Zavrieť

Porady

Prenájom garáže

Chcela by som sa poradit, ze ci je mozne pri prenajme sukromnej garaze si odratat do vydavkov nejaku reziu, alebo pausal. viem,ze do 24.900 sk je prijem oslobodeny, ale mysli sa prijem ako taky, alebo ocisteny o nejake naklady, alebo reziu. dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ivanková Eva Pozri príspevok
    Chcela by som sa poradit, ze ci je mozne pri prenajme sukromnej garaze si odratat do vydavkov nejaku reziu, alebo pausal. viem,ze do 24.900 sk je prijem oslobodeny, ale mysli sa prijem ako taky, alebo ocisteny o nejake naklady, alebo reziu. dakujem.
    Príjem z prenájmu do výšky 5 násobku živ.minima je oslobedaný od zdanenia. Tým príjmom sa myslí skutočný príjem. Príjem očistený od nákladov už je zisk.

    ivana111 je offline (nepripojený) ivana111

    ivana111
    Ale ide mi o to, ze ci to plati aj pre garáž. Či platí, že prenájom nehnuteľnosti ako všeobecne?

    Aljok je offline (nepripojený) Aljok

    Aljok
    Občiansky zákonník
    §119
    (1) Veci sú hnuteľné alebo nehnuteľné.
    (2) Nehnuteľnosťami sú pozemky a stavby spojené so zemou pevným základom.

    sta je offline (nepripojený) sta

    sta
    Ivanková Eva Pozri príspevok
    Ale ide mi o to, ze ci to plati aj pre garáž. Či platí, že prenájom nehnuteľnosti ako všeobecne?
    Zákon o Dani z príjmu
    § 9
    Príjmy oslobodené od dane
    (1) Od dane je oslobodený príjem
    h) podľa § 6 ods. 3 a § 8 ods. 1 písm. a), ak nejde o príjmy, z ktorých sa daň vyberá zrážkou, ak úhrn týchto príjmov nepresiahne v zdaňovacom období päťnásobok sumy životného minima39a) platného k 1. januáru príslušného zdaňovacieho obdobia (ďalej len „platné životné minimum“); ak takto vymedzené príjmy presiahnu päťnásobok sumy platného životného minima, do základu dane sa zahrnú len príjmy nad takto ustanovenú sumu; výdavky k príjmom zahrnovaným do základu dane sa zistia rovnakým pomerom, ako je pomer príjmov zahrnovaných do základu dane k celkovým príjmom,

    § 6
    Príjmy z podnikania, z inej samostatnej zárobkovej činnosti a z prenájmu
    ((3) Príjmami z prenájmu, ak nejde o príjmy uvedené v odseku 1 a v § 5, sú príjmy z prenájmu nehnuteľností.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.