Zavrieť

Porady

Pôžičky z nebankoviek

Vie mi niekto poradiť, či sa dá zabrániť partnerovi v tom, aby každý mesiac bral nejakú pôžičku z nejakej nebankovej spoločnosti? Stačí mu predložiť doklad o tom, že poberá výsluhový dôchodok a pôžičku vybaví. Tieto pôžičky však nespláca a mám strach, že prídem o spoločný dom.
P.S. Dúfam že to nie je návod ako niekoho finančne zruinovať
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    Nezabrániš mu v tom asi nijako, ale aby si predišla tomu čo píšeš, treba dať na súd návrh na vyňatie domu a spoločného majetku z BSM, a uviesť dôvody, prečo o to žiadaš.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    A netreba ani čakať a dlho uvažovať , lebo ako to sledujem z médii , subjekty , ktoré tieto pôžičky ľudom ponúkajú idú tvrdo po tom a nehľadia , zoberú Vám aj strechu nad hlavou .

    Už sa hovorí o novelizácii zákona , lebo veľa týchto prípadov sa vyskytuje .

    Marek K je offline (nepripojený) Marek K

    Marek K
    kukučka Pozri príspevok
    podľa mňa to vyzerá na chorobný stav a treba hľadať pomoc
    Pomoc treba hľadať u notára alebo na súde. U doktora možno tiež, ALE až po zrušení BSM súdom a vysporiadaní. (alebo skúsiť upraviť BSM formou notárskej zápisnice - nato treba ale súhlas obidvoch)
    Ináč je tu riziko že príde o všetko.

    Valči je offline (nepripojený) Valči

    Valči
    Ďakujem za rady. Zatiaľ čakám už 10 mesiacov na rozvod a tým aj na zrušenie BSM , ale ak už exekútor začal konanie /o čom ale ja neviem/ môže siahnúť na dom?

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    nečakaj, na BSM daj predbežné opatrenie okamžite!!!! O exekučnom by si snáď mohla vedieť, lebo upovedomenie ide na adresu trvalého bydliska.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    [quote=Valči;548001]Ďakujem za rady. Zatiaľ čakám už 10 mesiacov na rozvod a tým aj na zrušenie BSM , ale ak už exekútor začal konanie /o čom ale ja neviem/ môže siahnúť na dom?[/quote]

    Može ........súhlasím s Wilmou , že nie je čas čakať na nič .

    elli je offline (nepripojený) elli

    elli
    [quote=Valči;548001]Ďakujem za rady. Zatiaľ čakám už 10 mesiacov na rozvod a tým aj na zrušenie BSM

    Z dovodov hodnych osobitneho zretela je mozne zrusit sudom BSM aj za trvania manzelstva. Je to na navrh jedneho z manzelov - v Tvojom pripade s konkretnym odovodnenim, ze dalsie trvanie BSM by odporovalo dobrym mravom, s poukazanim na doterajsie pocinanie Tvojej polovice.
    Necakaj preto na rozvod, ono sa to moze potiahnut na hocijakej malickosti, a daj navrh na zrusenie BSM za trvania manzelstva. Po pravoplatnosti zrusenia BSM treba urobit dohodu, ktorou si majetky vysporiadate, a tym si ich uchranis pred exekuciou. A ak sa aj dohodu dosiahnut nepodari, mas aspon chranene to, co nadobudnes (zarobis, kupis si...) po pravoplatnosti rozsudku o zruseni BSM. Aj to je lepsie ako terajsi stav.

    Marek K je offline (nepripojený) Marek K

    Marek K
    [quote=elli;553051]
    Valči Pozri príspevok
    Ďakujem za rady. Zatiaľ čakám už 10 mesiacov na rozvod a tým aj na zrušenie BSM

    Z dovodov hodnych osobitneho zretela je mozne zrusit sudom BSM aj za trvania manzelstva. Je to na navrh jedneho z manzelov - v Tvojom pripade s konkretnym odovodnenim, ze dalsie trvanie BSM by odporovalo dobrym mravom, s poukazanim na doterajsie pocinanie Tvojej polovice.
    Necakaj preto na rozvod, ono sa to moze potiahnut na hocijakej malickosti, a daj navrh na zrusenie BSM za trvania manzelstva. Po pravoplatnosti zrusenia BSM treba urobit dohodu, ktorou si majetky vysporiadate, a tym si ich uchranis pred exekuciou. A ak sa aj dohodu dosiahnut nepodari, mas aspon chranene to, co nadobudnes (zarobis, kupis si...) po pravoplatnosti rozsudku o zruseni BSM. Aj to je lepsie ako terajsi stav.
    Ak nedôjde k dohode môžeš opäť požiadať súd o vysporiadanie BSM. Po troch rokoch je vysporiadanie zo zákona ale to nebude najlepšie v tvoj prospech. 1/2 z nehnuteľnosti pre každého a hnuteľný majetok je toho, kto ho užíva (majetok nadobudnutý počas manželstva a trvania BSM) a dlhy taktiež na 1/2 pre každého.
    Ja by som požiadal súd o vysporiadanie okamžite, ak by nesúhlasil s dohodou - čo asi nebude, a žiadal minimálne 1/2 nehnuteľnosti ak nie celú, všetok hnuteľný majetok a pôžičky brané LEN NÍM prepísať LEN NA NEHO, Prípadnú hypotéku a pôžičky brané spoločne zase len na teba - odôvodníš si požiadavku na celú nehnuteľnosť a hnuteľný majetok (musíš však preukázať bonitu banke).
    Ťažko presne radiť keď nepoznám pozadie.
    Naposledy upravil Marek K : 22.10.07 at 03:55 Dôvod: dooplnenie

    atrianka je offline (nepripojený) atrianka

    atrianka
    nečakaj, na BSM daj predbežné opatrenie okamžite!!!!
    Ako to mám urobiť ?
    Formou Žaloby o zrušenie BSM za trvania manželstva zo závažných dôvodov ?
    Čo všetko je k tomu potrebné ?

    Bojím sa, vôbec som netušila, že môj manžel má toľko dlhov, som z toho na dne. Ako to je možné, že si môže požičiavať poza môj chrbát. Zistila som teraz, ked sa priznal, a donútila som ho mi zmluvy ukázať, že tam uvádzal nepravdivé informácie o našom príjme. (Konkrétne 40 000,- v čase ked ja som bola na materskej a náš príjem nedosahoval ani 20 000.-) Nemá si poskytovateľ pôžičky tieto sumy overiť a v prípade že tak neurobí, nedá sa táto zmluva napadnúť.

    elli je offline (nepripojený) elli

    elli
    [quote=atrianka;554173]Ako to mám urobiť ?
    Formou Žaloby o zrušenie BSM za trvania manželstva zo závažných dôvodov ?
    Čo všetko je k tomu potrebné ?

    Formou žaloby, kde dáš aj návrh na predbežné opatrenie, aby mu súd z dôvodu, že ukracuje BSM svojim konaním, až do právoplatného rozhodnutia súdu o zrušení BSM zakázal nakladať so spoločným majetkom.

    Žaloba - opísať stav aký je, kedy vzniklo BSM (sobášny list), prečo žiadaš zrušenie BSM (je-bude podaný návrh na rozvod, ale konanie manžela ukracuje tak spoločný majetok, ako aj záujmy detí), dôkazy na preukázanie tvrdených skutočností (napr. zoznam pôžičiek, výpoveď alebo písomné vyhlásenie svedka - najlepšie z JEHO rodiny, že sa správa ako si napísala) a v závere žaloby napíšeš, že žiadaš súd, aby z dôvodov hodných osobitného zreteľa zrušil BSM navrhovateľky a odporcu, ktoré vzniklo uzavretím manželstva dňa ................ (den sobáša).

    Potom, ak sa nedohodnete na vyporiadaní teda rozdelení majetku (ale už bude BSM zrušené súdom), podáš návrh na súdne vyporiadanie BSM - tiež s predbežkom, aby mu súd zakázal nakladať so spoločným majetkom alebo jeho presne vymedzenými časťami až do rozhodnutia súdu o vyporiadaní BSM.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.