Zavrieť

Porady

Prechod na EURo

Plánuje sa v blízkej dobe zaviesť samostatná téma o prechode na EURo na SR? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mojto je offline (nepripojený) mojto

    mojto
    Téma "leží na chodníku" zatiaľ ale žiadne ohlasy. No po skúsenostiach mojej známej v Rakúsku by som odporúčal toto: vysledovať tržby v januári 2008. Prečo? Aby sme mali aký-taký prehľad o veľkosti nákupov, čo sa týka ich hodnoty. Začiatkom roka 2009 (ak to je pravda) príde zákazník, nakúpi, zaplatí SKK a ja mu musím vydať euromince, ktorých budem mať sakra málo, lebo všetci budú chodiť s bankovkami. No čo sa stane: koruny mu dať nemôžem, preto mu vydám z nákupu viac, ako by mu patrilo. Takto sa môžem dostať na psí tridsiatok. Ale keď budem mať prehľad, aké veľké nákupy ľudia robia, ľahšie odhadnem potrebné mince. A to predpokladám, že si radšej ešte nakúpia pred Silvestrom, teda môj odhad bude vyšší, a nebudem mať problémy s mincami. Myslíte, že naše banky nám pripravia tzv. štart-balíky, kde bude z každého druhu mince a papierových peňazí, a tieto si budeme môcť kúpiť koncom decembra? Ak ešte na to nemysleli, dávam im nápad na realizáciu.

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    Siisa Pozri príspevok
    Plánuje sa v blízkej dobe zaviesť samostatná téma o prechode na EURo na SR? Ďakujem
    Chvíľka hľadania na tomto fóre by Ťa doviedla, napríklad, k tejto téme http://www.porada.sk/t51243-prechod-na-euro.html
    Treba zakladať ďalšiu tému?

    Pri vyhľadávaní som použil kľúčové slová "prechod euro"

    Okrem toho, nikto z mocipánov ešte nemôže potvrdiť, či € skutočne bude tou menou, ktorá sa bude používať na Slovensku od očakávaného dátumu 1.1.2009.
    Radšej sa nebudem ani vyjadrovať k absencii akýchkoľvek účinných všeobecne záväzných predpisov zaoberajúcich sa riešením prechodu na €.
    Opäť najdôležitješie predpisy budú vyhlásené jeden-dva dni pred nadobudnutím účinnosti a programátori sa budú môcť ísť akurát "hodiť pod lietadlo" ...
    Naposledy upravil endrju : 04.10.07 at 15:35

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    mojto Pozri príspevok
    Je mozne tie 2 temy nejako zlucit?
    Áno, treba použiť tlačidlo Nahlás a počkať, až sa nahláseniu bude venovať moderátor tejto porady.

    severka1 je offline (nepripojený) severka1

    severka1
    start balliky v banke budu, a bude ich dost, ziaden strach pred eurom, potrva to kratko, a po case nic nepachne korunou, kazdy sa jej bude co najskor chciet zbavit, pri preratavani v obchode to nebude take tazke ak bude kassa ktora to vie hned preratat. zivnostnik /maly/ si bude trochu trapit mozgove zavity ale da sa to zvladnut, no a o 2 mesiace uz bude pohoda, po pol roku budu ludia este preratavat na koruny, ale opotom ich to prestane bavit adios koruna!

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    severka1 Pozri príspevok
    start balliky v banke budu, a bude ich dost, ziaden strach pred eurom, potrva to kratko, a po case nic nepachne korunou, kazdy sa jej bude co najskor chciet zbavit, pri preratavani v obchode to nebude take tazke ak bude kassa ktora to vie hned preratat. zivnostnik /maly/ si bude trochu trapit mozgove zavity ale da sa to zvladnut, no a o 2 mesiace uz bude pohoda, po pol roku budu ludia este preratavat na koruny, ale opotom ich to prestane bavit adios koruna!
    Považujem tento pohľad za dosť zjednodušený.
    Pokús sa chvíľu rozmýšľať nad scenárom daňovej alebo inej kontroly, ktorá bude vo firme po zavedení € a bude venovaná obdobiam pred zavedením €.

    Môžem sa staviť, že kontrolné orgány budú požadovať aspoň jeden prehľad, ktorý bude možné iba dodatočne vygenerovať z dát uložených niekde v informačnom systéme.
    "Vyťahovanie" údajov z počítača nie je to isté, čo vytiahnutie šanónu s papiermi zo skrine.
    Ako prebehne také vyťahovanie údajov z počítača?
    Počuli alebo čítali sme už niečo o Murphyho zákonoch?
    Naposledy upravil endrju : 04.10.07 at 16:42

    mojto je offline (nepripojený) mojto

    mojto
    Aj ja si myslim, že to nebude také jednoduché, severka1, pozhovaraj sa s nejakým Nemcom či Talianom, aj po takmer 5 rokoch plačú za tými svojimi markami a lirami.

    severka1 je offline (nepripojený) severka1

    severka1
    no mojto, plakat budeme aj my za korunkami, ale nam to nepomoze, takze sa musime na to pripravit cas a vyvoj nezastavis

    fizzy je offline (nepripojený) fizzy

    fizzy
    Prosim Vas, ako to je so zavedenim EURA resp. s vystavenim cien v SKK aj EUR.
    na www.finance.gov.sk som nasiel iba nieco take, ze pre spolocnosti ktore neprichadzaju do styku s konecnym zakaznikom tak budu uvadzat ceny v EUR az po 1.1.2009. Ostatny po zverejneni prevodneho kurzu (termin este nieje znamy).
    Je to tak? alebo ako to je? Neviete?

    fizzy je offline (nepripojený) fizzy

    fizzy
    Tak v tomto zakone sa pise konecne nieco konkretne, konkretne v § 18 (ŠIESTA ČASŤ DUÁLNE ZOBRAZOVANIE). Tu je pisane ak som dobre pochopil ze pri plateni medzi pravnickymi osobami a podnikatelmi nieje nutne dualne zobrazovanie, odsek (7). A taktiez na fakturach, zmluvach a pod. len konecne suhrne vysledky podla odseku (6).

    Generalny zakon

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Našla som príspevok, ktorý možno bude pre niektorých zaujímavý: http://www.tvojepeniaze.sk/na-euroce...1_sk-peuro_p01

    a ešte jeden: http://www.tvojepeniaze.sk/naklady-n...1_sk-peuro_p01
    Naposledy upravil mysimis : 07.11.07 at 12:18

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.