Zavrieť

Porady

Výpis z DP za rok 2004!

Do akého dátumu treba odovzdať výpis z DP za rok 2004 do Všeobecnej zdravotnej poisťovne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    tibor je offline (nepripojený) tibor

    práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac tibor
    odkiaľ vyplýva táto povinnosť?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Do 8.apríla 2005 , ale keď podáš do 30.6.2005 myslím , že nič sa nestane .

    Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

    Aňuška
    marcelaStanakova
    Do akého dátumu treba odovzdať výpis z DP za rok 2004 do Všeobecnej zdravotnej poisťovne?
    Do 8. apríla /tak to aspoň píšu na stránke VšZP/.

    tibor je offline (nepripojený) tibor

    práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac tibor
    aha - to sa týka len SZČO...

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Viď § 23 ods.3 zákona 580/2004.

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    marcelaStanakova
    Do akého dátumu treba odovzdať výpis z DP za rok 2004 do Všeobecnej zdravotnej poisťovne?
    do 8 dní po podaní DP t.j. 8.4.

    anet je offline (nepripojený) anet

    anet
    Ja uz mam do ZP pripraveny výpis aj hlasenie o vyske VZ pre FO (VZP Dôvera).

    Asi sa pytam predcasne,ja viem ze do SP mam vypis poslat az do 30.6.2005 ale neviete,tiez k tomu treba vypisovat nejake hlasenie?
    Ak ano,najdem ho na stranke SP?

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Vie niekto, preco VSZP ma termin 8 dni a ostatne do 30.6 ?
    Neznasam tuto buzeraciu navyse...


    Prave som si precital spominany §23 a podla toho uz vsetci do 8 dní ?
    Ale na pokutu 10.000 nezabudli... samozrejme, iba jednostranne.
    Vsimnite si vynechanie §23 - j.), kde ide o povinnost ineho uradu.
    Naposledy upravil bodliak : 22.02.05 at 15:30

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    ja by som sa chcela poradiť s vyplnením výpisu.
    Ide o účtovanie v PU. z toho vyplýva, že tab. 1 v DP sa nevypĺňa. takže r.01 - 08 ostane prázdy.
    takže bude vyplnený len r. 10 (príjmy zo živnosti). ako ale v SP budú vedieť hrubý ročný príjem? Myslím pre posúdenie povinnosti platiť SP.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Ajacik, do výpisu z DP napíšeš z výkazu ziskov do stĺpca "Príjmy" sumu výnosov a do stĺpca "Výdavky" sumu nákladov (obe upravené ešte o riadky 41 a 42, ak uvedené položky máš).
    SZČO účtujúca v PÚ vypĺňa v DP riadky 39 až 44.

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    Nemáte niekto po ruke radu, kde stiahnem výpis, aby som nemusela utekať na DÚ...samozrejme, že som si ho zabudla v piatok zobrať.

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    paulinka, dakujem pekne.
    a niekedy sa ukaž na icq

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    emily
    Nemáte niekto po ruke radu, kde stiahnem výpis, aby som nemusela utekať na DÚ...samozrejme, že som si ho zabudla v piatok zobrať.
    Emily, daj si hľadať - výpis z daňového priznania, je tam aj stránka, kde ho nájdeš a môžeš si ho stiahnuť. Mne ho poslala Lenkak, len si pozri všetky prílohy.

    bisou je offline (nepripojený) bisou

    bisou
    Mne na SP povedali že stačí do 30.06.2005 a stačil mi len výpis. Už to mám všetko za sebou. Až tak mi je fajn!

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Jozef Mihál
    Viď § 23 ods.3 zákona 580/2004.
    (3) Poistenec, ktorý je samostatne zárobkovo činnou
    osobou, je povinný oznámiť príslušnej zdravotnej poisťovni
    aj základ dane z príjmov, a to najneskôr do ôsmich
    dní od uplynutia posledného dňa lehoty na podanie
    daňového priznania na daň z príjmov fyzických
    osôb.18)


    Dnes som bol v VsZP, vypis nechceli, miesto toho mi dali papier Vykaz preddavkov a povedali, ze do 30.6.

    ???

    saman je offline (nepripojený) saman

    saman
    Priamo z www.vszp.sk (http://www.vszp.sk/main/platitelia/plat_fr0.asp)

    Termín predkladania (§ 23 ods. 3 a usmernenie Úradu):
    – Tlačivo Výpis z daňového priznania predkladá do 8. apríla kalendárneho roka (lehota na podanie DP daňovému úradu je 31. 3., čiže do 8 dní musí podať pobočke Výpis z DP). SZČO, ktorej je predĺžená lehota na podanie daňového priznania, je povinná predložiť výpis z daňového priznania do 8. júla kalendárneho roka (lehota sa predlžuje daňovým úradom o ďalšie tri mesiace). V tomto prípade je nevyhnutné, aby platiteľ priložil aj doklad o predĺžení tejto lehoty.

    – Tlačivo Výkaz preddavkov na poistné na zdravotné poistenie predkladá do 30. júna.

    Otazka do plena:
    Nepochopila som, preco je vo vysvetlivkach napisany priklad "za obdobie" = "vyplnte obdobie, za ktore preddavky vykazujete. Napr. od 1.1.2005 do 30.6.2005 alebo od 1.7.2005 do 30.6.2006." Na co je komu pisat do vykazu obdobie 1.1.2005-30.6.2005? To som uplne mimo, alebo mali SZCO povinnost podat ten vykaz aj za obdobie 1-6/05??? Vdaka.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.