Zavrieť

Porady

Pletenie-štrikovanie

Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Chcem sa obrátiť na mladé maminky alebo babinky. Keďže mám vnúčika a to mimo republiky, privítala by som nejaké modely na platenie. Po rokoch beriem opäť ihlice do ruky a štrikujem, nakoľko v predajniach sú tieto výrobky moc predražené. Vlnu sa ešte podľa mňa stále oplatí kúpiť. Na nete v slovenčine je maximálne na predaj alebo burza použitých vecí ale popisy na pletenie chýbajú. Niečo som našla na českých stránkach ale možno aj na Porade máme šikulky čo vedia nejaký fajn postup a bezplatne by ho tu prilepili. Budem vďačná, veď aspoň trošku vypadnem z účtovníctva a ekonomiky a poštrikujem si... Vnúčik je krásny, milý a tak sa rada pustím do práce. Ďakujem Vám za nápady.
Naposledy upravil arizona : 29.04.11 at 19:45
Usporiadat
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Skúška vlny od kamarátky. S tou zelenkavou sa veľmi dobre robí. Rozmýšľam, že z nej urobím malinkému svetrík. Niekedy bola populárna vzorka tzv. husia koža. Čo myslíte štrikovačky, bola by vhodná?
DSCF0668.JPG  
DSCF0679.JPG  
1/1
3 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

ja mam stale predstavu, že pri tej husej koži sa môžu zachytávať jednotlivé vlákna, že je veľmi náchylná na zatrhnutie. Ale možno si to len tak predstavujem
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Len taká blbosť obal na fľašu. Lepšiu som doma nenašla, 075l fľaša od mlieka
hackovana flasa 13.jpg  
hackovana flasa 15.jpg  
1/1
6 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Malinký už nezmrzne. Likvidujem zbytky, tak som mu urobila šál. Modrá je zo strakato - makato- kanárikovej deky, druhá zo sto ročného synovho pulóvra, biela ani neviem z čoho.
DSCF0692.JPG  
5 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Niečo aj pre chlapov Alebo tie, čo nemajp radi nezakrytý nárt
papuce panske 10.jpg  
papuce panske 09.jpg  
1/1
4 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Dáša paráda. Také som ešte nevidela. Možno niečo také urobím ako symbolický dar - nedar ku fľaške na Vianoce, keď už mám toľko darovanej vlny
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

babka - ježibabka
Dáša paráda. Také som ešte nevidela. Možno niečo také urobím ako symbolický dar - nedar ku fľaške na Vianoce, keď už mám toľko darovanej vlny
Ďakujem Inšpirovala ma k tomu táto fotka. Postup som vymýšľala z detských.
0 0
Mikae Mikae

Mikae je offline (nepripojený) Mikae

Dáša_
Niečo aj pre chlapov Alebo tie, čo nemajp radi nezakrytý nárt
šikovné papučky, pobavili ma tie chlpaté nožky, skoro ako moji "chlpáčikovia" doma , len keby som vedela tak pekne štrikovať, musela by som tú žltú vymeniť, mojich by to iritovalo
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Ponožkopapučky snáď rovno do postele najlepšie A dovolenková taška - lebo som hačkovala na dovolenke
DSC_0723a.jpg  
DSC_0727a.jpg  
DSC_0717aa.jpg  
DSC_0718a.jpg  
1/1
8 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

kardigán
DSC_0750a.jpg  
DSC_0753aa.jpg  
1/1
7 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

čapica z batikovacej priadze, vzoruje sama
pasikava capica.jpg  
pasikava capica 09.jpg  
1/1
7 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Už môže zima prísť. Zostalo mi vlny z deky do kočíka, tak bude pre všetky moje baby, aj mne sa ujde, na teplé čiapky. Menšia je skúšobná, väčšia je na ostro. Ešte budem robiť dve a brmbolce
DSCF0750.JPG  
4 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Dievčatá,nehnevajte sa,ale tie chlapské papuče .......mne sa to nikdy nepáčilo ani v ženskej verzii
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

kopretinka
Dievčatá,nehnevajte sa,ale tie chlapské papuče .......mne sa to nikdy nepáčilo ani v ženskej verzii
Nejde o to, či sa to páči, alebo nepáči. Jedna kamarátka bola priam nadšená a donesie mi ďalšiu vlnu, och joj , druhá zo susednej dediny ich má ešte u mňa. Pointa je v tom, že môže sa v nich váľať na gauči pri televízore. Pre seba ešte nemám, lebo nekukám televízor
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

babka - ježibabka
kopretinka
Dievčatá,nehnevajte sa,ale tie chlapské papuče .......mne sa to nikdy nepáčilo ani v ženskej verzii
Nejde o to, či sa to páči, alebo nepáči. Jedna kamarátka bola priam nadšená a donesie mi ďalšiu vlnu, och joj , druhá zo susednej dediny ich má ešte u mňa. Pointa je v tom, že môže sa v nich váľať na gauči pri televízore. Pre seba ešte nemám, lebo nekukám televízor
nespomínaš si ešte na niečo, čo sme kedysi štrikovali a už skoro zabudli? Celkom ma baví si na to spomínať a skúšať, či to dám. Ešte je pripravená jedna čapica, len musíme prinútiť modela
Dlho som hladala pulover s takými netopierými rukávmi, čo sa kedysi robil. Už mám, len mi bude dosť dlho trvať, kým ho urobím to je projekt na celú zimu.

Si spomínam, jak sme kedysi chodili na polnočnú a sledovali, ktorá má akú novú hačkovanú alebo štrikovanú čapicu. To bola skoro povinnosť (no nové líšky a norky sme nemali ) A dnes vidím, že sa mnohé tie vzory vyťahujú. Je dobre nezabúdať. Sem tam si to pripomenúť.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft


Si spomínam, jak sme kedysi chodili na polnočnú a sledovali, ktorá má akú novú hačkovanú alebo štrikovanú čapicu......
Šak to bola pokladnica vzorov a nápadov.....
2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Dáša_
babka - ježibabka
kopretinka
Dievčatá,nehnevajte sa,ale tie chlapské papuče .......mne sa to nikdy nepáčilo ani v ženskej verzii
Nejde o to, či sa to páči, alebo nepáči. Jedna kamarátka bola priam nadšená a donesie mi ďalšiu vlnu, och joj , druhá zo susednej dediny ich má ešte u mňa. Pointa je v tom, že môže sa v nich váľať na gauči pri televízore. Pre seba ešte nemám, lebo nekukám televízor
nespomínaš si ešte na niečo, čo sme kedysi štrikovali a už skoro zabudli? Celkom ma baví si na to spomínať a skúšať, či to dám. Ešte je pripravená jedna čapica, len musíme prinútiť modela
Dlho som hladala pulover s takými netopierými rukávmi, čo sa kedysi robil. Už mám, len mi bude dosť dlho trvať, kým ho urobím to je projekt na celú zimu.

Si spomínam, jak sme kedysi chodili na polnočnú a sledovali, ktorá má akú novú hačkovanú alebo štrikovanú čapicu. To bola skoro povinnosť (no nové líšky a norky sme nemali ) A dnes vidím, že sa mnohé tie vzory vyťahujú. Je dobre nezabúdať. Sem tam si to pripomenúť.
Mne mama strikovala falosny rolak.
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kopretinka
Dievčatá,nehnevajte sa,ale tie chlapské papuče .......mne sa to nikdy nepáčilo ani v ženskej verzii
Buc rada,ze nevidis papuce mojho chlapa.......kedze sranda mosí byt....papuce ako elfzeleno-cervene a s brnbolcom
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

[QUOTE="alaya1"][QUOTE="Dáša_"][QUOTE="babka - ježibabka"]
kopretinka
Dievčatá,nehnevajte sa,ale tie chlapské papuče ......
Mne mama strikovala falosny rolak.
alaya, niečo takéto? K pomarančovému bola háčkovaná čiapka, šikmé prúžky, niečo ako Dášina a k bielemu ešte klobúčik opatrujem. Myslím, že foto pulóvrov nebude už tu niekde.
DSCF0755.JPG  
pukóvre 013.jpg  
1/1
3 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

V PC mi v poslednom čase vyskakuje reklama na pletené pulovre s norskym vzorom. Pamätáte sa ešte na ne ? To bola riadna fuška urobiť sedlo takéhoto pulovra ...
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať