Zavrieť

Porady

Daň z MV - od 2008

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Postrehli ste, že podľa pripravovanej parlamentom schválenej - zatiaľ nezverejnej - novely Zákona o miestnych daniach
sa bude DMV preddavkami a vyrovná sa po uplynutí roka a DMV bude zamestnávateľ platiť aj za zamestnancove auto?

Link na návrh novely som odstránila, Zákon v novelizovanom znení pozrite v # 38
________

Prezident zákon podpísal 19.11.2007__________
Ešte doplním: Novela zákona je uverejnená 27.11.2007 v Zbierke zákonov pod č. 538
Naposledy upravil Rozalka : 01.12.07 at 14:09 Dôvod: odstránený link na "návrh"
Usporiadat
muti muti

muti je offline (nepripojený) muti

Opakovanie - "matka múdrosti"
Oznamovacia povinnosť
Daňovník, ktorému vznikne alebo zanikne daňová povinnosť v priebehu roka 2009, je povinný oznámiť túto skutočnosť daňovému úradu miestne príslušnému podľa miesta evidencie vozidla do 30 dní odo dňa vzniku alebo zániku daňovej povinnosti

Mne to ešte stále nie je celkom jasné, ako to je v prípade, keď nám pribudne nové auto. Daňovú povinnosť sme mali, takže ide o zmenu a nie o vznik. Je potrebné v priebehu roka nahlasovať každé nové auto?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

muti Pozri príspevok
Opakovanie - "matka múdrosti"
Oznamovacia povinnosť
Daňovník, ktorému vznikne alebo zanikne daňová povinnosť v priebehu roka 2009, je povinný oznámiť túto skutočnosť daňovému úradu miestne príslušnému podľa miesta evidencie vozidla do 30 dní odo dňa vzniku alebo zániku daňovej povinnosti

Mne to ešte stále nie je celkom jasné, ako to je v prípade, keď nám pribudne nové auto. Daňovú povinnosť sme mali, takže ide o zmenu a nie o vznik. Je potrebné v priebehu roka nahlasovať každé nové auto?
Áno, vznikla vám ďalšia oznamovacia povinnosť, takže ste povinný prihlásiť nové MV k dani z MV.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

muti Pozri príspevok
Opakovanie - "matka múdrosti"
Oznamovacia povinnosť
Daňovník, ktorému vznikne alebo zanikne daňová povinnosť v priebehu roka 2009, je povinný oznámiť túto skutočnosť daňovému úradu miestne príslušnému podľa miesta evidencie vozidla do 30 dní odo dňa vzniku alebo zániku daňovej povinnosti

Mne to ešte stále nie je celkom jasné, ako to je v prípade, keď nám pribudne nové auto. Daňovú povinnosť sme mali, takže ide o zmenu a nie o vznik. Je potrebné v priebehu roka nahlasovať každé nové auto?
áno je
0 0
muti muti

muti je offline (nepripojený) muti

Za pokus to stálo. Ďakujem.
0 0
SuzanB SuzanB

SuzanB je offline (nepripojený) SuzanB

Muška Pozri príspevok
Suzan,
odpoveď Libušky je správna:
Oznamovacia povinnosť
Daňovník, ktorému vznikne alebo zanikne daňová povinnosť v priebehu roka 2009, je povinný oznámiť túto skutočnosť daňovému úradu miestne príslušnému podľa miesta evidencie vozidla do 30 dní odo dňa vzniku alebo zániku daňovej povinnosti (okrem daňovníka, ktorým je zamestnávateľ, ak vypláca cestovné náhrady zamestnancovi za použitie vozidla podľa § 85 ods. 2 písm. a/ zákona č. 582/2004 Z.z. v znení neskorších predpisov).
....výňatok z prílohy - str. 3.
Ďakujem za upozornenie, nevšimla som si to v zákone.
0 0
SuzanB SuzanB

SuzanB je offline (nepripojený) SuzanB

Mária.K. Pozri príspevok
Liba2 v príspevku č. 1173 odpovedala správne. V prípade, ak je daňovníkom zamestnávateľ z dôvodu vyplácania cestovných náhrad, sa oznámenie nepodáva. Upravuje to § 90 ods. 2 zákona č. 582/2004 Z.z.
" (2) Daňovník, ktorému vznikne alebo zanikne daňová povinnosť, je povinný oznámiť túto skutočnosť správcovi dane miestne príslušnému podľa miesta evidencie vozidla do 30 dní odo dňa vzniku alebo zániku daňovej povinnosti, okrem daňovníka podľa § 85 ods. 2 písm. a). "
Daňovník podľa § 85 ods. 2 písm. a) je práve zamestnávateľ, ak vypláca cestovné náhrady.
Na základe uvedeného sa oznamovacia povinnosť v tomto prípade nepodáva a stačí podať len daňové priznanie po skončení zdaňovacieho obdobia.
Ďakujem, nevšimla som si to v zákone.
0 0
SuzanB SuzanB

SuzanB je offline (nepripojený) SuzanB

SuzanB Pozri príspevok
Nesúhlasím s odpoveďou. Podľa § 85 ods. 2 zákona o dani z MV je daňovníkom tiež zamestnávateľ, ak vypláca cestovné náhrady zamestancovi za použitie vozidla, v dokladoch ktorého je ako držiteľ zapísaný zamestnanec. Myslím že ide presne o tento prípad, zamestnanec používa súkromné vozidlo na služobné účely. Podľa mňa má daň z MV platiť zamestnávateľ, a teda má aj povinnosť podávať oznámenie a daňové priznanie.
poradí mi niekto, ako by som mohla vyškrtnúť môj príspevok? Technicky to tu moc neovládam, a môj príspevok by nemal mýliť ostatných, nakoľko je nesprávny. Ako ho mám označiť, že je zlý?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
SuzanB Pozri príspevok
Ďakujem, nevšimla som si to v zákone.
Zato si to môže všimnúť daňový úrad. Pozri tému.

13 pokut za jedno danove priznanie

0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

soft mi zaokrúhlil pri prepočte na eurá daň z MV na 130,19, ale zaplatili sme 130,18, lebo sa zaokrúhľovalo nadol, ako to riešiť, napríklad aj pri vrátení nadmer.odpočtu mi to tak vychádza. Môžem cez ID zaúčovať halierové vyrovnanie? díky
0 0
majalyd majalyd

majalyd je offline (nepripojený) majalyd

dobry den.
vopred sa ospravedlnujem ak je tato tema uz prejednavana ale chcem sa len uistit ze som to cele spravne pochopil a fakt prestudovat 119 stran s prispevkami je nad moje sily.

chcem sa len uistit ako je to s osobnym automobilom pri podnikani. s toho co som zatial precital mi vyplinulo ze pokial ho pouzivam minimalne a nechcem si vydavkami na jeho kupu a prevadzku kratit danovy zaklad tak za neho nemusim platit dan???

vopred dik za odpoved.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

majalyd Pozri príspevok
dobry den.
vopred sa ospravedlnujem ak je tato tema uz prejednavana ale chcem sa len uistit ze som to cele spravne pochopil a fakt prestudovat 119 stran s prispevkami je nad moje sily.

chcem sa len uistit ako je to s osobnym automobilom pri podnikani. s toho co som zatial precital mi vyplinulo ze pokial ho pouzivam minimalne a nechcem si vydavkami na jeho kupu a prevadzku kratit danovy zaklad tak za neho nemusim platit dan???

vopred dik za odpoved.
Pre daň z motorových vozidiel je rozhodujúce, či ho používaš na podnikanie /máš ho zaradené v majetku/

§ 84 Predmet dane
1/ Predmetom dane z motorových vozidiel je motorové vozidlo a prípojné vozidlo kategórie M, N a O ) (ďalej len "vozidlo"), ktoré sa používa v Slovenskej republike na podnikanie alebo na činnosti, z ktorých plynúce príjmy sú predmetom dane z príjmov (ďalej len "podnikanie").
0 0
majalyd majalyd

majalyd je offline (nepripojený) majalyd

zakon som si cital len som tam nezachytil tu podstatu. potreboval by som to trosku polopatisticky vysvetlit.
bude to asi takto. chcem si zalozit nejaky e-shop. a to ked budem vozit tovar na postu a posielat zakaznikom a nikde v mojom uctovnictve nebude o aute ani zmienka tak musim za neho platit dan?
0 0
Poštamarta Poštamarta

Poštamarta je offline (nepripojený) Poštamarta

Dobrý večer, ja by som sa chcela spýtať, dúfam, že je to tak:Ak auto priateľa na základe zmluvy o prenájme MV používam v podnikaní daň z MV, PHM a opravy hradí on a nemôžem si uplatniť ako náklad v JÚ. Aká iná forma je možná, aby som si mohla uplatniť náklady keď si nechcem MV kúpiť.Ďakujem
0 0
Poštamarta Poštamarta

Poštamarta je offline (nepripojený) Poštamarta

Dobrý večer, na predchádzajúcu otázku nik nereagoval, tak sa spýtam takto vie mi niekto poradiť čo si môžem uplatniť v nákladoch na OA ak uzatvorím bezodplatnú zmluvu o vypožičaní MV do podnikania?
0 0
Tomáš Jedinák Tomáš Jedinák
mám užitkové vozidlo N1 do 2t Opel Combo 1,4i v TP nieje v riadku 49 nič o emisiach vozidlo je vyrobené vr 2001

splňa Euro 3 alebo Euro4 pre možnosť uplatnenia zlavy na dani z mot vozidiel?
0 0
vmartina vmartina

vmartina je offline (nepripojený) vmartina

podľa mňa nie nieje možné uplatniť si zníženú daň.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Tomáš Jedinák Pozri príspevok
mám užitkové vozidlo N1 do 2t Opel Combo 1,4i v TP nieje v riadku 49 nič o emisiach vozidlo je vyrobené vr 2001

splňa Euro 3 alebo Euro4 pre možnosť uplatnenia zlavy na dani z mot vozidiel?
Pokiaľ v TP nie je vyslovene uvedené, že splňa EURO, tak určite nie.
0 0
certik certik

certik je offline (nepripojený) certik

Prosím vás, podávam daňové priznanie za N1 a neviem čo uviesť ako hmotnosť vozidla. V technickom mám dva údaje a to "Prevádzková hmotnosť" a "Najväčšia prípustná celková hmotnosť".
Ďakujem
0 0
certik certik

certik je offline (nepripojený) certik

Už viem . Riadok 32 TP "Najväčšia prípustná celková hmotnosť"
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať