Zavrieť

Porady

MRP a elektronické výkazy do SP

Viete mi niekto poradiť ako zasielate elektronické výkazy do SP. Neviem ako vytvoriť tie dva súbory, a to výkaz poistného skoncovkou dokumentu. xml s pozom konfirmačný súbor s koncovkou dokumentu .txt

Vytvára mi to akurát súbor s koncovkou .txt ,ale je v tom riadny chaos.
Naposledy upravil Dav : 11.12.10 at 18:38
Usporiadat
sylva sylva

sylva je offline (nepripojený) sylva

Antonia 1 - VELIKÁNSKA VĎAKA!!!!! Ja som robila tú chybu, že som nešla do SÚBORU.Program používam týždeň,takže sa ešte trápim.Ale pýtam sa skutočne až vtedy,keď vyskúšam niekoľko možností a neviem ako ďalej.Takže ešte raz - veľmi pekne ďakujem a želám pekný deň aj tým, ktorí s Tebou súhlasili (ermon,lenkak).
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
sylva
sme tu od toho, aby sme si navzájom pomáhali, takže nabudúce kľudne napíš aj skôr a netráp sa zbytočne. Nájdeš si tu kopec vecí, napr. v súhrne:
http://www.porada.sk/t24753-mrp-mzdy-suhrn-otazok.html
0 0
MIRKA111 MIRKA111

MIRKA111 je offline (nepripojený) MIRKA111

Ako ho exportujem ak má zamestnanec absenciu? Dáva mi prázdny formulár.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Antonia1 Pozri príspevok
musíš najskôr pridať nový pracovný pomer nového zamestnanca a potom
poistné/export - reg. list hromadný/ do súboru/ program ponukne tabuľku
výkaz vystavil, dátum vystavenia, IČZ, dátum od -do, indentifikáciu - vyplníš/OK/ uložiť do súboru/ program ponúkne meno zamestnaca,rodné číslo. typ reg.listu, začiatok poist. a ukonč./zruš. poist.,môžeš tu aj opravovať/pokračovať vytvorí sa XML súbor, konfirmačný súbor .txt
a potom posielaš tak isto ako mesačný výkaz.
Skúšam, ale nedarí sa mi... Ako nadefinujem "zrušenie prihlásenia"? Keď dám "opraviť", tak to nereaguje. Nedajú sa urobiť žiadne zmeny. Čo robím zle? Vopred ďakujem za každú radu.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
toto sa tuším nedalo urobiť ani manuálne na stránke sp, aspoň pred mesiacom zrušenie prihlášky mi nešlo. Tak som potom dala klasické odhlásenie tým istým dátumom ako som prihlasovala.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Ďakujem veľmi pekne. Aspom, že nerobím chybu ja. Takže to skúsim s odhláškou...
0 0
pingino pingino

pingino je offline (nepripojený) pingino

Anja111 Pozri príspevok
Takže to skúsim s odhláškou...
odhlaska a storno prihlasky nie je to iste

Anja111 Pozri príspevok
Ako nadefinujem "zrušenie prihlásenia"? Keď dám "opraviť", tak to nereaguje. Nedajú sa urobiť žiadne zmeny. Čo robím zle?
1) Vystupy -> Poistne, Export - reg. list hromadny,
2) tlacitko "Do suboru"
3) v dialogovom okne "Hromadny reg. list zamestnancov" tlacitko "Pridat"
4) v policku "Meno priezvisko" kliknes na tlacitko "..." a vyberies zamestnanca zo zoznamu
5) v policku "Typ reg. listu" vyberies zrusenie
6) v policku "Zaciatok" uvedies datum ku ktoremu mal byt zamestnanec povodne prihlaseny
7) v policku "Koniec" uvedies datum stornovania
8) tlacitko Ulozit
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

pingino Pozri príspevok
odhlaska a storno prihlasky nie je to iste



1) Vystupy -> Poistne, Export - reg. list hromadny,
2) tlacitko "Do suboru"
3) v dialogovom okne "Hromadny reg. list zamestnancov" tlacitko "Pridat"
4) v policku "Meno priezvisko" kliknes na tlacitko "..." a vyberies zamestnanca zo zoznamu
5) v policku "Typ reg. listu" vyberies zrusenie
6) v policku "Zaciatok" uvedies datum ku ktoremu mal byt zamestnanec povodne prihlaseny
7) v policku "Koniec" uvedies datum stornovania
8) tlacitko Ulozit
Presne takto som to skúšala, ale nedarilo sa mi to uložiť... Nakoniec som to odoslala cez EZU - Manuálny vstup. Ďakujem za reakciu.
0 0
pingino pingino

pingino je offline (nepripojený) pingino

Anja111 Pozri príspevok
Presne takto som to skúšala, ale nedarilo sa mi to uložiť...
Zobrazila sa ti nejaka chyba?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

pingino Pozri príspevok
Zobrazila sa ti nejaka chyba?
Nie.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Riadok zapísalo, ale nedal sa vôbec uložiť, ale teraz som to skúsila znovu a už to už išlo. Nemohlo to byť, že vtedy som nemala najnovšiu verziu?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Ja mám verziu 5.21.005
0 0
akynka akynka

akynka je offline (nepripojený) akynka

Anička :o)
Nooo a aj sa chcem len opýtať... stačí ak do Sociálky zašlem výpis z DP poštou alebo to je nutné osobne? Tam je vždy tak veľa ľudí :-/
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

akynka Pozri príspevok
Nooo a aj sa chcem len opýtať... stačí ak do Sociálky zašlem výpis z DP poštou alebo to je nutné osobne? Tam je vždy tak veľa ľudí :-/
Stačí zaslať poštou.
0 0
akynka akynka

akynka je offline (nepripojený) akynka

Anička :o)
Ďakujem
0 0
€€€ €€€

€€€ je offline (nepripojený) €€€

Myslím, že som, inak by som asi nebol. ...viac
Prosím vás veľmi pekne, mám jednu otázku: dalo by sa do FORM studia eXpress 2009 importovať XML súbor exportovaný z MRP-DOS? Či by sa tak to tlačivo dalo vyplniť, že by sa tie hodnoty nahodené v mzdách dosadili do formulára pre Soc. poist., aby sa do neho nemuseli vypisovať manuálne.
Viete, nie som lenivý, to len tá zaneprázdnenosť...

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď!
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
€€€ Pozri príspevok
Prosím vás veľmi pekne, mám jednu otázku: dalo by sa do FORM studia eXpress 2009 importovať XML súbor exportovaný z MRP-DOS? Či by sa tak to tlačivo dalo vyplniť, že by sa tie hodnoty nahodené v mzdách dosadili do formulára pre Soc. poist., aby sa do neho nemuseli vypisovať manuálne.
Viete, nie som lenivý, to len tá zaneprázdnenosť...

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď!
Veľmi pochybujem, že sa to dá, podľa mňa si aj Form studio Express chráni takéto "vpadnutia" do ich programu. Tlačivá sa vypisujú priamo tam.
A nie je jednoduchšie naimportovať to hneď do Soc. poisť.?
0 0
€€€ €€€

€€€ je offline (nepripojený) €€€

Myslím, že som, inak by som asi nebol. ...viac
Lenka1979 Pozri príspevok
Veľmi pochybujem, že sa to dá, podľa mňa si aj Form studio Express chráni takéto "vpadnutia" do ich programu. Tlačivá sa vypisujú priamo tam.
A nie je jednoduchšie naimportovať to hneď do Soc. poisť.?
Ďakujem za odpoveď. Nuž, skúsim to tak. Ale je škoda toho, nebolo by zlé, keby to bolo kompatibilné...
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
€€€ Pozri príspevok
Ďakujem za odpoveď. Nuž, skúsim to tak. Ale je škoda toho, nebolo by zlé, keby to bolo kompatibilné...
Pokiaľ máš uzatvorenú zmluvu so sociálnou poisťovňou o zasielaní mesačných výkazov prostredníctvom "EZU" (elektr. zber údajov), myslím, že je najmenší problém poslať to takto. Ak nemáš, vypíš to vo Form studio Express, a pošli. Tiež tam bežne vypisujem hociaké tlačivá, ... ono to všetko zaberá čas, bohužiaľ je to tiež v náplni práce....
0 0
€€€ €€€

€€€ je offline (nepripojený) €€€

Myslím, že som, inak by som asi nebol. ...viac
Lenka1979 Pozri príspevok
Pokiaľ máš uzatvorenú zmluvu so sociálnou poisťovňou o zasielaní mesačných výkazov prostredníctvom "EZU" (elektr. zber údajov), myslím, že je najmenší problém poslať to takto. Ak nemáš, vypíš to vo Form studio Express, a pošli. Tiež tam bežne vypisujem hociaké tlačivá, ... ono to všetko zaberá čas, bohužiaľ je to tiež v náplni práce....
Ahá, ok, Už tomu rozumiem. Hor sa do roboty!
Vďaka, pekný deň!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať