Zavrieť

Porady

môže majiteľ bytu v osobnom vlastníctve bezproblémov vyhodiť bývalého partnera?

Rada by som niekoho kvalifikovaného požiadala o radu. Ak mám byt v osobnom vlastníctve, ale už veľa rokov bývam s partnerom s ktorým sme sa momentálne rozišli-mám ho právo z bytu "vykopnúť"? Nemá na tejto adrese ani prechodný pobyt. Má v byte pár osobných vecí (počítač...), nechcem ho vyhodiť zo dňa na deň, ale dať mu čas asi mesiac. Ak nebude chcieť byt opustiť-je nutná asistencia polície? Môže ma neskôr obviniť (i keď si vezme všetky svoje veci) že má stále v mojom byte právo napr. na chladničku (kúpenú na mňa?). Alebo to bude tvrdenie proti tvrdeniu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    michaela79 Pozri príspevok
    Rada by som niekoho kvalifikovaného požiadala o radu. Ak mám byt v osobnom vlastníctve, ale už veľa rokov bývam s partnerom s ktorým sme sa momentálne rozišli-mám ho právo z bytu "vykopnúť"? Nemá na tejto adrese ani prechodný pobyt. Má v byte pár osobných vecí (počítač...), nechcem ho vyhodiť zo dňa na deň, ale dať mu čas asi mesiac. Ak nebude chcieť byt opustiť-je nutná asistencia polície? Môže ma neskôr obviniť (i keď si vezme všetky svoje veci) že má stále v mojom byte právo napr. na chladničku (kúpenú na mňa?). Alebo to bude tvrdenie proti tvrdeniu?
    Ak vychádzame z toho, že ten byt si vlastnila už predtým, než sa k tebe nasťahoval (teda nekúpili ste si ho spolu a na liste vlastníctva si písaná ako majiteľ len ty), nie ste manželia, nemáte medzi sebou zatvorenú nájomnú zmluvu, tak ten priateľ nemá žiadne užívacie právo na byt. Takže ho môžeš vyhodiť z bytu, nemá právo na užívanie bytu, pokiaľ mu to ty nedovolíš. Veci, ktoré sú jeho majetkom by si mu mala dať (ten počítač). Môže sa síce neskôr domáhať aj iného hnuteľného majetku súdnou cestou, bude však musieť preukázať, že ich kúpil zo svojich prostriedkov on.

    Píšeš, že ste sa rozišli a chceš sa ho zbaviť. Rozchody môžu byť rôzne - od demonštratívnych (jeho vykopneš a veci mu vyhodíš z balkóna) po rozumné dohody (dáš mu nejaký časna to, aby byt dobrovoľne opustil). Ak odmietne odísť, vymeň počas jeho neprítomnosti zámok vo dverách a nepusti ho dnu. Ak by sa vyhrážal, zavolaj plíciu, že ťa ohrozuje.

    Verím, že váš rozchod prebehne ako medzi civilizovanými ľuďmi.

    môže majiteľ bytu v osobnom vlastníctve bezproblémov vyhodiť bývalého partnera?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.