Zavrieť

Porady

Zamestnávateľ a adopcia

Ahojte chcela by som sa spýtať Vás skúsenejších či máte neakú skúsenosť s týmto problémom ako ja. Som zamestnaná na dobu určitú bohužiaľ u nás v podniku vždy len zmluvy predlžujú a riešime adopciu.Kedy mám zamestnávateľovi oznámiť že sme v poradovníku ked nevieme či budeme čakať rok alebo viac a zmluva mi končí o pol roka?Tým pádom mi nemusí zmluvu predĺžiť ak mu to oznámim teraz a budem bez práce a ani ešte nie na materskej a budem mať potom nárok na materskú čo platí firma? Ako to vlastne je a môže niekto poradiť vopred pekne ďakujem ahojte
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

    ZlaticaB
    Načo by si oznamovala zamestnávateľovi, že ste v poradovníku na adopciu? Veď ty nevieš kedy sa Vám podarí to dieťa dostať. Keď to príde budeš to riešiť potom.

    Heleč je offline (nepripojený) Heleč

    Heleč
    Nič neoznamuj.
    Držím ti palce aby ste dostali dieťa čo najskôr.
    Nárok na materskú sa posudzuje za posledný rok pred nástupom. Takže ak budeš mať odpracované poterebné dni tak materskú vypláca Sociálka.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Po novelizácii zákonníka práce od 01.09. je predlžovanie PP na dobu určitú ohraničená. Takže zamestnávateľ to nebude môcť robiť donekonečna.

    Zamestnávateľ a adopcia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.