Zavrieť

Porady

problemy so zaludkom

Marian19 - majo1


Dobry den
uz 2 tyzden mam problem s zaludkom.

odvtedy som len 1 x cez sviatok a 1 x cez vikend nemal s nim problemy, inak v priebehu celeho tyzdna stale, tak neviem ci to je cerstvym vzduchom a vychadzkam do prirody, ktore pomozu alebo stresom v praci, ktory to zapricinuje.

Ide o to že chodím aj 5 x denne na zachod a za tie 2 tyzdne to pocitila aj moja vaha - 4 kg.zaujimave ze ako nahle som sa najedol a nebol cely den na wc ihned som pribral 3 kg, ale akonahle ak mam travenie v pohode sa vratim na moju klasicku vahu 74-75 kg nepriberiem ani kg ci uz je to 1 2 alebo 3 roky dozadu.

vcera som bol az 7 x na wc, po kazdom skonzumovanom jedle ci uz to je maly kolac alebo hocico, idem na wc.
da sa to nejako zistit bez navstevy lekara, lebo idem na dovolenku a cez den nemam kedy skocit, som pracovne dost zaneprazdneny teraz, tak ak tak skusit domace caje.

kedze som v obchode od rana do vecera potom pridem domov unaveny a volno mam az cez vikend, neviem ci to nesuvisi aj s tym.

ak mal niekto takyto problem a vie poradit budem vdacny.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Tak tento problém by som určite riešil jedine s lekárom. Zažil som podobné začiatky svojej choroby. Ak ťa zaujíma pozri si tému M.Crohn.

    http://www.porada.sk/t29212-m-crohn.html

    Marian19 je offline (nepripojený) Marian19

    Marian19
    este by som upozornil ze sa to zacalo potom co nas doma vytopilo a asi 5 hodin som vysusal koberec handrou, ktory bol podlepeny gumou odspodu a cely tyzden ho susil, kedze bol podlepeny celoplosne musel som kraje ponadvihat ale kedze je miestnost zle vetratelna, vzduch tam nebol najidealnejsi a nepomohlo ani ovzdusovace, ktore to skorej zhorsili, tak si viete predstavit ze cely tyzdne som dychla ten pach a urcite zostalo mokre aj pod kobercom kam som sa nedostal.cize moze to byt aj tym a 2.bod 2 dni pred tym som dobral vitaminove prasky, ktore beru kulturisti, potreboval som pribrat ale kedtze som necvicil kvoli zaneprazdnenosti len jedol ci to nenarusilo a ci nie je pokazeny zaludok alebo som pocul o pokruteni creva

    dakujem

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Budeš si predsa asi musieť nájsť čas na toho lekára, veď nemôžeš riskovať nejaké komplikácie na dovolenke. No nie?

    Marian19 je offline (nepripojený) Marian19

    Marian19
    no vyskusam este rumancekovy caj a lieky na podrazdeny zaludok heliak a uvidim myslim si ze to je tym pachom + tie prasky whei gainer.
    čo by ste doporučili aky caj + stravu jest v nasledujucih dnoch?

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Takto nejako podobne mala problémy kamarátka , nakoniec z toho bola alergia na lepok. Jednoznačne odporúčam vyšetrenie....môže to byť všeličo..choroba , stres.... zver to radšej lekárom.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Marian19 Pozri príspevok
    no vyskusam este rumancekovy caj a lieky na podrazdeny zaludok heliak a uvidim myslim si ze to je tym pachom + tie prasky whei gainer.
    čo by ste doporučili aky caj + stravu jest v nasledujucih dnoch?
    Stravu hlavne nedráždivú. Zemiakovú kašu, ryžu, diétne polievky, ak mäso, tak skôr kuracie a iba varené z polievky, alebo dusené na masle na prírodno, bez múky a korenín. Mám dobré skúsenosti s repíkovým čajom. Ukľudní vnútorné prostredie.

    anklar je offline (nepripojený) anklar

    Anklar anklar
    Marian19 Pozri príspevok
    no vyskusam este rumancekovy caj a lieky na podrazdeny zaludok heliak a uvidim myslim si ze to je tym pachom + tie prasky whei gainer.
    čo by ste doporučili aky caj + stravu jest v nasledujucih dnoch?
    Nič neskúšaj, rýchlo ukonči akúkoľvek samoliečbu. Vezmi si voľno a choď k lekárovi. Ako dlho bol ten koberec mokrý? Možno sa už stihli vytvoriť plesne alebo huby a Ty si sa pri vysúšaní toho koberca už mohol nadýchať. Najskôr však to bude niečo, čo by si už nemal odkladať (po 2-3 rokoch!)
    Daj vedieť, čo prinieslo vyšetrenie.

    yoyka je offline (nepripojený) yoyka

    yoyka
    Skús si zohnať Aloe vera gel dá sa kúpiť v DM drogérii za približne 400 korún, majú aj v lekárňach ale drahší. Ja som užívala ten z drogérie a pochvaľujem si.

    stella125 je offline (nepripojený) stella125

    35 rokov stella125
    Marián, tak to vyzerá, že problém bude aj v črevách, minimum, čo možeš sám urobiť je - rozdrv klasické živočíšne uhlie -CARBOTOX a vypi ho rozpustené vo vode, vyčistíš tak črevá, zabrániš dehydratácii. A ešte by si mohol užívať probiotikum napr. Nutrolin kapsuly alebo Bion 3- v ňom sú okrem probiotika aj vitamíny a minerály.Probiotiká sú pri hnačkách užitočné.

    Marian19 je offline (nepripojený) Marian19

    Marian19
    no takto

    koberec zmokol, ihned ako sa nan dostala voda - bol som pri tom ked namokol som ho zacal vysusat handrou a cely tyzden sa len susil na zemi a bol nan pusteny ventilator.

    pripomeniem ze doteraz som nemal taketo problemy a ta alergia na lepok sa jej kedy prejavila az po jedeni urciteho jedla?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.