Zavrieť

Porady

Turkestánsky brest - zivy plot

jks jks

jks je offline (nepripojený) jks

Dobrý večer,
chcela by som sa opýtať, či má niekto už nejaké skúsenosti s turkestánskym brestom /"zázračný živý plot"/. Ponuka na internete je veľmi lákavá, no stále mám pocit, že to nemôže byť až také úžasné, resp. že existujú aj určité nevýhody tejto rastliny.
Naposledy upravil arizona : 02.05.13 at 16:46
Usporiadat
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Aj moje boli také vysoké. Ešte som nezostrihala, ešte sa nedá ísť na záhradu. Keď ich zostrihám, tak to bude treba začať polievať. Zostrihám po Veľkej noci. Niekde na ich stránke písali, že je to opadavý ker na husté živé ploty. Neviem či sa to hodí do kvetináčov, budeš to musieť riadne zalievať. Však uvidíš, aké to bude, keď to začne rásť.
0 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

ahoj, ako pokračuješ s rastlinkami turkest. brestu???? Už si to zostrihala????
..... a čo ďalší pestovatelia, prijali sa Vám rastliny zázračného živého plotu????
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Dnes som ho práve zostrihala, okopala a dala som mu čiernu netkanú fóliu. Vyzerá, že je všetok živý, nevymrzol. Nepoliala som ho, však v stredu hlásia dážď , nebudem sa predsa namáhať, keď mi to príroda zariadi. Mala som inú robotu, tak som to ani nestíhala.
0 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

fakt si to zostrihala na 15 cm, ako píšu v návode???, veď to zostane len taký pahýlik..
...mne je to ľúto tak zrezať, ale asi by to malo potom hustejší obrast....
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Ja som to síce nemerala, ale niektoré sa mi podarili aj na menej. Neboj, narastie. To čo som zostrihala som dala do vody a dnes som to popichala do zeme. Uvidím čo z toho bude.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Braňo Pozri príspevok
no hocikde, napríklad : http://zivy-plot.podlupou.sk/
Práve som tam volal a už majú vypredané.
Neviete niekto kde by som ten turk. brest mohol kúpiť?
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Bastian, asi si sa neskoro zobudil. To sa sadí v novembri po prvých mrazoch, alebo v marci. Teraz je už na sadenie neskoro. Musíš vydržať do jesene.
0 0
godzilka godzilka

godzilka je offline (nepripojený) godzilka

Ako pokracujete s pestovanim brestu? Dari sa?
0 0
ukt ukt

ukt je offline (nepripojený) ukt

Ja ho mam, kupila som 30 kmenov po 12 Sk za kus, zatial som s nim nadmieru spokojna. Sadila som na jesen a teraz ma 118 cm. Kupila som ho kvoli rychlemu rastu, aby som zakryla binec od suseda. Zatial sa to dari. Mne sa zatial osvedcil, vid foto[IMG]file:///C:/Documents%20and%20Settings/UKT/Desktop/DSC_0535.JPG[/IMG]
DSC_0535.jpg  
DSC_0539.jpg  
1/1
0 0
icemonika icemonika

icemonika je offline (nepripojený) icemonika

nikto...zatiaľ :)
Kuzelnicka Pozri príspevok
Dala som si vygooglovat Turkestánsky brest a nic mi nenaslo ale slovne spojenie "zázračný živý plot" ano...sranda...
Ak som spracvne pochopila tak je to Ulmus pumila, brest drobnolisty a ten pestujem doma ale nie ako zivy plot ale ako bonsaj. Je naozaj nenarocny ale zeby narastol 3metre behom 2 rokov s ami verit nechce.
ahoj mozes mi prosim pomoct, dostala som semienka brestu drobnolisteho a neviem ako ich mam zasadit.
dakujem
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Turkestánsky brest rastie, je vysoký asi 1,3m len ho musím teraz zostrihať, aby bol hustejší. Keď budem mať viac času prilepím foto. Rastie aj vďaka tomu, že ho každý deň polievam.Keď chceš, aby rýchlo rástol, musíš ho riadne zalievať. Kto neverí, že dokáže za rok narásť aj 1,5m, nech vyskúša. Keby som ho nebola zostrihovala, tak už má aj viac. Lenže by bol riedky. Tiež som tomu nechcela veriť, ale presvedčila som sa.
0 0
godzilka godzilka

godzilka je offline (nepripojený) godzilka

Wagner, to znie dobre, tesim sa na Tvoje foto... O chviu je tu jesen a my potrebujeme tiez nieco poriesit s plotom od cesty, pretoze nam vidiet cely dvor. Len mam strach ze je ten brest moc riedky... Drzim palce pri dalsom pestovani!!!
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Tak som ho nafotila a potom som ho zostrihala na polovičnú výšku, aby sa viac rozrástol a bol hustejší. Tak to radia na múdrej stránke o živom plote.
Snímka078.jpg  
Snímka079.jpg  
Snímka080.jpg  
Snímka081.jpg  
Snímka082.jpg  

Snímka083.jpg  
Snímka084.jpg  
Snímka086.jpg  
1/1
0 0
eduard1 eduard1

eduard1 je offline (nepripojený) eduard1

Prosím,?!? Zlatobyľ obrovská je u nás zakázaná. Práve som si nazbieral semená a chcel som si to zasiať na okrajm záhrady je to krásny žltý metlinatá kvet. a je to aj liečivka. neuveriteľné že ja zakázaný.
1 0
v.balogova v.balogova

v.balogova je offline (nepripojený) v.balogova

wagner Pozri príspevok
Tak som ho nafotila a potom som ho zostrihala na polovičnú výšku, aby sa viac rozrástol a bol hustejší. Tak to radia na múdrej stránke o živom plote.
Zdravím,
poprosím vie mi niekto povedať ako ten zázračný plot vyzerá v zime? Ostanú len holé konáriky? Ďakujem
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Aj keď je takmer koniec novembra, zatiaľ sa mi na rastlinách držia listy - a sú stále zelené. Ale keď prídu mrazy, tak listy opadnú. Teraz som kúpila nové sadenice a na nich už boli listy suché. Usudzujem, že listy opadnú v priebehu decembra.
0 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

wagner Pozri príspevok
Ja som to síce nemerala, ale niektoré sa mi podarili aj na menej. Neboj, narastie. To čo som zostrihala som dala do vody a dnes som to popichala do zeme. Uvidím čo z toho bude.
wagner ako sa ujali halúzky zo zostrihaného brestu???? žijú a rastú ????
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Živý plot pekne rastie, už som ho aj strihala, aby bol hustejší. Teraz keď trochu popršalo, bude lepšie rásť. Polievam ho každý deň a očami vyťahujem, aby rýchlo rástol. Na jeseň som kúpila a nasadila okolo druhej strany plota. Ten som ale nezostrihala, lebo záhradu mám pod cestou a chcem, aby rýchlo vyrástol nad múrik. Vyzerá, že sa takmer všetok prijal a je pekný zelený. Aj Ty si vtedy sadila živý plot, ak sa nemýlim. Ako sa mu darí, prezraď. Z tých popichaných halúzok sa prijalo málo. Preto som kúpila hotové sadenice.
Naposledy upravil wagner : 15.05.09 at 22:11 Dôvod: doplnenie
0 0
kacenka30 kacenka30

kacenka30 je offline (nepripojený) kacenka30

Zdravím, ja som tiež sadila spomínaný " zázračný živý plot" a som nadmieru spokojná. Dnes má už 1 rok a 2 mesiace a cca 1,5 metra. Bol by aj vyšší, ale to by sme ho museli viac polievať. Striháme ho 2-3 krát za rok, dosť radikálne a je pekne hustý. Škoda len, že na zimu opadá, ale o to viac sa aspoň tešíme na jar, keď sa pekne zazelená. Jediné, čo ma trápi je, že náš pes mi zlomil 3 rastliny, keď boli ešte malé a už sa z toho chúdence nespamätali a zostala mi v plote "diera". Rozmýšľam, či by to nešlo napraviť potápaním bočných výhonkov, uvidím, možno to vyskúšam. Takže ja túto rastlinu vrelo odporúčam.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Takto vyzerá môj živý plot. Vysoký je asi 1,7m, je hustý, dnes som ho zostrihala. Kedže ho dosť polievam, tak ho strihám každé 2-3-týždne.
Snímka103.jpg  
Snímka104.jpg  
Snímka106.jpg  
1/1
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať