Zavrieť

Porady

praceneschopnost

emve emve

emve je offline (nepripojený) emve

Prosím o radu. Dnes mi doniesol klient podklady na mzdy a medzi iným je tam jeden pracovník, ktorý má dňa 20.8.07 vystavený od lekára lístok s textom: na deň 20.8.07 celodenné domáce ošetrovanie na základe zdravotného stavu. Druhý lístok je tiež vystavený 20.8.2007 od toho istého lekára s textom: na deň 21.8.07 celodenné domáce ošetrovanie na základe zdravotného stavu. Je to takto správne? Môžem tomuto pracovníkovi preplatiť celodenné ošetrovanie 2 dni po sebe? Nemal mať PN?
ďakujem za radu. Veronika
Usporiadat
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ešte možno taká hlúposť, ale PN som ešte nemala, môžem to poslať v jednej obálke s mesač.výkazmi alebo zvlášť? dík
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
sybila3 Pozri príspevok
ešte možno taká hlúposť, ale PN som ešte nemala, môžem to poslať v jednej obálke s mesač.výkazmi alebo zvlášť? dík
V jednej obálke to môžeš poslať spolu.
Neuvažovala si o odosielaní výkazov elektronicky? Aj keď nemáš povinnosť, je to veľká výhoda.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

uvažovala, len stále mám kopu roboty, tak som nemala čas naštudovať čo a ako, keby mi niekto poradil, či to treba vybaviť za SZČO, ktorému robím výplaty. dík
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

sybila3 Pozri príspevok
No do 8 dní, mám problém, že mi PN doručia aj po dvoch mesiacoch.
Oznámenie zamestnávatela do ZP stačí poslať do konca nasl. mesiaca od začiatku alebo konca zmeny platitela. Napr. ak PN končí 31.5. oznámenie stačí poslať do 30.6.

Za neskoro doručenú PN-ku budeš mať problém na sociálnej poisťovni
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ja nie, ale zamestnávateľ alebo zamestnanec.
0 0
Misela77 Misela77

Misela77 je offline (nepripojený) Misela77

Dobrý deň,
prosím o informáciu, či pri pracovnej neschopnosti trvajúcej viac ako 10 dní zamestnávateľ predkladá originál dokladu IIa. Žiadosť o náhradu príjmu pri PN sociálnej poisťovni. Alebo sa odosiela fotokópia? Môj názor je ten, že sociálke ide iba II. Žiadosť o nemocenské a prípadné preukaz ku koncu mesiaca a ukončenie PN.
Vopred ďakujem za odpoveď
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

SP postupuješ žiadosť o nemocenské, prípadnú prechodku a potom ukončenie PN.
0 0
Misela77 Misela77

Misela77 je offline (nepripojený) Misela77

Ďakujem za promtnú odpoveď. A čo v prípade ak moja "predchodkyňa" mzdárka odosielala všetky originály do sociálky? Teda tie, ktoré trvali viac ako 10 dní...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Misela77 Pozri príspevok
Ďakujem za promtnú odpoveď. A čo v prípade ak moja "predchodkyňa" mzdárka odosielala všetky originály do sociálky? Teda tie, ktoré trvali viac ako 10 dní...
A nechávala si aspoň kópie, ak áno, myslím si, že by to nemal byť problém.
0 0
Misela77 Misela77

Misela77 je offline (nepripojený) Misela77

áno, tie sú tu... ešte raz vďaka
0 0
Zuzy Zuzy

Zuzy je offline (nepripojený) Zuzy

žena v domácnosti
Dobrý deň, mám taký prípad, že zamestnanec už tretí mesiac mi doniesol papier, že je PN. V marci odpracoval 5 dní, potom bol PN, v apríli zase odpracoval 4 dni, a bol PN, teraz v máji zase má odrobených 7 dní a už je vypísaný, Koľkokrát takto môže žiadať o náhradu príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti? Za odpovede ďakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať