Zavrieť

Porady

Webové stránky

Mám pre Vás jednu otázku. Mám s r.o.-čku ktorá sa zaoberá so všeličím možným.

Vo svojej živnosti mám aj toto povolenie:

sprostredkovanie obchodu a služieb v rozsahu voľných živností

Teraz som si zakúpil čisto nový počítač s originálnymi programamy aj na tvorbu webu v jazyku HTML a chcem vyrábať webové stránky pre mojich známych. Ale nie zadarmo.

Potrebujem vybavyť k tomu nejaké povolenie ešte ?

Prosím o radu !

Ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Mal by si mať v živn.liste:
    tvorba internetovej prezentácie (web stránok)

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Bolo by to neoprávnené podnikanie
    A aké činnosti patria pod toto povolenie:

    sprostredkovanie obchodu a služieb v rozsahu voľných živností

    ??? Výroba webstránky nie je v tomto povolení ???

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    sarkanymario Pozri príspevok
    A aké činnosti patria pod toto povolenie:

    sprostredkovanie obchodu a služieb v rozsahu voľných živností

    ??? Výroba webstránky nie je v tomto povolení ???
    Veru nie je. Sprostredkovanie je niečo iné ako výroba web stranky.

    biaaa je offline (nepripojený) biaaa

    biaaa
    Totoje dost zaujimave. Keby mam napr. reklamnne cinnsti neda sa www chapat ako nejaka reklama ktoru som robil pre klienta? Lebo ved je to urcita forma jeho prezentacie.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    To co ti tu radili, ze to musis mat v zivnosti zapisane je volovina.
    Ten kto ti to poradil nech si najprv precita zivnostensky zakon.
    Ten jasne definuje ake formy podnikania musis mat zapisane v zivnostenskom liste.

    Tvorba webstranok je tvorba diela a preto sa riadi autorskym zakonom. Pre ucely tvorby diela sa postupuje podla autorskeho zakona a v tejto veci zivnostensky zakon ako aj prislusne vykonavacie vyhlasy hovoria jasne.
    A to ze takato cinnost sa do zivnostenskeho opravnenia nezapisuje.

    Takze ak mas len zivnost, kludne to mozes robit a mal by si to robit pre klientov na zaklade zmluvy o dielo.

    Ak by si mal s.t.o., vtedy si to musis dat zapisat do obchodneho registra ako predmet cinnosti, avsak staci ti na to obycajna ziadost, ktoru nemusis a dokonca nemozes dokladovat kopiou zivnostenskeho listu, kedze takato cinnost sa do zivnostenskeho listu nezapisuje.
    Ahoj!
    Tiez by som potrebovala poradit. Som studentka ktora rada vytvara webove stranky. Mozem aj ja vytvorit stranku pre nejaku firmu? Mozem ako studentka uzavret s firmou zmluvu o brigadnickej cinnosti?
    Dakujem

    biaaa je offline (nepripojený) biaaa

    biaaa
    Ano- urcite mozes,

    a odporucam dat si mensi rozsah hodin a vacsiu sumu za hodinu. Zmluva je tusim obmedzena na 300 hodin rocne - a je asi jedno ci konecnu sumu za dielo rozratas na menej hodin s vyssou sadzbou/h ako keby si si napisala viac hodin s nejakou nizsou sumou.

    emik je offline (nepripojený) emik

    emik
    zdravim,

    pokial sa nemylim, tak vytvorenie web stranky nemoze byt predmetom zmluvy o brigadnickej cinnosti. Tato cinnost spada pod autorsky zakon.

    seeky je offline (nepripojený) seeky

    seeky
    profesional Pozri príspevok
    To co ti tu radili, ze to musis mat v zivnosti zapisane je volovina.
    Ten kto ti to poradil nech si najprv precita zivnostensky zakon.
    Ten jasne definuje ake formy podnikania musis mat zapisane v zivnostenskom liste.

    Tvorba webstranok je tvorba diela a preto sa riadi autorskym zakonom. Pre ucely tvorby diela sa postupuje podla autorskeho zakona a v tejto veci zivnostensky zakon ako aj prislusne vykonavacie vyhlasy hovoria jasne.
    A to ze takato cinnost sa do zivnostenskeho opravnenia nezapisuje.

    Takze ak mas len zivnost, kludne to mozes robit a mal by si to robit pre klientov na zaklade zmluvy o dielo.

    Ak by si mal s.t.o., vtedy si to musis dat zapisat do obchodneho registra ako predmet cinnosti, avsak staci ti na to obycajna ziadost, ktoru nemusis a dokonca nemozes dokladovat kopiou zivnostenskeho listu, kedze takato cinnost sa do zivnostenskeho listu nezapisuje.
    vypis z orsr:
    predmet cinnosti: zhotovovanie web stránok v rozsahu voľnej živnosti
    ...takze sa to asi da

    http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=39504&SID=2&P=1

    seeky je offline (nepripojený) seeky

    seeky
    biaaa Pozri príspevok
    Ano- urcite mozes,

    a odporucam dat si mensi rozsah hodin a vacsiu sumu za hodinu. Zmluva je tusim obmedzena na 300 hodin rocne - a je asi jedno ci konecnu sumu za dielo rozratas na menej hodin s vyssou sadzbou/h ako keby si si napisala viac hodin s nejakou nizsou sumou.
    dohoda o vykonani prace je obmedzena na 300 hod ale dohoda o brigadnickej praci studentov nie je.

    ...ak sa to teda da robit na dohodu, ale v autorskom zakone som nasla len programovanie, takze by to mohlo byt ok

    j.s je offline (nepripojený) j.s

    j.s
    Na tvorbu web stranok stacia v ZL - reklamne cinnosti.
    Tuto odpoved som dostal na ziv.urade. Ale kolko ludi tolko chuti, resp. kolko uradov, tolko odpovedi

    tozi je offline (nepripojený) tozi

    tozi
    Mam tiež malú otázočku.Pokiaľ mám v ŽL zapísané Tvorba www stránok,môžem prevádzať aj ich aktualizácie, resp.môžem napísať na faktúru aktualizácia stránky? Ďakujem za odpoveď.
    Naposledy upravil tozi : 31.01.08 at 10:46

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Po novom, teda podľa odporúčaných druhov živností zo dňa 3.1.2008 zo stránky http://www.civil.gov.sk/p09/p09-05.shtm

    spadá tvorba www stránok do druhu živnosti "počítačové služby"

    Odporúčané označenie:
    23.1 Počítačové služby -
    Obsahové vymedzenie:

    * hardvérové poradenstvo
    -poradenstvo v oblasti informačných systémov týkajúce sa technického vybavenia
    *
    softvérové poradenstvo a dodávka softvéru
    -poradenstvo v oblasti informačných systémov týkajúce sa programového vybavenia
    -tvorba webových stránok a ich aktualizácia
    *
    služby pri údržbe systémov (softvéru)
    -poskytovanie pomoci s cieľom udržať softvér v optimálnom funkčnom stave, poskytovanie odborných služieb súvisiacich s počítačom – obnova systému po havárii.......

    tozi je offline (nepripojený) tozi

    tozi
    čiže musím mať zapísane v ŽL tvorba webových stránok a ich aktualizácia? alebo postačuje to čo mám Tvorba ww stránok a teda môžem aj vystavovať faktúry ohľadom ich aktualizácie? prepáčte ale musím to mať polopate,mám v tom trochu bordel
    Naposledy upravil tozi : 31.01.08 at 13:57

    33andrea je offline (nepripojený) 33andrea

    33andrea
    sarkanymario Pozri príspevok
    Mám pre Vás jednu otázku. Mám s r.o.-čku ktorá sa zaoberá so všeličím možným.

    Vo svojej živnosti mám aj toto povolenie:

    sprostredkovanie obchodu a služieb v rozsahu voľných živností

    Teraz som si zakúpil čisto nový počítač s originálnymi programamy aj na tvorbu webu v jazyku HTML a chcem vyrábať webové stránky pre mojich známych. Ale nie zadarmo.

    Potrebujem vybavyť k tomu nejaké povolenie ešte ?

    Prosím o radu !

    Ďakujem!
    Ahoj, ja suhlasim s poradakom SMITHom, ze na tvorbu web. stranok Ti nestaci - vseobecne -sprostredkovanie obchodu a sluzieb....potrebujes mat tvorba internetovej prezentacie. Sam vsak vidis, ze su tu protichodne odpovede na Tvoju otazku , tak na Tvojom mieste by som zasla na prislusny danovy urad...to aj koli buducej danovej kontrola...aby si tam nemal nejaky problem..tak radsej zbehni na danovy urad !!! v mieste bydliska, pretoze niekedy sa mozu rady jednotlivych DU lisit. Tak,tak

    trisestri je offline (nepripojený) trisestri

    trisestri
    aka je značka toho pc a kolko stal?nechcem tvorit web stranky,ale keby bol pc s takymy programamy cenovo pristupny,bol by to darček pre osobu ktora si robi vlastnu stranku,poprosim odpoved na email

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    sarkanymario Pozri príspevok
    Mám pre Vás jednu otázku. Mám s r.o.-čku ktorá sa zaoberá so všeličím možným.

    Vo svojej živnosti mám aj toto povolenie:

    sprostredkovanie obchodu a služieb v rozsahu voľných živností

    Teraz som si zakúpil čisto nový počítač s originálnymi programamy aj na tvorbu webu v jazyku HTML a chcem vyrábať webové stránky pre mojich známych. Ale nie zadarmo.

    Potrebujem vybavyť k tomu nejaké povolenie ešte ?

    Prosím o radu !

    Ďakujem!
    Web stránky môžeš vytvárať na základe Autorskej zmluvy. Nemusíš mať v ŽL. Príjmy z tvorby web stránok budeš daniť podľa §6 ods 2 pism a).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.