Zavrieť

Porady

Preplatenie sviatku

Prosím Vás, ak niekto pracuje vo sviatok, mám mu preplatiť mzdu + príplatok za sviatok a tiež náhradu vo výške priemerného zárobku ? Lebo program mi to robí tak .
Usporiadat
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Peterka Pozri príspevok
Tento príspevok ma potešil lebo presne tak aj ja uvažujem -za čerpanie náhradného voľna za prácu nadčas (nie za prácu vo sviatok) mu nepatrí mzda a ani náhrada mzdy( v inom príspevku sa tvrdí inak, neviem vložiť link na tento príspevok) ale ešte jedna poznámka, ohľadne práce vo sviatok, .t.j.pokiaľ čerpá náhradné voľno za prácu vo sviatok, potom dostane mzdu za prácu vo sviatok bez príplatku a keď čerpá náhradné voľno, tak dostane náhradu mzdy za čerpanie náhradného voľna.
Ak zamestnanec v jednom mesiaci pri hod.mzde odpracuje sviatok, a v nasledujúcom mesiaci si chce vybrať za tento odpr.sviatok náhradné volno, potom mu v mesiaci, keď odpracuje sviatok zaplatím mzdu za odpracovaný sviatok/bez príplatku/ a v nasledujúcom mesiaci náhradu mzdy priemerom za náhradné volno??, nie je to nespravodlivé voči tomu zamestnancovi, ktorý odpracuje sviatok a nevyberie si náhr,volno-ten dostane mzdu za odpr.sviatok+50% príplatok za prácu vo sviatok a ten čo si vyberie náhr.volno dostane mzdu za odpr.sviatok + vlastne celú náhradu vo sviatok 100%??
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Vie niekto poradiť ako je to správne v predch.príspevku?A ak zamestnanec odpracuje vo sviatok 10 hodín/má 7,5 hod.prac.čas/, sviatok pripadne na pondelok/prac.deň/, tak má prepl.mzdu za sviatok, príplatok 50% za 7,5 hod, alebo 10 hodín a ešte k tomu aj 2,5 hod.25% príplatok za nadčas??alebo tých 25% nie?
0 0
ccokoladecka ccokoladecka

ccokoladecka je offline (nepripojený) ccokoladecka

mam konkretny dotaz, zamestnanec bol na sluzobke od 30.4.do 2.5., teda bol tam aj v deň sviatku - vyplatila som mu stravne, ale neviem ako so mzdou vo sviatok. je odmenovany mesacnou mzdou. podla tychto prispevkov, ak tomu rozumiem, ma narok na mzdu vo sviatok (nie nahradu, ktoru by automaticky program vyratal pri neodpracovanom sviatku) a priplatok min. 50% alebo si môže čerpať náhradné voľno? chápem tomu správne?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať