, nemožno ju predlžovať.
0 0
dasa.hlasna dasa.hlasna

dasa.hlasna je offline (nepripojený) dasa.hlasna

Zamestnanec bol v skúšobnej dobe a bolo mu oznámene, že PP konči v skúšobnej dobe. Nerozumiem, prečo som potom dostala takúto info na SP. Ak by som teda PP ukončila 12.11.2009 ako mu budem platiť PN? Tú mu "vraj" musím zaplatiť celú. Platím PN komu, keď už nie je zamestnanec.
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

drobeceva Pozri príspevok
Myslím, že došlo k porušeniu. Par. 45 ZP, bod.4 - Skúšobnú dobu nie je možné dohodnúť v prípade opätovne uzatváraných pracovných pomerov na určitú dobu - čo v tomto prípade bolo.
Skúšobná doba je najviac 3 mesiace, nemožno ju predlžovať.
Ja si myslím, že v tomto prípade nejde o opätovné uzatváranie PZ, nakoľko zamestnávateľ je iný.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

dasa.hlasna Pozri príspevok
Zamestnanec bol v skúšobnej dobe a bolo mu oznámene, že PP konči v skúšobnej dobe. Nerozumiem, prečo som potom dostala takúto info na SP. Ak by som teda PP ukončila 12.11.2009 ako mu budem platiť PN? Tú mu "vraj" musím zaplatiť celú. Platím PN komu, keď už nie je zamestnanec.
a ako si postupovala ? Stornovala si odhlášku ? Informáciu máš ústne ? Lebo ja som už od pracovníčiek SP tiež počula všeličo ...
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

dasa.hlasna Pozri príspevok
Zamestnanec bol v skúšobnej dobe a bolo mu oznámene, že PP konči v skúšobnej dobe. Nerozumiem, prečo som potom dostala takúto info na SP. Ak by som teda PP ukončila 12.11.2009 ako mu budem platiť PN? Tú mu "vraj" musím zaplatiť celú. Platím PN komu, keď už nie je zamestnanec.
Nerozumiem, prečo také info podala SP.
V skúšobnej dobe môže byť ukončený PP aj počas PN. Ak bol s ním ukončený PP 12.11.2009 a týmto dňom mu bola vystavená PN, 1 deň platí firma a od 13.11. s ostatnými záležitostami odovzdaj na SP.
Ak si síce stornovala odhláška - to je o niečom inom. Preberáte to teda na seba. Z-c je aj naďalej Vaším zamestnancom a 10 dní musíte platiť.
Naposledy upravil drobeceva : 18.11.09 at 12:08 Dôvod: doplnenie
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

Skončením pracovného pomeru sa zaoberá Zákonník práce, myslím, že pracovníci SP nie sú kompetentní radiť ohľadom jeho znenia.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

JankaO Pozri príspevok
Ja si myslím, že v tomto prípade nejde o opätovné uzatváranie PZ, nakoľko zamestnávateľ je iný.
Z príspevku som pochopila, že bol to ten istý z-ľ.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

JankaO Pozri príspevok
Skončením pracovného pomeru sa zaoberá Zákonník práce, myslím, že pracovníci SP nie sú kompetentní radiť ohľadom jeho znenia.
Súhlasím, ak odhláška bola stornovaná, nič zamestnávatelovi nebráni v tomu, aby včerajším dňom pracovný pomer v skúšobnej dobe ukončil znovu. (včerajším preto, aby nebola pokuta za nesplnenie lehoty na podanie odhlášky. Tú potom treba doručiť dnes)
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

drobeceva Pozri príspevok
Z príspevku som pochopila, že bol to ten istý z-ľ.
Deganova Pozri príspevok
.... a 01.09.2009 so mnou znova uzatvorila pracovný pomer do 31.12.2009, ale so skúšobnou dobou 1 mesiac (došlo k zmene majiteľa). Od 21.10.2009 ....
takto som to pochopila ja
0 0
dasa.hlasna dasa.hlasna

dasa.hlasna je offline (nepripojený) dasa.hlasna

drobeceva Pozri príspevok
Nerozumiem, prečo také info podala SP.
V skúšobnej dobe môže byť ukončený PP aj počas PN. Ak bol s ním ukončený PP 12.11.2009 a týmto dňom mu bola vystavená PN, 1 deň platí firma a od 13.11. s ostatnými záležitostami odovzdaj na SP.
Ak si síce stornovala odhláška - to je o niečom inom. Preberáte to teda na seba. Z-c je aj naďalej Vaším zamestnancom a 10 dní musíte platiť.
Že mám požiadať o storno odhlášky mi poradila pracovníčka SP. Bolo to všetko tak rýchlo 11.-prihláška, 12.-odhláška 13-PN.Mne sa do ruky dostala 16. A na SP treba konať, s pokutami mám svoje skúsenosti.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

dasa.hlasna Pozri príspevok
Že mám požiadať o storno odhlášky mi poradila pracovníčka SP. Bolo to všetko tak rýchlo 11.-prihláška, 12.-odhláška 13-PN.Mne sa do ruky dostala 16. A na SP treba konať, s pokutami mám svoje skúsenosti.
Pozri príspevok č.49-jedno z možných riešení
0 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

JankaO Pozri príspevok
takto som to pochopila ja
JankaO pochopila si to správne, ide o iného zamestnávateľa, ale skúšobná doba skončila podľa novej zmluvy 30.09.2009 a PN nastala až 21.10.2009, takže ukončiť pracovný pomer v skúšobnej dobe nie je možné a ani ju nie je možné predĺžiť.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Deganova Pozri príspevok
JankaO pochopila si to správne, ide o iného zamestnávateľa, ale skúšobná doba skončila podľa novej zmluvy 30.09.2009 a PN nastala až 21.10.2009, takže ukončiť pracovný pomer v skúšobnej dobe nie je možné a ani ju nie je možné predĺžiť.
Tak sorry, to je v tej rýchlosti prehľadnuté.
Áno, ak bola SD iba 1 mesiac, tak už nie je možné v SD ukončiť. SD sa nedá predlžiť.
Ak si teraz na PN - nemôže nič robiť. Svoje zámery môže "učiniť" až po návrate z PN.
0 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

Ďakujem za rady, takže môže so mnou ukončiť po skončení PN pracovný pomer výpoveďou, dohodou ak by PN trvala do 31.12.2009, tak automaticky dôjde k ukončeniu.
0 0
dasa.hlasna dasa.hlasna

dasa.hlasna je offline (nepripojený) dasa.hlasna

veronikasad Pozri príspevok
a ako si postupovala ? Stornovala si odhlášku ? Informáciu máš ústne ? Lebo ja som už od pracovníčiek SP tiež počula všeličo ...
Včera som na SP v Prievidzi urobila "vietor", milu pracovníčku som "poučila" vďaka radám od Vás, že nemá pravdu a že mi poskytla zlú info-to bolo na registri zamestnávateľov, nakoniec som to urobila takto: odhláška už bola stornovaná 12.11.2009, urobila som novú odhlášku 12.11.2009-podaná 18.11.2009, s tým že som im napísala list v ktorom vysvetlujem prečo bola odhláka podaná až 18.11.2009 a žiadam aby nás nepokutovali. Oni totiž vo svojom systéme vidia, že odhláška tam už raz bola. Požiadala som aj o odpoveď, tak uvidím. Nechápem prečo pani na registri frajerila a neodporučila ma hneď na nemocenské. Zasa mám poučenie do života.
0 0
dasa.hlasna dasa.hlasna

dasa.hlasna je offline (nepripojený) dasa.hlasna

JankaO Pozri príspevok
Skončením pracovného pomeru sa zaoberá Zákonník práce, myslím, že pracovníci SP nie sú kompetentní radiť ohľadom jeho znenia.
Nechcela som vedieť či možem ukončiť PP, ale ako budem platiť PN. A keď dostaneš info, že 10 dni ty, tak logicky musí byť tvoj zamestnanec. A ohľadom PN snáď hľadám info na SP.
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

veronikasad Pozri príspevok
Tak to je, že ak pracovný pomer trval menej ako 42 dní, na PN z ochrannej doby má zamestnanec nárok len tolko dní, kolko trval prac.pomer, v tomto prípade 1 deň.
b
Neviete mi prosím povedať, či toto je v poriadku? :

Zamestnancovi skončil 31.10.2009 pracovný pomer, dojednaný na dobu určitú.
Zamestnanec však 29.10.2009 zostal PN, tj. zamestnávateľ mu za mesiac október vyplatil 2 3 dni náhradu príjmu.
Zamestnanec vraj na základe konzultácie s poisťovňou, požaduje od zamestnávateľa aj o preplatenie zvyšných 8 7 dní v novembri. Má na to nárok, aj keď pracovný pomer skončil 31.10.2009?

Vďaka za každý postreh, nejako sa mi to nepozdáva.
Naposledy upravil M3G : 19.11.09 at 18:46
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

M3G Pozri príspevok
Neviete mi prosím povedať, či toto je v poriadku? :

Zamestnancovi skončil 31.10.2009 pracovný pomer, dojednaný na dobu určitú.
Zamestnanec však 29.10.2009 zostal PN, tj. zamestnávateľ mu za mesiac október vyplatil 2 dni náhradu príjmu.
Zamestnanec vraj na základe konzultácie s poisťovňou, požaduje od zamestnávateľa aj o preplatenie zvyšných 8 dní v novembri. Má na to nárok, aj keď pracovný pomer skončil 31.10.2009? Nie, nemá.

Vďaka za každý postreh, nejako sa mi to nepozdáva.
Odpoveď v texte.
Postupovali ste správne. Mal nárok na dva tri dni náhrady za DPN, keď bol ešte vašim zamestnacom.
Naposledy upravil Tweety : 19.11.09 at 17:19 Dôvod: dni DPN
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Tweety Pozri príspevok
Odpoveď v texte.
Postupovali ste správne. Mal nárok na dva tri dni náhrady za DPN, keď bol ešte vašim zamestnacom.

Ešte doplním(zo socpoist.sk). Môjho prípadu sa týka bod 2. Píšem si to sem, aby som nezabudol

Nárok na náhradu za DPN od sociálnej poistovne má zamestnanec:

1. od 11. dňa dočasnej pracovnej neschopnosti

2. ktorému zaniklo nemocenské poistenie v období dočasnej pracovnej neschopnosti, v ktorom má nárok na náhradu príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti zamestnanca, odo dňa nasledujúceho po dni zániku nemocenského poistenia

3. ktorému vznikla dočasná pracovná neschopnosť v ochrannej lehote, od prvého dňa dočasnej pracovnej neschopnosti
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

M3G Pozri príspevok
Ešte doplním(zo socpoist.sk). Môjho prípadu sa týka bod 2. Píšem si to sem, aby som nezabudol

Nárok na náhradu za DPN od sociálnej poistovne má zamestnanec:

1. od 11. dňa dočasnej pracovnej neschopnosti

2. ktorému zaniklo nemocenské poistenie v období dočasnej pracovnej neschopnosti, v ktorom má nárok na náhradu príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti zamestnanca, odo dňa nasledujúceho po dni zániku nemocenského poistenia

3. ktorému vznikla dočasná pracovná neschopnosť v ochrannej lehote, od prvého dňa dočasnej pracovnej neschopnosti
Áno, nemocenské po skončení PP, samozrejme ak DPN trvá, mu vyplatí SP.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať