Zavrieť

Porady

Pletenie-štrikovanie

Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Chcem sa obrátiť na mladé maminky alebo babinky. Keďže mám vnúčika a to mimo republiky, privítala by som nejaké modely na platenie. Po rokoch beriem opäť ihlice do ruky a štrikujem, nakoľko v predajniach sú tieto výrobky moc predražené. Vlnu sa ešte podľa mňa stále oplatí kúpiť. Na nete v slovenčine je maximálne na predaj alebo burza použitých vecí ale popisy na pletenie chýbajú. Niečo som našla na českých stránkach ale možno aj na Porade máme šikulky čo vedia nejaký fajn postup a bezplatne by ho tu prilepili. Budem vďačná, veď aspoň trošku vypadnem z účtovníctva a ekonomiky a poštrikujem si... Vnúčik je krásny, milý a tak sa rada pustím do práce. Ďakujem Vám za nápady.
Naposledy upravil arizona : 29.04.11 at 19:45
Usporiadat
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Moja malopocetna rodina nebrble, ale nesce, lepšie pre nich také, čo má každý druhý , čo ja zase neznášam. Biznisovat neviem...iba daco sa zadarilo. Nevadí, robím pre svoju radosť, ale dosť ma serka, že ani ten môj kocurik-stvorlabkovy neda čiapku, ani teplú vesticku. Škoda lebo mu to náramne sekne
1 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Hľadím, je to tmavé...si háčkovala? Model pekný, pre staršiu dámu, ako stvorený Ja už mám tiež niekoľko hotových, ale pletených
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Anika61
Zatiaľ jedna
fúúúúú, kam sa ja hrabem s mojím hladko-obratko
1 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

afrikánka
Teraz budem neskromná....všestranný talent na ženské prácičky, taktiež samouk-šitie, pletenie, háčkovanie, vyšívanie, brašnárstvo, zahradníčenie, varenie, od detstva vlastná iniciatíva.....a nie sú mi cudzie ani mužské nástroje typu kladivo, pílka, brúska, sekera a zvládnem i menšie opravy, nanáročné na fyzično
Ale ani za "otca" sa mi nepodarí kysnuté cesto , hoci som sa v minulosti aj strašne snažila 3x som sa pokúšala o moravské koláče, 3x z toho boli sucháriky s džemom a tvarohom
nebuď smutná, kysnuté koláče je aj môj koniec.. veď nemusíme vedieť všetko.. škoda, že som si nefotila všetky tie svetríky čo som robila deťom.. nielen vrkočové vzory, ale aj nórske.. možno to aj mám niekde odložené, ale mám plno krabíc, a ktovie v ktorej sú svetríky.. keď raz budem robiť veľmi, veľmi veľké upratovanie, tak to nájdem..
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

afrikánka
kopretinka
no hej,ale sú tam osmičky
ja som ľaváčka a naučila som sa sama,bolo to ťažké...nikto mi to nevedel ukázať na ľavú ruku,tak štrikujem na pravú.....ale háčik držím v ľavej,to som na pravú fakt nezvládla...
Škoda, že nikto neukázal.....Bolo dostať kúpiť knihu "škola ručného pletenia */aj pre ľaváčky". Autorka Ľudmila Pešková, vydavateľ Práca, 1985
tú knižku som dostala hádam 20rokov po tom,čo som sa naučila štrikovať
1 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

lujza.j
bóžinku ja nevieém tiež....ale zato skrinu čo tu niekto potrebuje zmontovať by som hned
Som rada, že kysnuté cesto nielen ja neviem
Preto vždy tak letím na "báleš", slintám, závidím, aj obdivujem
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ukonci sa-Stiahne sa koniec a zaciatok....potom "zlozi" prevlecie do vnutra....stiahnuty koniec a zaciatok bude pri sebe na vrchu hlavy....
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

alaya1
toto ide rychlejsie iste, mozno to dostat este kupit. Pokukam v galanterke.
isto sa to dá kúpiť, ja som včera nejaké našla aj na internete. Toto baví aj deti.
Mmch, si mi pripomenula, že kedysi sme štrikovali veľmi podobné čapice - len teda uštrikoval sa dlhý pás stále hladko, ten sa zošil do tunela, oba krátke konce sa vložili do seba, zašili spolu. Takže bol polovičný tunel na jednom konci zošitý ako vrch čiapky. A dolný okraj za zahol ako lem čapice.
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

alaya1
pre mna neznamy pomocnik

https://www.facebook.com/humankindvi...1174672918179/
1 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

babka - ježibabka
Na špulke sme si robili z tenkej bužírky 4 ks náramky, Ale to už bolo vééééľmi dávno
Takú starú špulku s kovovými hrotmi mám (dostala som ju od jednej šikovnice), dutinky z rôznych počtov očiek pletiem na ihliciach, vždy musí byť párny počet očiek.
Používam na šnúrky čiapočiek a iné dekoračné účely - mašličky, šatové ramienka, kvietky a iné....nahrádza to háčkované doplnky.
Ak by mal niekto záujem, návod rada poskytnem. Nedávno som videla zobrazené opletené šatové ramienko, k tomu ponuka návodu na zhotovenie 5€
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

ešte jeden príspevok na tému dutinka https://brightside.me/article/try-th...g-a-box-87555/
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Paradna vesticka
1 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
Presne Žabi aj ja na dvoch ihliciach najprv....podľa hrúbky vlny cca od 80 ociek až po 130 z tenkej.....aj podľa vzoru ak 8 micky...treba viac ociek...tak ako afrikanka píše paten na menších aspoň o číslo....ja za patentom pridavam podľa potreby od 10 do 20 ociek ak 8 robim.....a uberam len pri vrchu čiapky zo 5 radov od konca že spletam dve oči spolu atď
1 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

ja som si okopčila návod z tej peknej ruskej čiapočky, čo si sem anička nedávno dala.. tak skúsim podľa toho.. tak sa aj píše koľko a kedy pridať a koľko a kedy ubrať..
1 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Anika61
Presne Žabi aj ja na dvoch ihliciach najprv....podľa hrúbky vlny cca od 80 ociek až po 130 z tenkej.....aj podľa vzoru ak 8 micky...treba viac ociek...tak ako afrikanka píše paten na menších aspoň o číslo....ja za patentom pridavam podľa potreby od 10 do 20 ociek ak 8 robim.....a uberam len pri vrchu čiapky zo 5 radov od konca že spletam dve oči spolu atď
Anika,
ja som niektoré čiapky začínala aj od 48 očiek, ale tie boli pletené na 6, alebo na drevených.Na 130 očiek začínam, keď pletiem na 3-3,5, zvyčajne ide o čiapky pre mužov.
1 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
Žabinka
môj štrikovací pokus som vyhodnotila tak, že tempom akým by som pokračovala, skončím čiapku a šál v lete.. takže som zmenila žáner, a čo by ste povedali na takýto vzor na letný svetrík, samozrejme z tenkej vlny ( na obrázku je hrubá, inú som nenašla ) a asi bordovej farby.. takú farbu ešte v šatníku nemám..
Pekný vzor a na bordovom svetriku vynikne.........
1 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Áno, presne také niečo som myslela....,
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Anika61
alaya1
Žabinka
môj štrikovací pokus som vyhodnotila tak, že tempom akým by som pokračovala, skončím čiapku a šál v lete.. takže som zmenila žáner, a čo by ste povedali na takýto vzor na letný svetrík, samozrejme z tenkej vlny ( na obrázku je hrubá, inú som nenašla ) a asi bordovej farby.. takú farbu ešte v šatníku nemám..
Pekny vzor, pre mna inspiracia na ozdobne vankuse.
foto internet


anika, velmi pekne, ale mam takyto prehoz, a miesto tych vankusov a deky si chcem ustrikovat nieco z tenkej vlny plus prisit cipkovane volany na vankuse.
1 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Žabinka
môj štrikovací pokus som vyhodnotila tak, že tempom akým by som pokračovala, skončím čiapku a šál v lete.. takže som zmenila žáner, a čo by ste povedali na takýto vzor na letný svetrík, samozrejme z tenkej vlny ( na obrázku je hrubá, inú som nenašla ) a asi bordovej farby.. takú farbu ešte v šatníku nemám..
dnes som bola na inšpekcii v obchode, a padla mi do oka priadza Nela, bavlna, tenká, trochu lesklá.. podľa môjho odhadu potrebujem cca 1000g, ale to by ste mi aj mohli poradiť, koľko by som potrebovala na predľžený svetrík pod zadok.. našla som si na internete tabuľku približnej spotreby, neviem či sa jej môžem držať..
Screenshot_20170129-200912.png  
DSC_9057.JPG  
DSC_9058.JPG  
1/1
1 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Anika61
Žabinka
skúška s priadzou nela.. bude to fuška, teda..
Dani a toto vyšlo z jedného klbka?
nie, Anička, toto je asi polovica klbka..
idem ešte skúsiť aj dáke iné vzory, ako to bude vyzerať..
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať