Zavrieť

Porady

Ako obísť 2 mesačnú výpovednú lehotu???

Otváram si živnosť od 1.10.2008, zatiaľ pracujem ako zamestnanec, vedúcemu som včera povedal, že končím a že už v pondelok neprídem do práce a on mi na to povedal, že v žiadnom prípade, no ja sa potrebujem od pondelka zaúčať už do mojej budúcej živnosti. Dokonca som zohnal za mňa náhradu. Keby vedúci chcel, tak mi nerobí problémy, ale naschval ma nechce pustiť pretože idem robiť na živnosť ku konkurenčnej firme, kde budem zarábať omnoho viac. Dá sa prosím vás obísť nejak novoschváleny zákon o dvojmesačnej výpovednej lehote, bez toho, aby som im musel za tie dva mesiace platiť ušlý zisk vo výške mojej mesačnej mzdy? Poraďte mi prosím vás, lebo neviem, ako sa z toho vymotať.
Usporiadat
jozefstefan jozefstefan

jozefstefan je offline (nepripojený) jozefstefan

sta Pozri príspevok
Inak výplatu za 8/2007 ešte nedostal, ani ostatní zamestnanci ešte nič nedostali. Výplatný termín majú 15-ty deň v mesiaci, čiže mali ju dostať do 15.9.2007 a ništ...
Ak nedostal vyplatu do konca septembra za 08/2007, moze dat okamzitu vypoved, nie?
0 0
sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

jozefstefan Pozri príspevok
Ak nedostal vyplatu do konca septembra za 08/2007, moze dat okamzitu vypoved, nie?
Áno môže, lenže on nečakal do konca septembra, ale podal ju už 13-teho septembra, keďže mal ponuku na lepšiu prácu aj lepšie platenú
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

sta Pozri príspevok
Áno môže, lenže on nečakal do konca septembra, ale podal ju už 13-teho septembra, keďže mal ponuku na lepšiu prácu aj lepšie platenú
Bohužiaľ 13.9. ešte nebola naplnená skutková podstata pre okamžité skončenie PP, preto takéto skončenie právne nie je platné. Keby sa zamestnávateľ obrátil na súd, tak s tým vyhraje.

Ten zamestnanec mohol dať okamžité skončenie až 1.10., vtedy by to bolo právoplatné,.
0 0
Brana Brana

Brana je offline (nepripojený) Brana

Dobry den, velmi surne potrebujem radu.
Nasla som si novu pracu. Svojho doterajsieho zamestnavatela som najskor ziadala o skoncenie pracovneho pomeru dohodou k 30.4.2012. Dohodu mi samozrejme nepodpisal, tak som dala vypoved. Od 1.4. mi zacina plynut vypovedna lehota. Uz teraz viem, ze ju nedodrzim, pretoze novy zamestnavatel na mna cakat nebude. Som zmierena s tym, ze tu necham jeden mesacny plat (teda plat za april). Chcem sa ale opytat, od zaciatku roka mam narok na 7 dni dovolenky a chcela by som si ich v aprili vycerpat. Je to mozne, alebo ma zamestnavatel este aj na nu narok? Ak si ju vycerpam a 1.5. uz nepridem do prace moze si nieco odo mna vymahat?
Prosim, naozaj je to velmi surne, dnes mam novemu zamestnavatelovi oznamit kedy nastupim do prace - tu dovolenku by som chcela vyuzit na to, aby som u neho zacala pracovat skor ako 1.5.2012.
Vopred dakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Brana Pozri príspevok
Dobry den, velmi surne potrebujem radu.
Nasla som si novu pracu. Svojho doterajsieho zamestnavatela som najskor ziadala o skoncenie pracovneho pomeru dohodou k 30.4.2012. Dohodu mi samozrejme nepodpisal, tak som dala vypoved. Od 1.4. mi zacina plynut vypovedna lehota. Uz teraz viem, ze ju nedodrzim, pretoze novy zamestnavatel na mna cakat nebude. Som zmierena s tym, ze tu necham jeden mesacny plat (teda plat za april). Chcem sa ale opytat, od zaciatku roka mam narok na 7 dni dovolenky a chcela by som si ich v aprili vycerpat. Je to mozne, alebo ma zamestnavatel este aj na nu narok? Ak si ju vycerpam a 1.5. uz nepridem do prace moze si nieco odo mna vymahat?
Prosim, naozaj je to velmi surne, dnes mam novemu zamestnavatelovi oznamit kedy nastupim do prace - tu dovolenku by som chcela vyuzit na to, aby som u neho zacala pracovat skor ako 1.5.2012.
Vopred dakujem.
S čerpaním dovolenky musí súhlasiť zamestnávateľ.
0 0
Olgica Olgica

Olgica je offline (nepripojený) Olgica

Na dovolenku nárok máš ak si odpracovala 60dní od zač.roka, teda asi si odpracovala. Ak nezotrváš vo výpov.lehote, tak ZĽ má právo na peňažnú náhradu v sume tvojho priem.mes.zárobku za 1 mesiac, AK ste sa na tejto peňažnej náhrade dohodli v prac.zmluve - písomne! Ak ste sa nedohodli, tak ti nič nestrhne akurát ti bude písať absenciu a vlastne ti (finančne) strhne tú dovolenku, ktorú ti v 4/12 dal (7dní).
1 0
Brana Brana

Brana je offline (nepripojený) Brana

Ano, odpracovala som 60 dni. Nahradu mam v pracovnej zmluve, naozaj ratam s tym, ze ten plat tu necham. Nerozumiem tej poslednej vete: strhne tu dovolenku, ktoru mi v aprili dal? Z coho mi to strhne? Ta dovolenka bude v aprili, v mzde, ktoru mi uz nevyplati.
0 0
Brana Brana

Brana je offline (nepripojený) Brana

staci, ked mi ju podpise moj nadriadeny?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Brana Pozri príspevok
Ano, odpracovala som 60 dni. Nahradu mam v pracovnej zmluve, naozaj ratam s tym, ze ten plat tu necham. Nerozumiem tej poslednej vete: strhne tu dovolenku, ktoru mi v aprili dal? Z coho mi to strhne? Ta dovolenka bude v aprili, v mzde, ktoru mi uz nevyplati.
Ak chceš skončiť PP v apríli a neopdracuješ celý apríl,(ten mesiac sa ti potom do nároku neráta) tak do dátumu skončenia PP, vznikne nárok na 3/12 z ročného nároku, 5,(20) alebo 6 dní.(25)
1 0
Olgica Olgica

Olgica je offline (nepripojený) Olgica

Za apríl ti vypočítajú riadnu mzdu aj s dovolenkou, kt.budeš čerpať. A májová mzda bude mínusová, bude tam tá peňažná náhrada a mínusová dovolenka. Teda takto by to malo byť. Nemôže ti dať peň.náhradu do aprílovej mzdy, keď celý apríl vlastne budeš robiť. Ale aprílovú mzdu ti asi nezaplatia, lebo už 1.5. budú vedieť že neprídeš.
0 0
Brana Brana

Brana je offline (nepripojený) Brana

Aj tych 5 dni by mi pomohlo. ...Ale preco sa mi nemoze ratat az do 4/12, ked v aprili bud budem pracovat, alebo cerpat dovolenku, na ktoru mam narok?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Brana Pozri príspevok
Aj tych 5 dni by mi pomohlo. ...Ale preco sa mi nemoze ratat az do 4/12, ked v aprili bud budem pracovat, alebo cerpat dovolenku, na ktoru mam narok?
Napíš kedy chceš skončiť PP, a koľko je ročný nárok. Lebo nie je jedno, koľko mes. odpracuješ. AK 4 celé, máš nárok na 4/12.
0 0
Brana Brana

Brana je offline (nepripojený) Brana

Aj tych 5 dni by mi pomohlo. ...Ale preco sa mi nemoze ratat az do 4/12, ked v aprili bud budem pracovat, alebo cerpat dovolenku, na ktoru mam narok?
0 0
Brana Brana

Brana je offline (nepripojený) Brana

Odisla by som k 30.4.2012, s tym, ze by som si poslednych 7 dni cerpala dovolenku. Narok mam zatial 20 dni.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Brana Pozri príspevok
Odisla by som k 30.4.2012, s tym, ze by som si poslednych 7 dni cerpala dovolenku. Narok mam zatial 20 dni.
OK, mala by si teda nárok na 4/12 z 20= 6,5 dňa.
0 0
Brana Brana

Brana je offline (nepripojený) Brana

Tak to je super. + 0,5 dna starej a je z toho 7 dni. Potesili ste ma. Takze si ju zobrat mozem, ked mi ju nadriadeny podpise, ano?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Brana Pozri príspevok
Tak to je super. + 0,5 dna starej a je z toho 7 dni. Potesili ste ma. Takze si ju zobrat mozem, ked mi ju nadriadeny podpise, ano?
ÁNo.
0 0
Brana Brana

Brana je offline (nepripojený) Brana

Velke DAKUJEM vsetkym
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať