Zavrieť

Porady

Zadarmo bez faktúry?

Pekný deň.
Sme stavebná firma a ideme robiť do jedného detského domova najaké úpravy. Nie je tam toho veľa. Chceme im to urobiť zadarmo.
Existuje nejaká možnosť ako si znížiť týmto daň z príjmu ,ale bez toho aby sme im to museli faktúrovať? Alebo im mám vystaviť faktúru a oni mi dajú nejaký doklad , že to išlo ako dar, alebo ako to vlastne chodí v takýchto prípadoch.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Idiotka je offline (nepripojený) Idiotka

    Idiotka
    Pokiaľ im to chceš darovať, tak nemôžeš nič fakturovať = požadovať peniaze.
    Akonáhle vystavíš faktúru v svojom účtovníctve, chceš za to peniaze. A zdaňuje sa ti to, ak si PO. Myslím daňou z príjmu.

    Mal by ti sedieť aj sklad - ak použiješ nejaký materiál, takže ...ho treba papierovo zmiznúť a treba tuším aj vysporiadať DPH !!!!Ale v tom nie som zdatná.

    Celkovo : darovať v tomto štáte znamená spôsobiť si dosť komplikáciíí...

    A znížiť daň z príjmu - to, žiaľ, bolo zrušené...dávnejšie.Teraz -ak ešte vôbec - existuje len možnosť poukázať 2% zo zaplatených daní, ale Ficovci to chcú zrušiť kvôli Nadácii SPP.

    Zadarmo bez faktúry?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.