Zavrieť

Porady

Registračný list FO

jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

Vedel by mi niekto poradiť, ako vyplniť a elektronicky poslať zmenu v RL ?
Mám pracovníčku, ktorá sa 15.9.2007 vydala a treba do SP nahlásiť zmenu mena. Akosi to neviem.
Prosím, poradíte ?
Vopred díky.
Usporiadat
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Materské trvá 28 týždňov, potom je rodičovský príspevok do dovŕšenia troch rokov dieťaťa.
0 0
dkleinova dkleinova

dkleinova je offline (nepripojený) dkleinova

Tamila Pozri príspevok
Materské trvá 28 týždňov, potom je rodičovský príspevok do dovŕšenia troch rokov dieťaťa.
No super. Tak predpokladám, že ak mi kolegyňa nič nenapísala, ani nezavolala, tak o to požiadala sama sociálnu poisťovňu.
0 0
dkleinova dkleinova

dkleinova je offline (nepripojený) dkleinova

Ešte sa chcem opýtať, je možné vystaviť zrušenia prihlásenia aj za staršie obdobia? Napr. za rok 2008 a tak..
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

dkleinova Pozri príspevok
No super. Tak predpokladám, že ak mi kolegyňa nič nenapísala, ani nezavolala, tak o to požiadala sama sociálnu poisťovňu.
Rodičovský príspevok vypláca Úrad práce rod. a soc. vecí. Do SP prerušenie nahlasuješ Ty ako zamestnávateľ.
0 0
dkleinova dkleinova

dkleinova je offline (nepripojený) dkleinova

tak sa skúsim na ňu nakontaktovať, že ako to vyriešila. lebo pochybujem, že keby jej prestali posielať peniaze, že by to nechala tak
ďakujem veľmi pekne za Tvoju pomoc!
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

Nerobila som nikdy cez EZU, no mám problém so starými RLFO. Údaje v SP nesúhlasia s tým, čo by tam malo byť.

Zaujímalo by ma, RLFO ktoré zasielate cez EZU do SP si aj vytláčate alebo ich máte len v počítači? Je povinné ich mať aj v tlačenej verzii? A máte nejaký doklad o tom, že to cez EZU prešlo, t.j. ako pečiatku pri osobnom podaní?

Možno zvláštne otázky, no chcela by som sa v tom lepšie zorientovať kde nájsť odoslané údaje. Mzdy boli robené v Olympe a doklady pôjdu o nejaký čas do archívu.

Dakujem za odpovede
Naposledy upravil brčko : 25.02.10 at 12:32
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Keď odošlem výkaz cez EZU, vytlačím si ho, je tam uvedený dátum a hodina, kedy bol odoslaný.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

brčko Pozri príspevok
Nerobila som nikdy cez EZU, no mám problém so starými RLFO. Údaje v SP nesúhlasia s tým, čo by tam malo byť.

Zaujímalo by ma, RLFO ktoré zasielate cez EZU do SP si aj vytláčate alebo ich máte len v počítači? Je povinné ich mať aj v tlačenej verzii? A máte nejaký doklad o tom, že to cez EZU prešlo, t.j. ako pečiatku pri osobnom podaní?

Možno zvláštne otázky, no chcela by som sa v tom lepšie zorientovať kde nájsť odoslané údaje. Mzdy boli robené v Olympe a doklady pôjdu o nejaký čas do archívu.

Dakujem za odpovede
Je lepšie, ak si RLFO vytlačíš a založíš do spisu. Tak ako Miladka píše, máš tam dátum a čas odoslania. Viem z vlastnej skúsenosti, že občas treba "dokázať" v SP, že to bolo odoslané. Podobne tlačím aj hromadné oznámenia do ZP a zakladám - v prípade potreby máš rukolapný dôkaz.
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

drobeceva Pozri príspevok
Je lepšie, ak si RLFO vytlačíš a založíš do spisu. Tak ako Miladka píše, máš tam dátum a čas odoslania. Viem z vlastnej skúsenosti, že občas treba "dokázať" v SP, že to bolo odoslané. Podobne tlačím aj hromadné oznámenia do ZP a zakladám - v prípade potreby máš rukolapný dôkaz.
predpokladám, že dodatočne to vytlačiť nejde. Resp. bolo by treba to robiť cez funkčné EZU, takže mať aj oprávnenie. LEbo mzdy sa už nerobia a máme len v programe Olymp niektoré RLFO, ale to je predpokladám niečo iné ako ked sa robí cez EZU. V SP sú totiž aktívny dohodári a chcela by som aspon niektorých dať do poriadku, nech tam nefigurujú
(ozaj som v technických veciach nie znalá, resp. aj v mzdovom programe sa nevyznám, tak prosím sa nečudujte takýmto otázkam)
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Po prihlásení do EZU tam nájdeš všetky odoslané výkazy a registračné listy, ktoré sa dajú vytlačiť a sú označené dátumom a hodinou odoslania.
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

dík
0 0
suklova suklova

suklova je offline (nepripojený) suklova

Prosím o radu. Zamestnankyni končí MD. Urobím RLFO - 1/ ukončenie MD-zmena
2/ nástup na RD - zmena, 3/ nástup na RD-prerušenie. Musí to prerušenie nahlásiť aj sama zamestnankyňa na sociálnej poisťovni?
0 0
suklova suklova

suklova je offline (nepripojený) suklova

suklova Pozri príspevok
Prosím o radu. Zamestnankyni končí MD. Urobím RLFO - 1/ ukončenie MD-zmena
2/ nástup na RD - zmena, 3/ nástup na RD-prerušenie. Musí to prerušenie nahlásiť aj sama zamestnankyňa na sociálnej poisťovni?
Môže mi to prosím niekto potvrdiť?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať