Zavrieť

Porady

Príspevok pre ťzp občana

Enie Enie

Enie je offline (nepripojený) Enie

Chcem sa opýtať za akých podmienok je možné získať príspevok pre ŤZP občana so sprievodom (na vozíku) na nákup nového motorového vozidla.

Ide o to, že "vozičkárka" je na inv. dôchodku, to znamená že nemá žiaden pracovný alebo obdobný pomer. Momentálne na manžela je napísané auto zn.Favorit na ktorý dostáva príspevok na benzín.
Kedže auto doslužieva, chcú požiadať o príspevok na nákup nového.
Takže kedy je teoreticky možné získať daný príspevok.
Počula som, že sa dáva ,ak je schválený, 200.000,- Avšak na úrade mi povedali, že tento príspevok dávajú len ťzp občanom, ktorý "chodia" do práce. Čo je podľa mňa dosť veľká kravina, alebo sa úrad, akože pomoci takto rýchlo zbavuje neznalých občanov.
Prosím poraďte mi, poprípade napíšte nejakú odvolávku na zákon kde by som to mohla nájsť.
Ďakujem
Usporiadat
Dana 22 Dana 22

Dana 22 je offline (nepripojený) Dana 22

ZŤPO-Sclerosis multiplex
...doplním
Môžete požiadať o PP na benzín §38
LEBO
tu sú ľ podmienky
- odkázanosť na individuálnu prepravu - narhne odborný lekár /neurolog,ortopéd/ a v posudku prizná posudkový

- ak sa auto"využíva na pracovné aktivity, vzdelávacie aktivity, rodinné aktivity alebo občianske aktivity" § 38 ods.9

vzhľadom na popísaný zdravotný stav by ste uvedené podmienky spĺňal
0 0
matino30 matino30

matino30 je offline (nepripojený) matino30

Dana 22 Pozri príspevok
...doplním
Môžete požiadať o PP na benzín §38
LEBO
tu sú ľ podmienky
- odkázanosť na individuálnu prepravu - narhne odborný lekár /neurolog,ortopéd/ a v posudku prizná posudkový

- ak sa auto"využíva na pracovné aktivity, vzdelávacie aktivity, rodinné aktivity alebo občianske aktivity" § 38 ods.9

vzhľadom na popísaný zdravotný stav by ste uvedené podmienky spĺňal
dakujem moc pekne za odpowed

- tu ziadost treba podat na UP ... ? na posudkove oddelenie ?
(ako ked mi priznavali ZTP preukaz ?)
- a kam podat ziadost o parkovaci preukaz ...?

co mam riesit najskor ... ?
( lebo asi vsetko naraz neschvalia )
moc velka vdaka )) .... DANA 22
0 0
Dana 22 Dana 22

Dana 22 je offline (nepripojený) Dana 22

ZŤPO-Sclerosis multiplex
matino30 Pozri príspevok
dakujem moc pekne za odpowed

- tu ziadost treba podat na UP ... ? na posudkove oddelenie ?
(ako ked mi priznavali ZTP preukaz ?)
- a kam podat ziadost o parkovaci preukaz ...?

co mam riesit najskor ... ?
( lebo asi vsetko naraz neschvalia )
moc velka vdaka )) .... DANA 22
Žiadosť podáte na ÚPSVaR, tam ako keď ste vybavovali preukaz zťp.
Môžete súčasne požiadať o PP na benzín aj o Parkovací preukaz.
2 0
matino30 matino30

matino30 je offline (nepripojený) matino30

....... DANA 22 ....... este raz dakujem velmi pekne ...
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Musim sa s vami podelit o dnesmu skusenost mojej priatelky. Je TZP, ma priznanu osobnu asistenciu, nepriznali jej zvysene vydavky na prevadzku motoroveho vozidla, tak sa odvolala. Dnes boli za nou z ustredia UPSVAR, koli tomu odvolaniu. Ona koli zdrav.problemom nemoze cestovat postojacky,autobusom, vlakom, musi byt priputana bezp.pasmi v aute.
Viete co jej povedali? ze ak by jej priznali ten prispevok na"benzin", tak jej prehodnotia osobnu asistenciu a vezmu hodiny, ktore ma na to, ze ju asistentka doprevadza.To je polovica vsetkych priznanych hodin. Nechapem to, ved co to ma spolocne s benzinom do auta??
Asi si ju asistentka priputa v autobuse k telu, aby si neublizila.Alebo budu chodit pesi, hoci aj par km.
1 1
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
matino30 Pozri príspevok
dakujem moc pekne za odpowed

- tu ziadost treba podat na UP ... ? na posudkove oddelenie ?
(ako ked mi priznavali ZTP preukaz ?)
- a kam podat ziadost o parkovaci preukaz ...?

co mam riesit najskor ... ?
( lebo asi vsetko naraz neschvalia )
moc velka vdaka )) .... DANA 22
Treba podať všetko naraz, pretože nové podania "bohovia" na úrade budú znovu posudzovať a tak sa môže stať, že čo predtým dali, teraz zoberú ako pomstu za nárokovanie ďalšej kompenzácie. Viem o čom píšem bohužiaľ.
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
alaya1 Pozri príspevok
Musim sa s vami podelit o dnesmu skusenost mojej priatelky. Je TZP, ma priznanu osobnu asistenciu, nepriznali jej zvysene vydavky na prevadzku motoroveho vozidla, tak sa odvolala. Dnes boli za nou z ustredia UPSVAR, koli tomu odvolaniu. Ona koli zdrav.problemom nemoze cestovat postojacky,autobusom, vlakom, musi byt priputana bezp.pasmi v aute.
Viete co jej povedali? ze ak by jej priznali ten prispevok na"benzin", tak jej prehodnotia osobnu asistenciu a vezmu hodiny, ktore ma na to, ze ju asistentka doprevadza.To je polovica vsetkych priznanych hodin. Nechapem to, ved co to ma spolocne s benzinom do auta??
Asi si ju asistentka priputa v autobuse k telu, aby si neublizila.Alebo budu chodit pesi, hoci aj par km.
Smutné, ale nanešťastie úplná pravda.
0 0
Dana 22 Dana 22

Dana 22 je offline (nepripojený) Dana 22

ZŤPO-Sclerosis multiplex
alaya1 Pozri príspevok
Musim sa s vami podelit o dnesmu skusenost mojej priatelky. Je TZP, ma priznanu osobnu asistenciu, nepriznali jej zvysene vydavky na prevadzku motoroveho vozidla, tak sa odvolala. Dnes boli za nou z ustredia UPSVAR, koli tomu odvolaniu. Ona koli zdrav.problemom nemoze cestovat postojacky,autobusom, vlakom, musi byt priputana bezp.pasmi v aute.
Viete co jej povedali? ze ak by jej priznali ten prispevok na"benzin", tak jej prehodnotia osobnu asistenciu a vezmu hodiny, ktore ma na to, ze ju asistentka doprevadza.To je polovica vsetkych priznanych hodin. Nechapem to, ved co to ma spolocne s benzinom do auta??
Asi si ju asistentka priputa v autobuse k telu, aby si neublizila.Alebo budu chodit pesi, hoci aj par km.
V tomto prípade je podstatné to či zťp osoba mala v posudku priznanú " odkázanosť na individuálnu prepravu" v čase, keď jej priznali OA. Potom má nárok na PP na benzín a nemôžu jej siahať na hodiny OA.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Posudkivy lekar odkazanost nepriznal, hoci aj odborny, aj prakticky lekar ju navrhovali, ci doporucovali.Pripada mi to, ze ti posudkari su bohovia na zemi.
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Teraz je tých zrušení veľa, zrejme za tým bude niečo iné.
Mám informácie od pár známych čo tak dopadli.
0 0
Dana 22 Dana 22

Dana 22 je offline (nepripojený) Dana 22

ZŤPO-Sclerosis multiplex
alaya1 Pozri príspevok
Posudkivy lekar odkazanost nepriznal, hoci aj odborny, aj prakticky lekar ju navrhovali, ci doporucovali.Pripada mi to, ze ti posudkari su bohovia na zemi.
Ak zťp osoba splňala podmienky odkázansti na individuálnu prepravu uvedené v § 14 ods.6 zákona č.447/2008 Z .z. a napriek tomu to posudkový lekár nepriznal, mala sa odvolať do 14 dní od vydania rozhodnutia.
1 0
pedro3366 pedro3366

pedro3366 je offline (nepripojený) pedro3366

nikde som nenašiel aká dlhá je doba od priznania príspevku na auta po realizáciu kým ho kúpim. Aká je maximálna cena auta ktoré si môžem kúpiť?
0 0
Matejko155 Matejko155

Matejko155 je offline (nepripojený) Matejko155

Zdravim,chcel by som sa opytat,ci mozem ziadat o prispevok na auto,ked osm onkologicky pacient,momentalne v remisii(choroba docasne na ustupe) a mam karticku ťzp,ale nemam invalidny dochodok.Mam zamestanie,do ktoreho dochadzam kazdy den 30 km.dakujem
0 0
Dana 22 Dana 22

Dana 22 je offline (nepripojený) Dana 22

ZŤPO-Sclerosis multiplex
pedro3366 Pozri príspevok
nikde som nenašiel aká dlhá je doba od priznania príspevku na auta po realizáciu kým ho kúpim. Aká je maximálna cena auta ktoré si môžem kúpiť?
odpoveď je v § 34 zákona č. 447/2008 Z.z. ods. 8 a 10

Cena osobného motorového vozidla sa zohľadňuje najviac v sume 13 277,57 eura.
(10) Fyzická osoba s ťažkým zdravotným postihnutím je povinná kúpiť osobné motorové vozidlo do troch mesiacov od poskytnutia peňažného príspevku na kúpu osobného motorového vozidla, najneskôr do šiestich mesiacov odo dňa poskytnutia tohto peňažného príspevku, ak osobné motorové vozidlo nemožno kúpiť alebo upraviť z dôvodov na strane osoby, ktorej predmetom činnosti je výroba, predaj, distribúcia alebo úprava osobných motorových vozidiel.
1 0
Dana 22 Dana 22

Dana 22 je offline (nepripojený) Dana 22

ZŤPO-Sclerosis multiplex
Matejko155 Pozri príspevok
Zdravim,chcel by som sa opytat,ci mozem ziadat o prispevok na auto,ked osm onkologicky pacient,momentalne v remisii(choroba docasne na ustupe) a mam karticku ťzp,ale nemam invalidny dochodok.Mam zamestanie,do ktoreho dochadzam kazdy den 30 km.dakujem
Podmienkou je podľa zákona č.447/2008 Z.z.
  • aby ste bol uznaný za fyzickú osobu s ťažkým zdravotným postihnutím - to znamené , že MFP musíte mať v posudku priznanú min. 50%
  • aby ste mal v posudku priznanú "odkázanosť na individuálnu prepravu" podľa §14 ods.6
  • aby ste bol zamestnaný § 34 ods.6 -to spĺňate
0 0
Majka Klimová Majka Klimová

Majka Klimová je offline (nepripojený) Majka Klimová

Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať čo napísať do odvolania proti rozhodnutiu z úpsvr, v ktorom nepriznali mojej babke peňažný príspevok na kompenzáciu zvýšených výdavkov súvisiacich sa zabezpečením prevádzky osobného motorového vozidla. V odvôvodnení napísali, že na základe komplexného posudku, v ktorom sa považuje za fyzickú osobu s ťažkým zdravotným postihnutí, s mierou funkčnej poruchy 60 % nie je odkázaná na individuálnu prepravu osobným motorovým vozidlom a preto sa jej peňažný príspevok nepriznáva. Čo sa s tým dá ešte robiť?
Ďakujem.
0 0
Nokerla Nokerla

Nokerla je offline (nepripojený) Nokerla

Pockaj, pockaj,

Babka ma priznany preukaz ZTP a mieru funkcnej poruchy 60% a nepriznali jej prispevok?
Tak odovodni to tym, ze ked potrebuje ist k lekarovi, do kostola alebo na spolocenske akcie, tak fyzicky nevladze sa dopravit MHD, nakolko sa skor zadycha a zastavka autobusu je xy metrov.

Oni asi rataju s tym, ze ,,ved rodina to zatiahne zo svojho" ....pokial ma narok, tak jej to patri vzdy.........samozrejme vyska sa urcuje individualne.

Drzim palce.
0 0
Dana 22 Dana 22

Dana 22 je offline (nepripojený) Dana 22

ZŤPO-Sclerosis multiplex
Majka Klimová Pozri príspevok
Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať čo napísať do odvolania proti rozhodnutiu z úpsvr, v ktorom nepriznali mojej babke peňažný príspevok na kompenzáciu zvýšených výdavkov súvisiacich sa zabezpečením prevádzky osobného motorového vozidla. V odvôvodnení napísali, že na základe komplexného posudku, v ktorom sa považuje za fyzickú osobu s ťažkým zdravotným postihnutí, s mierou funkčnej poruchy 60 % nie je odkázaná na individuálnu prepravu osobným motorovým vozidlom a preto sa jej peňažný príspevok nepriznáva. Čo sa s tým dá ešte robiť?
Ďakujem.
Babka musí spĺňať podmienky § 14 ods.6 pre priznanie odkázanosti na individuálnu prepravu, ak nie je zbytočné sa odvolávať.
1 0
Vieris Vieris

Vieris je offline (nepripojený) Vieris

Zdravím mna zaujíma jedna vec, možem kupit OMV ako ZTP ktory dostal prisvevok od fyzickej osoby ktorá ma v živnosti iba 19.1 Kúpa tovaru na úcely jeho predaja konečnému spotrebitelovi (maloobchod)
alebo iným prevádzkovatelom živnosti (velkoobchod)ale pod ktoru patri aj
Maloobchod a veľkoobchod s motorovými vozidlami s ojazdenými motorovými vozidlami, s náhradnými dielmi pre motorové vozidlá, s
autodoplnkami, s motocyklami a náhradnými dielmi pre motocykle .


Alebo musí mat v živnosti presne vymedzenú činnost na
Maloobchod a veľkoobchod s motorovými vozidlami s ojazdenými motorovými vozidlami, s náhradnými dielmi pre motorové vozidlá, s
autodoplnkami, s motocyklami a náhradnými dielmi pre motocykle a sprostretkovatelku činnont na predaj aut,ojazdenych...atd...


Díky za odpoved....
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať