Zavrieť

Porady

Mesačný výkaz poistného - príloha

Ahojte poradaci, ak máme dohodárov - dohoda o vykonaní práce - pri podávaní výkazu - prílohy do SP sa uvedie do počtu kal. dní za ktoré sa platí úrazové poistné počet dní v mesiaci alebo 0. Dakujem
Usporiadat
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

a čo príloha ? máš ju s nulovými hodnotami?
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

áno mila, zaškrtnem dohoda, rč, meno, počet kalendárnych dní, všade je 0, dám prepočítať, uložiť, a na úvode vypisuje, že neakceptovaný, veď keď odrobil tak v ten mesiac dám navyše len vymeriavací základ napr. 100 a v pohode akceptuje a teraz s nulou nie, nevieš mi poradiť? ďakujem
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Počet kal. dní musí byť toľko, koľko ich v danom mesiaci je - aj vtedy, ak nebol odpracovaný ani jeden deň.
1 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

áno paula tie tam mám, 30 za november a aj tak mi to neakceptuje
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

hm, ešte sa mi taká zrada nestala, neviem poradiť
0 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

chyby a varovania neoznamuje žiadne?
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

nie, chyby žiadne neoznamuje :-(
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
KatarinaNR Pozri príspevok
áno mila, zaškrtnem dohoda, rč, meno, počet kalendárnych dní, všade je 0, dám prepočítať, uložiť, a na úvode vypisuje, že neakceptovaný, veď keď odrobil tak v ten mesiac dám navyše len vymeriavací základ napr. 100 a v pohode akceptuje a teraz s nulou nie, nevieš mi poradiť? ďakujem
píšeš, ako je zvýraznené, všade je nula...............alebo je 30?
nemáš ešte niečo neukončené?
vypisuješ ručne? negeneruje ti SW svoju prílohu, aby si si to vedela porovnať?
Daj si kontrolu na chyby, možno tento výkaz je v poriadku ale ťahá sa ti niečo z minulosti......
máš prvú stranu vypísanú správne?
máš iba tohto dohodára, inak nikoho? nebol medzičasom odhlásený?
alebo naopak-nebol prihlásený?
nemáš chybu v r.č.?
ako vidíš možností je moc.
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

v prílohe je okrem kalendárnych dní všade nula, všetko robím ako inokedy, nikto nikto nebol prihlásený ani odhlásený navyše, vypisujem ručne, prvá strana je ako inokedy už vopred riadne vypísaná, mesiac mám správny 112011, no idem ešte raz pozrieť
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

ide o dohodu o vykonaní práce, je v tom rozdiel čo sa vyplnaní výkazu týka, ako dohoda o pracovnej činnosti?
a táto dohodárka bola zaregistrovaná priamo na sp, papierovo, môže to byť v tom?
0 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

áno je to preto že je prihlásená len papierovo, povinnosť je prihlasovať elektronicky
ZAMESTNÁVATELIA - Sociálna poisťovňa rozširuje ELEKTRONICKÉ SLUŽBY

31.08.2011 Sociálna poisťovňa s cieľom zefektívnenia spolupráce s klientmi – zamestnávateľmi rozširuje spôsob elektronickej komunikácie. Povinnosť zasielať mesačné výkazy poistného, výkazy poistného a príspevkov ako aj registračné listy fyzických osôb pobočke Sociálnej poisťovne v elektronickej forme určuje Sociálna poisťovňa zamestnávateľom s počtom 3 a viac zamestnancov s účinnosťou od 1. 10. 2011. Pre zamestnávateľov s počtom zamestnancov 2 s účinnosťou od 1.11.2011 a pre zamestnávateľov s počtom zamestnancov 1 s účinnosťou od 1.12.2011.
0 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

ak nie je prihlásená musí systém oznamovať chybu vo výkaze
http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&...js3yFA&cad=rja
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Prosím Vás, keď je pracovník PN, na výkaze do soc.poist. prvá strana pocet zamestnancov, uvádza sa aj on, aj keď je PN celý mesiac, lebo program mi ho vynechal. Na prílohe je uvedený, počet dní má 0. Na prílohe sa uvádza počet dní vždy koľko je v mesiaci, alebo keď je PN, tak len koľko odrobil?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Vynechaný do počtu na prvej strane - správne. Na druhej strane - plný počet kal. dní za daný mesiac. 0 dní.
Naposledy upravil Paula : 03.04.12 at 07:07 Dôvod: oprava nesprávneho údaju.
0 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

vema Pozri príspevok
Prosím Vás, keď je pracovník PN, na výkaze do soc.poist. prvá strana pocet zamestnancov, uvádza sa aj on, aj keď je PN celý mesiac, lebo program mi ho vynechal.Uvádza sa počet zamestnancov, za ktorých sa odvádza poistné, ak je PN poistné sa neodvádza. Na prílohe je uvedený, počet dní má 0. Na prílohe sa uvádza počet dní vždy koľko je v mesiaci, alebo keď je PN, tak len koľko odrobil?Uvádza sa počet kalendárných dní, za ktoré sa platí poistné
odpovede v texte
3 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Paula Pozri príspevok
Vynechaný do počtu na prvej strane - správne. Na druhej strane - plný počet kal. dní za daný mesiac.
Paula, ďakujem, ešte upresním. Prvá strana, znížený počet zamestnancov o toho jedného, ktorý bol PN celý mesiac. Príloha počet dní napr. marec 3l aj keď bol celý mesiac PN.V zdravotnej sa počet dní uvádza len ktoré odpracoval? Čiže za marec 0.
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Teraz som si všimla, čo mi poradila Katka, odpoveď sa nezhoduje s Paulou, ten počet dní za ktoré platí poistné. Čiže ak je PN celý mesiac, tak neplatí poistné, potom 0 dni, či nie?
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Aj do SP treba dať počet dní 0. (však bol celý mesiac PN)
4 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Počet kalendárnych dní Uveďte počet kalendárnych dní, za ktoré sa platí poistné.
5 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Anja111 Pozri príspevok
Počet kalendárnych dní Uveďte počet kalendárnych dní, za ktoré sa platí poistné.
Ďakujem Vám pekne.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať