Zavrieť

Porady

Čo so živnostníkmi?

som človek, ktorý neustále prichádza na to, čo všetko urobil zle ...viac
Dobrý deň,

chcela by som sa Vás opýtať nasledovné:

Môže pracovník - živnostník pre nás vykonávať prácu vodiča nákladného auta spôsobom, že nám mesačne po odjazdení x kilometrov vyfakturuje svoju prácu???

príklad..mesačne k poslednému dňu si spočíta kilometre vystaví nám vo svojom mene faktúru a my ju uhradíme...

Ide mi o to či je to takto možné...či je to v poriadku , či sa náhodou niečo ohľadom tejto problematiky nezmenilo čo nám ušlo...

vopred ďakujem
Usporiadat
renataj renataj

renataj je offline (nepripojený) renataj

renataj Pozri príspevok
Ahojte poraďáci.Prečítala som si už asi všetko na porade,čo sa popísalo o závislej práci.Já mám tiež podobný problém.Je už september a neviem ako ďalej´.Manžel je SZČO a má zmluvu s 2 firmami ale pre jednu už vôbec nepracuje.Pre druhú pracuje 40hod týždenne.Dochádza do neďalekej obci,kde tá druhá firma má výkupňu železného šrotu a drahých kovov.Pracuje tam ako výkupca,na ich pečiatku,v ich priestoroch a mesačne si fakturuje za prácu.
Viem,že je to ukážkovo "závislá práca".V zmluve / zmluva o spolupráci/má ale okrem výkupu aj práce s hydraulickou rukou,vyhľadávanie nových dodávateľov,skládok šrotu a pod.Vie mi niekto z Vás poradiť,ako by som to celé mala riešiť,aby pri kontrole nebol problém?Určite už niekto vymyslel,ako sa dá z toho celého vykľučkovať a popritom zostať SZČO.
Ďakujem za každú radu
Myslím,že som to vyriešila celkom slušne. Spýsala sa zmluva o spolupráci medzi dvoma fi.,kde som uviedla,že živnostník/manžel/ bude práce vykonávať na vlastnú zodpovednosť,s vlastnými prac.pomôckami a na dosahovanie zisku.Tiež sa tam v zmluve uviedlo,že priestori mu budú poskytnité zadarmo a ako odplatu za to,bude odpredávať len tej jednej firme vykúpený šrot. Podľa Vás,malo by to takto byť OK?Myslím si,že takto upravená zmluva už nenesie známky závislej práce.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať