Zavrieť

Porady

výkaz o majetku a záväzkoch

Dobrý deň, chcem poprosiť o radu v nasledovnej veci:

Podnikateľovi (SZČO) minulý rok pripravila účtovníčka podklady pre daňové priznanie. Vo výkaze o majetku a záväzkoch vyčíslila istú sumu v riadku "účty v bankách" (povedzme že to bolo 60.000 Sk).

Po nejakom čase sa tomuto podnikateľovi ohlásili zo živnostenského úradu, že podľa predloženého výkazu nemá ako vykonávať činnosť (asi že nemá prostriedky). Tak musel na DÚ podať opravný výkaz, kde navyšil sumu na 360.000 Sk (urobil to prevodom z osobného účtu na podnikateľský).

Nemáte s tým niekto skúsenosť? Ja akosi nechápem prečo sa toto udialo a nemôžem sa to ani spýtať "dotknutej" osoby. Žeby to malo niečo spoločné s likviditou, alebo... Fakt neviem.

Ďakujem za všetky dobré rady a nápady, kde by som sa mohla dočítať niečo bližšie.
Usporiadat
anka anka

anka je offline (nepripojený) anka

Jeden nas dopravca mal minuli mesiac kontrulu zo ziv.uradu z dovodu financnej spolahlivosti, na jeden autobus musi mat 9000.-EUR, a na dalsie ostatne po 5000.-EUR, za rok 2003 nemal postacujucu sumu, ale nic mu nespravili, a za rok 2004 som mu nechala tolko penazi v pokl. aby to bolo postacujuce, ale zevraj pozeraju na riadok 21 vykazu o majetku a zavazkoch, co je rozdiel majetku a zavazkov
0 0
monika-s monika-s

monika-s je offline (nepripojený) monika-s

Takže ak tomu dobre rozumiem, ide o to, že ak urobím šikovne výkaz, môžem potrebnú sumu vykázať aj v pokladni?

Účtujem totiž také dopravcu čo kúpil staršie nákladné auto za nejakých 50000, takže žiadny bohatý človek, ktorý ma na účte len-tak napr. 300.000
0 0
Vikt Vikt

Vikt je offline (nepripojený) Vikt

Keď je bez finanč.prostriedkov tak mu ostáva len jediná možnosť - urobiť výkaz, ktorý ulahodí úradnickému oku.
0 0