Zavrieť

Porady

prispevok na stravovanie zo SF a zaevidovanie do mzdy

Ahojte, prosím Vás, ako za do zložiek mzdy (pod akým kodom) zaeviduje príspevok zo sociálneho fondu na stravovanie. myslel som tak, aby nebol súčasťou odvodov a zdanenia. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    orazel Pozri príspevok
    Ahojte, prosím Vás, ako za do zložiek mzdy (pod akým kodom) zaeviduje príspevok zo sociálneho fondu na stravovanie. myslel som tak, aby nebol súčasťou odvodov a zdanenia. Dakujem
    Ak ide len o finančný príspevok na stravovanie - teda nie príspevok na stravný lístok - potom takýto príspevok podlieha zdaneniu.

    balci je offline (nepripojený) balci

    balci
    orazel Pozri príspevok
    Ahojte, prosím Vás, ako za do zložiek mzdy (pod akým kodom) zaeviduje príspevok zo sociálneho fondu na stravovanie. myslel som tak, aby nebol súčasťou odvodov a zdanenia. Dakujem


    (7) Okrem príjmov oslobodených od dane podľa § 9 sú od dane oslobodené aj príjmy poskytnuté ako
    b) hodnota stravy poskytovanej zamestnávateľom zamestnancovi na spotrebu na pracovisku alebo v rámci stravovania zabezpečovaného prostredníctvom iných subjektov,


    Ak máš na mysli príspevok na stravný lístok, tento nepodlieha ani odvodom a ani dani z príjmov.

    ekonom99 je offline (nepripojený) ekonom99

    ekonom99
    príspevok na stravný lístok nezdaňuješ a teda do žiadnej konkrétnej kolonky pri výpočte mzdy nezadávaš. Príspevok zo soc.fondu sa odúčtuje každý mesiac int.dokladom.

    karpis je offline (nepripojený) karpis

    karpis
    Spravíš si kalkuláciu stravného lístku a každý mesiac na základe ID zaúčtuješ

    Monet je offline (nepripojený) Monet

    Monet
    Dobrý den,ja by som sa vas chcela opytat ako je to s prispevkom na stravovanie,nie je to zo soc.fondu,je to prispevok zamestnavatela zamestnancovi,kedze neposkytoval gastrolistky.Ako sa to zadava do olympu a ci sa to zdanuje.Dufam,ze sa to nezdanuje,lebo potrebujem opravit aj cely minuly rok a nerada by som opravovala vsetky vykazy aby nam nahodou neprisla kontrola.Alebo sa to da urobit aj mimo olympu?Za odpovede vopred dakujem,neviem si s tym rady.

    Monet je offline (nepripojený) Monet

    Monet
    prosim,nikto nemate skusenosti ako sa dava prispevok na stravu,ked nedavate gastrace?a v akej hodnote?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Monet Pozri príspevok
    prosim,nikto nemate skusenosti ako sa dava prispevok na stravu,ked nedavate gastrace?a v akej hodnote?

    Príspevok na stravu sa neplatí zamestnancom , ani SZČO .
    Zamestnancom je povinnosť poskytnúť buď stravný lístok , alebo gastrolístok ,a SZČO má nárok tiež , ale ak si ho neuplatní , to je už jeho osobná záležitosť .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Našla som túto tému a teraz dievčatá neviem či Vás súhlas je správny , lebo z témy vyplýva , že je to možné .


    http://www.porada.sk/t56464-stravne-...vn%E9+l%EDstky

    blazonko je offline (nepripojený) blazonko

    blazonko
    Ahojte, potrebujem vyradit. Nasi zamestnanci sa stravuju v nasej vlastnej jedalni a my im zaciname prispievat zo SF na stravu. Zdanuje sa tento príspevok?

    lakko je offline (nepripojený) lakko

    lakko
    Prosim o radu. Zamestnavatel ma poslal na tyzdenne skolenie, ktore bolo v meste trvaleho bydliska. Nebola to pracovna cesta. Mam narok na prispevok na stravu, kedze mzda za ten tyzden bude uhradena ako "prekazka v praci na strane zamestnavatela".

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.