Zavrieť

Porady

Možnosť príspevku na 2 študujúce deti na VŠ

Chcela by som sa opýtať či existuje nejaký príspevok v prípade ak študujú viacerí súrodenci na VŠ, prípadne podmienky splnenia tohto príspevku?Nedávno som to počula, ale nejak sa mi to nezdá...viete niekto niečo o tom?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    007gituska je offline (nepripojený) 007gituska

    007gituska
    pravdepodobne máte na mysli sociálne štipendium, kde podmienky jeho poskytnutia sa zmenili v apríli roku 2006. rozhodujúci je príjem rodiny - životné minimum. ak študent dochádza do školy zo vzdialenosti viac ako 30 km, suma minima sa pre študenta navyšuje. ak sa o rodinu stará len jeden člen /napr. rozvedený rodič/, suma minima sa zvyšuje o jedného člena /ďalšia posudzovaná osoba/. do príjmu je potrebné zahrnúť príjem rodiča, výživné, rodinné prídavky.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Je to táto vyhláška MŠ SR vrátane jedného článku, ako sa to počíta - dúfam, že pomôže, spôsob výpočtu je však značne komplikovaný.

    Možnosť príspevku na 2 študujúce deti na VŠ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.