Zavrieť

Porady

oklamaný dedič

Pred niekoľkými rokmi sa otec zaujímal o dedičstvo po svojich rodičoch.Otec bol sirota od svojich piatich rokov.Mal ešte 4 súrodencov ,starších.O rodičov prišli ešte počas druhej svetovej vojny.Traja najstarší z nich odišli do zahraničia.Otec aj s bratom žili na Slovensku.Po tzv.nežnej revolúcii sa otec zaujímal o dedičstvo po rodičoch.Nemal o ich majetku žiadne doklady.Stretol sa s bratom,aby spolu začali konať v uvedenej veci.Brat ho vtedy presvedčil,že rodičia nemali takmer žiaden majetok,vlastnili iba kúsok pozemku,na ktorom mali postavený dom.A za tento kúsok sa neoplatí s tým zapodievať.A ešte by sa to komplikovalo s tým,že ich súrodenci sú v zahraničí a oni s nimi nemajú žiaden kontakt.Takže náklady by prevyšovali ich zisk z dedičstva a nech sa na to vykašlú.
Teraz,keď bol sprístupnený kataster na internete,chcela som iba pre zaujímavosť vyskúšať ako to funguje.Takmer som spadla zo stoličky,keď som zadala požadované údaje a na stránke sa mi načítali listy vlastníctva na meno otcovho brata.Brat ho oklamal a všetky pozemky po rodičoch si dal prepísať na seba.Prosím ,viete mi poradiť ,či sa s tým dá ešte niečo urobiť? Nie je náhodou určená nejaká premlčacia doba od dedičského konania.
Ďakujem.
Naposledy upravil markosko : 14.09.07 at 18:44
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    Prosím ,viete mi poradiť ,či sa s tým dá ešte niečo urobiť
    Samozrejme, dá, ale to bude chcieť šikovného právnika, na začiatok doporučujem skompletizovať predmetné pozemky, stavby ap. /Listy vlastnictva s parcelnými číslami /
    Brat ho oklamal a všetky pozemky po rodičoch si dal prepísať na seba.
    zistiť na katastri za akých podmienok k prepísaniu prišlo /brat musel uviesť nejaké skutočnosti /

    tahity je offline (nepripojený) tahity

    tahity
    Odporúčam zájsť na príslušný Okresný súd do dedičskej kancelárie a nahliadnuť do spisu v ktorom by sa mal nachádzať doklad (osvedčenie o dedičstve) na základe ktorého nadobudli dedičstvo. Ako dedič má na to právo. Skúste poprosiť o kópiu tohto dokladu, kde je všetko uvedené.
    Okrem mena poručiteľov treba vedieť presný dátum úmrtia.
    A potom aj ja odporúčam dobrého právnika, alebo právnik na základe splnomocnenia vybaví aj tieto záležistosi.
    Naposledy upravil tahity : 14.09.07 at 18:04

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.