Zavrieť

Porady

praceneschopnost

emve emve

emve je offline (nepripojený) emve

Prosím o radu. Dnes mi doniesol klient podklady na mzdy a medzi iným je tam jeden pracovník, ktorý má dňa 20.8.07 vystavený od lekára lístok s textom: na deň 20.8.07 celodenné domáce ošetrovanie na základe zdravotného stavu. Druhý lístok je tiež vystavený 20.8.2007 od toho istého lekára s textom: na deň 21.8.07 celodenné domáce ošetrovanie na základe zdravotného stavu. Je to takto správne? Môžem tomuto pracovníkovi preplatiť celodenné ošetrovanie 2 dni po sebe? Nemal mať PN?
ďakujem za radu. Veronika
Usporiadat
irena83 irena83

irena83 je offline (nepripojený) irena83

a potom kto medzi tým mi bude platiť socialne a zdravotne?či to mi platí už iba socialka?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

irena83 Pozri príspevok
prosím Vas poradí mi niekto?
Som na PN a ešte budem asi tak dalšie dva mesiace,som zamestnana na trvalý pracovny pomer ale zmluvu mam iba na dobu určitu a ta mi končí v juli 30-teho možu mi ju nepredlžiť aj ked som na PN a bude mi platiť socialka PN-ku dalej?Nebola som pred tým zamestnana takže nemam odrobene 3 roky iba jeden rok ak sa tam počíta aj PN-ka.
Pracovný pomer na dobu určitú konči dňom dohodnutým v prac.zmluve - bez ohľadu na to, že si PN. Nemocenské dávky naďalej vypláca soc. poisťovňa.

Na úrade práce ťa zaevidujú až po skončení PN-ky, po skončení prac.pomeru treba isť s kopiou PN-ky do zdr. poisťovne (možno budú chcieť aj potvrdenie zo SP, že si mala nemocenské skutočne vyplatené), platitelom zdr. poistného bude štát.
3 0
irena83 irena83

irena83 je offline (nepripojený) irena83

dakujem velmi pekne za pomoc lebo ja som stoho jelen
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ako sa vypisuje PN zamestnanca v oznámení zamestnávateľa do ZP? Kód dám zamestnanec, ale z písmen je tam len Z,K a X, čo dám Z a napíšem rukom PN?????A pri ukončení ďalšie tlačivo K-tiež poznámku PN a dátum? díkí
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
sybila3 Pozri príspevok
ako sa vypisuje PN zamestnanca v oznámení zamestnávateľa do ZP? Kód dám zamestnanec, ale z písmen je tam len Z,K a X, čo dám Z a napíšem rukom PN?????A pri ukončení ďalšie tlačivo K-tiež poznámku PN a dátum? díkí
Rodné číslo, meno a priezvisko kód - 10, platnosť zmeny - Z - dátum začiatok PN (pri začiatku PN)
kód 10, plaatnosť zmeny - K - dátum ukončenie PN (pri ukončení PN)
1 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
sybila3 Pozri príspevok
ako sa vypisuje PN zamestnanca v oznámení zamestnávateľa do ZP? Kód dám zamestnanec, ale z písmen je tam len Z,K a X, čo dám Z a napíšem rukom PN?????A pri ukončení ďalšie tlačivo K-tiež poznámku PN a dátum? díkí
mne tam SW dal automaticky 1O, Z-začiatok, alebo K-koniec
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

sybila3 Pozri príspevok
ako sa vypisuje PN zamestnanca v oznámení zamestnávateľa do ZP? Kód dám zamestnanec, ale z písmen je tam len Z,K a X, čo dám Z a napíšem rukom PN?????A pri ukončení ďalšie tlačivo K-tiež poznámku PN a dátum? díkí
začiatok PN:
kód 1O
platnosť zmeny Z
dátum zmeny ....
ukončenie PN:
kód 1O
platnosť zmeny K
dátum zmeny ...
Naposledy upravil janaGT : 11.06.10 at 05:28
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ten kon 10 nemá byť O1? Lebo medzi kodmi som 10 nenašla a O1 je fyzická osoba, ktorá poberá náhradu príjmu?
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
sybila3 Pozri príspevok
ten kon 10 nemá byť O1? Lebo medzi kodmi som 10 nenašla a O1 je fyzická osoba, ktorá poberá náhradu príjmu?
Kód je 1O
0 0
kaupke kaupke

kaupke je offline (nepripojený) kaupke

Žijem...pracujem...a ľubenkám ...viac
sybila3 Pozri príspevok
ten kon 10 nemá byť O1? Lebo medzi kodmi som 10 nenašla a O1 je fyzická osoba, ktorá poberá náhradu príjmu?
Ten kod sa píše : 1 je to číslo , a písmeno O . Spolu 1O
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

kaupke Pozri príspevok
Ten kod sa píše : 1 je to číslo , a písmeno O . Spolu 1O
číslo 10 - nesprávna informácia, ospravedlňujem sa
Naposledy upravil janaGT : 11.06.10 at 05:22
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

janaGT Pozri príspevok
číslo 10
Nie je to 10, ale 1O - pozri poučenie k oznámeniu

http://www.vszp.sk/files/tlaciva/new...yplnitelne.pdf

1 - platitel poistného štát

O - poberanie nemocenského, náhrady príjmu ...
3 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ďakujem pekne, mne tam SW nehonidl automaticky, ale vybrala som zo zoznamu a je to 1O-čko, díky ešte raz moc ste mi pomohli. SW mi neurobí na jedno tlačivo aj Z aj K, takže musím vypísať dve?
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
sybila3 Pozri príspevok
ďakujem pekne, mne tam SW nehonidl automaticky, ale vybrala som zo zoznamu a je to 1O-čko, díky ešte raz moc ste mi pomohli. SW mi neurobí na jedno tlačivo aj Z aj K, takže musím vypísať dve?
Ak máš začiatok a ukončenie PN-ky v jednom mesiaci, stačí jedno tlačivo. Ale ak v dvoch mesiacoch, tak začiatok PN na jednom tlačive a koniec PN na druhom tlačive (ja som to takto vždy robila).
1 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

koniec zmeny dávam posledný deň PN, ak je napr. práceschopný 1.6., tak koniec dám 31.5.?
0 0
kaupke kaupke

kaupke je offline (nepripojený) kaupke

Žijem...pracujem...a ľubenkám ...viac
sybila3 Pozri príspevok
ďakujem pekne, mne tam SW nehonidl automaticky, ale vybrala som zo zoznamu a je to 1O-čko, díky ešte raz moc ste mi pomohli. SW mi neurobí na jedno tlačivo aj Z aj K, takže musím vypísať dve?
Pokiaľ posielaš oznámenie hneď ( do 8 dní) , tak nevieš či bude zamestnanec PN krátko, abo dlhšie , ja dávam oznámenie o začiatku samostatne a potom po skončení Pn zase oznámenie o ukončení .
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

rodina1 Pozri príspevok
Ak máš začiatok a ukončenie PN-ky v jednom mesiaci, stačí jedno tlačivo. Ale ak v dvoch mesiacoch, tak začiatok PN na jednom tlačive a koniec PN na druhom tlačive (ja som to takto vždy robila).
ja to robím takto isto
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

rodina1 Pozri príspevok
Ak máš začiatok a ukončenie PN-ky v jednom mesiaci, stačí jedno tlačivo. Ale ak v dvoch mesiacoch, tak začiatok PN na jednom tlačive a koniec PN na druhom tlačive (ja som to takto vždy robila).
Ale v softe nemám takú možnosť, že na jedno tlačivo, alebo neviem ako to urobiť v MoneyS3 na jedno tlačivo.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

sybila3 Pozri príspevok
koniec zmeny dávam posledný deň PN, ak je napr. práceschopný 1.6., tak koniec dám 31.5.?
áno
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

No do 8 dní, mám problém, že mi PN doručia aj po dvoch mesiacoch.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať