Zavrieť

Porady

firemny automobil prideleny zamestnancovi - co to obnasa?

ahojte, potrebujem vseobecnejsie poradit, u SZCO mam prvy krat dopravny prostriedok - motocykel, ten bude zamestnancovi poskytnuty aj na sukromne ucely (nie je vodic z povolania)
neviem co vsetko to obnasa ohladne uradnych "papierovaciek", poradite?

podpise sa s nim zmluva o poskytnuti motoroveho vozidla, co este treba, nejake zdravotne prehliadky a skolenia ? (ak ano, kde sa to musi absolvovat)

co sa tyka uctovania a miezd, to mam nastudovane, dakujem
Usporiadat
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

k zbytocnosti sa da polemizovat, lebo darmo vodic to skolenie ma, ked jazdi ako chrapun, pretoze potrebuje rozviest tovar v termine a ide si to hlava nehlava cez jednu aj dve plne pri predbiehani....
ale inak v principe suhlasim, len keby sa podla tych predpisov naozaj aj jazdilo...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

duficek Pozri príspevok
k zbytocnosti sa da polemizovat, lebo darmo vodic to skolenie ma, ked jazdi ako chrapun, pretoze potrebuje rozviest tovar v termine a ide si to hlava nehlava cez jednu aj dve plne pri predbiehani....
ale inak v principe suhlasim, len keby sa podla tych predpisov naozaj aj jazdilo...
Ja viem, že budem trochu filozofovať, ale to, ako kto jazdí, nesúvisí s BOZP v autodoprave. To je nedodržiavanie pravidiel cest. premávky.

To BOZP v autodoprave je napr. povinnosť mať prestávky každé 4 hodiny jazdy, pri zaparkovaní nákl. auta zabezpečiť kolesá proti rozjazdu, bezpečnosť pri manipulácii pod autom, povinnosť mať pomocníka pri cúvaní s nákl. autom a pod.
0 0
JayKay JayKay

JayKay je offline (nepripojený) JayKay

žena
....ja sa pridavam k autorke...len chcem presnejsie vediet kde je to prikazane...v akom zakone? dakujem
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

JayKay Pozri príspevok
....ja sa pridavam k autorke...
K akej autorke?

JayKay Pozri príspevok
len chcem presnejsie vediet kde je to prikazane...v akom zakone? dakujem
Čo potrebuješ vedieť kde je prikázané? Aspoň cituj príspevok, na ktorý reaguješ.
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
JayKay Pozri príspevok
....ja sa pridavam k autorke...len chcem presnejsie vediet kde je to prikazane...v akom zakone? dakujem
Skus si najst prispevok cislo 18 v tejto teme. Aj v inych temach sa uz dost popisalo o soferovani s firemnym autom. Je vela ludi, ktori sa snazia to co najviac zjednodusit. Pre mnohych sa to zda byt zbytocne obmedzovanie. Je vecou kazdeho, ako sa k tomu postavi. Ak mozem, pokusim sa vyslovit moj nazor. Ked od zamestnancov pozadujete absolvovat skolenia a prehliadky, kazdy Vas presviedca ako je to zbytocne a vraj to nema oporu v zakonoch. Rada je jednoducha. Nedavajte im do ruk firemne auto, ale lopatu. V tom okamihu Vam presne vymenuju vsetky zakony, skolenia a podmienky, ktore ste nesplnili a oni preto nemozu robit, aj ked by chceli. Je to smiesne, ale ked musite napriklad preskolit upratovacku ako narabat s vysavacom a chodit po schodoch, tak preco sa tomu niekto brani pri soferovani. Pohyboval som sa v doprave nejaky cas. Mam skusenost s nehodami, urazmi a poistnymi udalostami. Dnes radsej zaplatim skolenie navyse ako keby malo nejake chybat. Casto sa tu preberali aj otazky okolo evidencie, prikazov na jazdu a knihy jazd. Je v zaujme oboch stran, aby tie papiere boli pisane. Len pre zaujimavost. Riesil som nehodu zavinenu uctovnickou u "sukromnika". Na dvore mal vzdy auto, ktore si bral kazdy kto isiel nieco vybavovat. Pri tejto nehode priznal, ze uctovnicku poslal na urad, ale nie autom. Prikaz na jazdu teda nemala. Nehodu sice poistovni nahlasit musel, "nahodou" vsak zabudol vyplnit kolonku kde sa pytaju, ci bola jazda uskutocnena s vedomim majitela.
Druha nehoda. Zamestnanec bez vedomia zamestnavatela odisiel na jazdu. Po nehode zamestnavatel v snahe pomoct pracovnikovi napisal prikaz dodatocne, ked ho pytali policajti. On sa odvdacil dlhodobou marodkou a vypovedal, ze upozornoval zamestnavatela, ze auto nevyhovuje predpisom. Keby mal evidenciu v poriadku nemusel chodit po kriminalke a celit obvineniu. Dalsie pripady s osobami nezpisanymi ako spolucestujuci, dokazovanie , ci v aute bolo prepravovane to co ukradli a mnoho inych.
Je vecou kazdeho, ako sa zariadi. Len doporucujem, bez papiera ani krok.
0 0
JayKay JayKay

JayKay je offline (nepripojený) JayKay

žena
Chobot Pozri príspevok
K akej autorke?



Čo potrebuješ vedieť kde je prikázané? Aspoň cituj príspevok, na ktorý reaguješ.
...potrebujem vediet, či zamestnancom, kt. sú opravneni viest referencne vozidlo staci predlozit internu smernicu alebo je potrebne aj nejake spec. skolenie (autoskola, IP...) Ď.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

JayKay Pozri príspevok
...potrebujem vediet, či zamestnancom, kt. sú opravneni viest referencne vozidlo staci predlozit internu smernicu alebo je potrebne aj nejake spec. skolenie (autoskola, IP...) Ď.
Nestačí interná smernica. Musia absolvovať predpísané školenia - BOZP v autodoprave, dokonca by mali mať aj školenie prvej pomoci (robí to Červený kríž, u nás to vodiči majú).

Pokiaľ sú to vodiči z povolania, tak musia mať aj zdravotné prehliadky.

Keby si si dala tú námahu a prečítala celú tému, tak by si to našla v mojom príspevku hore č. 18. Ale holt, niekomu sa asi nechce čítať....
Naposledy upravil Chobot : 16.01.08 at 19:43
0 0
JayKay JayKay

JayKay je offline (nepripojený) JayKay

žena
Chobot Pozri príspevok
Nestačí interná smernica. Musia absolvovať predpísané školenia - BOZP v autodoprave, dokonca by mali mať aj školenie prvej pomoci (robí to Červený kríž, u nás to vodiči majú).

Pokiaľ sú to vodiči z povolania, tak musia mať aj zdravotné prehliadky.

Keby si si dala tú námahu a prečítala celú tému, tak by si to našla v mojom príspevku hore č. 18. Ale holt, niekomu sa asi nechce čítať....
Thank´s
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Chobot Pozri príspevok
Nestačí interná smernica. Musia absolvovať predpísané školenia - BOZP v autodoprave, dokonca by mali mať aj školenie prvej pomoci (robí to Červený kríž, u nás to vodiči majú).

Pokiaľ sú to vodiči z povolania, tak musia mať aj zdravotné prehliadky.

Keby si si dala tú námahu a prečítala celú tému, tak by si to našla v mojom príspevku hore č. 18. Ale holt, niekomu sa asi nechce čítať....
Toto bolo písané pred rokom, zmenilo sa niečo? Ak na firme sú zamestnanci čo berú vozidlá lážo plážo. A chceme to dať do poriadku, ako postupovať? Čo všetko treba urobiť? Okrem toho, že už sme pripravili pre zamestnancov dohody o používaní služ. vozidla, a oprávnenia na používanie mot. vozidla. Môžu služobné vozidlá riadiť aj napríklad dohodári alebo učni?
Chobot Pozri príspevok
Oprávnenie na používanie firemného auta
"Firma" oprávňuje "meno priezvisko" na používanie firemného auta "značka, typ" EČV: XX-111AA.

Podpisy konateľov
pomohla som si citáciou z inej témy. Vozidlá slúžia na prepravu pracovníkov, materiálu a náradia na zákazky. Nakoľko pracovníci nepracujú v sídle spoločnosti. Nikto nie je vodičom z povolania. Sú to len zamestnanci , ktorý sa potrebujú dostať na miesto výkonu práce.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Xanti Pozri príspevok
Toto bolo písané pred rokom, zmenilo sa niečo? Ak na firme sú zamestnanci čo berú vozidlá lážo plážo. A chceme to dať do poriadku, ako postupovať? Čo všetko treba urobiť? Okrem toho, že už sme pripravili pre zamestnancov dohody o používaní služ. vozidla, a oprávnenia na používanie mot. vozidla. Môžu služobné vozidlá riadiť aj napríklad dohodári alebo učni?
Pokiaľ to slúži na dosiahnutie príjmov firmy (teda ide o služobné účely v súlade s náplňou činnosti firmy), tak firma môže povoliť užívanie služ. auta aj dohodárom, prípadne aj učňom (ak spĺňajú ostatné podmienky - 18 rokov, VP, ...).

Xanti Pozri príspevok
pomohla som si citáciou z inej témy. Vozidlá slúžia na prepravu pracovníkov, materiálu a náradia na zákazky. Nakoľko pracovníci nepracujú v sídle spoločnosti. Nikto nie je vodičom z povolania. Sú to len zamestnanci , ktorý sa potrebujú dostať na miesto výkonu práce.
Tak potrebujú školenie o BOZP v autodoprave, školenie prvej pomoci. Lekársku prehliadku nepotrebujú.
0 0
kira kira

kira je offline (nepripojený) kira

Dobrý deň, prijali sme pracovníka, ktorý bude používať aj služobné auto. Poslali sme ho na lekársku prehliadku a prišiel s bločkom za vstupnú /16,60€/ + potvrdenie na používanie ref. vozidla /20,-€/. Mám zato, že nie sme povinní preplatiť mu aj toto potvrdenie za 20€ len preto že mu ho doktorka vtlačila, len za vstupnú. Nieje vodičom z povolania. BOZP nám školí externista. z predošlých príspevkov nie je povinnosťou zam-teľa preplatiť tento bloček na používanie služ. vozidla, ale o čo sa oprieť? Poradíte? Ď
0 0
kira kira

kira je offline (nepripojený) kira

kira Pozri príspevok
Dobrý deň, prijali sme pracovníka, ktorý bude používať aj služobné auto. Poslali sme ho na lekársku prehliadku a prišiel s bločkom za vstupnú /16,60€/ + potvrdenie na používanie ref. vozidla /20,-€/. Mám zato, že nie sme povinní preplatiť mu aj toto potvrdenie za 20€ len preto že mu ho doktorka vtlačila, len za vstupnú. Nieje vodičom z povolania. BOZP nám školí externista. z predošlých príspevkov nie je povinnosťou zam-teľa preplatiť tento bloček na používanie služ. vozidla, ale o čo sa oprieť? Poradíte? Ď
Poprosím ak sa niekto v tomto orientuje. Ďakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať