Zavrieť

Porady

Daňový bonus

Ma matka na rodičovskej dovolenke nárok na daňový bonus ak počas roka zarobila na základe dohody o vykonaní práce a dohody o pracovnej činnosti cca 50.000,-- Sk? Má v tomto prípade nárok na odpočitateľnú položky v daňovom priznaní?

Ďakujem E.
Usporiadat
denisie denisie

denisie je offline (nepripojený) denisie

...........ďakujem za radu, pekný deň
0 0
Didie Didie

Didie je offline (nepripojený) Didie

Mám problém z jedným študentom VŠ. Počas roka 2007 si ZC uplatňoval na neho DB, teraz som však prišiel na to, že už má 26 rokov a predlžuje štúdium o rok, čiže nerobil štátnice v riadnom termíne. Ešte k tomu po I. ročníku prestúpil na inú školu, a na tej mu neuznali ten I.roč., takže študuje už siedmy rok. Otázka: Dokedy je možné na takéhoto študenta uplatňovať daňový bonus?? A čo s bonusom, ktorý bol uplatnený neprávom?
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Didie Pozri príspevok
Mám problém z jedným študentom VŠ. Počas roka 2007 si ZC uplatňoval na neho DB, teraz som však prišiel na to, že už má 26 rokov a predlžuje štúdium o rok, čiže nerobil štátnice v riadnom termíne. Ešte k tomu po I. ročníku prestúpil na inú školu, a na tej mu neuznali ten I.roč., takže študuje už siedmy rok. Otázka: Dokedy je možné na takéhoto študenta uplatňovať daňový bonus?? A čo s bonusom, ktorý bol uplatnený neprávom?
...... najdlhšie do 25.roku veku. DB vysporiadať pri ročnom zúčtovaní.
0 0
Martina CF Martina CF

Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

Ahojte. Mám problém a potrebujem poradiť. Zistila som, že zamestnancovi bol v mesiaci júl vyplatení daňový bonus vo výške 540 Sk a mal byť už 555 Sk. Môžem ten rozdiel vysporiadať v rámci ročného zúčtovania, alebo je potrebný iný postup. Za pomoc vopred ďakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Martina CF Pozri príspevok
Ahojte. Mám problém a potrebujem poradiť. Zistila som, že zamestnancovi bol v mesiaci júl vyplatení daňový bonus vo výške 540 Sk a mal byť už 555 Sk. Môžem ten rozdiel vysporiadať v rámci ročného zúčtovania, alebo je potrebný iný postup. Za pomoc vopred ďakujem.
Vysporiadaš v rámci RZD.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Môže mi niekto potvrdiť to, že keď manžel poberá príjem zo záv.činnosti zo zahraničia a tam aj platí poistné, berie úľavy na deti mohla by si manželka uplatniť daňový bonus tu na Slovensku?? Ďakujem
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Manželka má požadovaný príjem ?
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Johanka Pozri príspevok
Manželka má požadovaný príjem ?
áno, má, je szčo s príjmom nad 46350
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

V čom vidíš problém ? Že manžel pracuje v zahraničí ?
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Johanka Pozri príspevok
V čom vidíš problém ? Že manžel pracuje v zahraničí ?
no áno, mýli ma, že pracuje v zahraničí a berie úľavu na deti tam...ale manželka podľa mňa by si mohla bonus uplatniť na Slovensku....a ak áno a v minulosti tomu bolo tak tiež a neurobila to, mohla by podať aj dodatočné za minulý rok a uplatniť spätne?
0 0
mariana11 mariana11

mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

Ako to je ,keď zamastnankyňa je zamestnaná na polovičný úväzok /20 hod týždenne /. Pre nárok na daň.bonus by nemala byt 1/4 min.mzdy? Bola totiž niekoľko mesiacov na neplatenom voľne a taj jej celoročný príjem je 45210.- Tak neviem či má nárok na bonus.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

mariana11 Pozri príspevok
Ako to je ,keď zamastnankyňa je zamestnaná na polovičný úväzok /20 hod týždenne /. Pre nárok na daň.bonus by nemala byt 1/4 min.mzdy? Bola totiž niekoľko mesiacov na neplatenom voľne a taj jej celoročný príjem je 45210.- Tak neviem či má nárok na bonus.
Nemá nárok. Hranica pre nárok na DB je 46350... Ak jej vznikol nárok na DB počas roka a tento jej bol v niektorých mesiacoch vyplatený, tak ten zostáva...
0 0
*Emma Lehotská* *Emma Lehotská*

*Emma Lehotská* je offline (nepripojený) *Emma Lehotská*

Ahojte, stala sa mi takáto vec. Zamestnankyna si uplatnovala danový bonus na dceru do konca 11/2007.Ale mne to oznámila až 15.12.2007, že už si danový bonus neuplatnuje,pretože dcera prerušila štúdium.Hlavne že som výplaty už mala dávno ukončené.prirodzene,nakoľko som nevedela,že už v 12/2007 nemá nárok na dan.bonus,tak jej bol priznaný aj za 12 mesiac.Co teraz? Ako to mám vysporiadať?Môže sa to nejakým spôsobom v RZD,alebo musím cez dan. úrad?Dakujem pekne za odpovede...
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
*Emma Lehotská* Pozri príspevok
Ahojte, stala sa mi takáto vec. Zamestnankyna si uplatnovala danový bonus na dceru do konca 11/2007.Ale mne to oznámila až 15.12.2007, že už si danový bonus neuplatnuje,pretože dcera prerušila štúdium.Hlavne že som výplaty už mala dávno ukončené.prirodzene,nakoľko som nevedela,že už v 12/2007 nemá nárok na dan.bonus,tak jej bol priznaný aj za 12 mesiac.Co teraz? Ako to mám vysporiadať?Môže sa to nejakým spôsobom v RZD,alebo musím cez dan. úrad?Dakujem pekne za odpovede...
V rámci ročného zúčtovania dane to vysporiadáš. Vznikne nedoplatok.
0 0
*Emma Lehotská* *Emma Lehotská*

*Emma Lehotská* je offline (nepripojený) *Emma Lehotská*

Dakujem za odpoved.

Ale ešte predsa, ak môžem ...Od 1.2.2008 k nám nastúpil zamestnanec, kt. v min. zamestnaní si uplatnoval nezad. časť. V min. zamestnaní pracoval cca 1/2 roka do 23.1.2008 kde nastúpil hned po strednej škole.Od 23.1.-31.1. bol dobrovoľne nezamestnaný,ale obd. ma riadne zaplatené v poisťovni.Kto mu má urobiť RZD za r. 2007...min. zamestnávateľ,alebo ja?
Neviem či správne rozmýšľam, ale mám pocit, že je to povinnosťou posledného zam-ľa u kt.si upatnoval nezdan. časť, u kt. pracoval,ale ten mu tvrdí, že si musí urobiť Dan.priznanie sám...Viete mi poradiť? Prosím a dakujem.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
*Emma Lehotská* Pozri príspevok
Dakujem za odpoved.

Ale ešte predsa, ak môžem ...Od 1.2.2008 k nám nastúpil zamestnanec, kt. v min. zamestnaní si uplatnoval nezad. časť. V min. zamestnaní pracoval cca 1/2 roka do 23.1.2008 kde nastúpil hned po strednej škole.Od 23.1.-31.1. bol dobrovoľne nezamestnaný,ale obd. ma riadne zaplatené v poisťovni.Kto mu má urobiť RZD za r. 2007...min. zamestnávateľ,alebo ja?
Neviem či správne rozmýšľam, ale mám pocit, že je to povinnosťou posledného zam-ľa u kt.si upatnoval nezdan. časť, u kt. pracoval,ale ten mu tvrdí, že si musí urobiť Dan.priznanie sám...Viete mi poradiť? Prosím a dakujem.
Podľa mňa tiež by to mal vykonať posledný zamestnávateľ k 31.12. Treba do 15.02. podať žiadosť v predchádzajúcom zamestnaní, a potom bývalý zamestnávateľ inú možnosť nebude mať, keď sa zdráha.
0 0
Lydka R Lydka R

Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac
*Emma Lehotská* Pozri príspevok
Dakujem za odpoved.

Ale ešte predsa, ak môžem ...Od 1.2.2008 k nám nastúpil zamestnanec, kt. v min. zamestnaní si uplatnoval nezad. časť. V min. zamestnaní pracoval cca 1/2 roka do 23.1.2008 kde nastúpil hned po strednej škole.Od 23.1.-31.1. bol dobrovoľne nezamestnaný,ale obd. ma riadne zaplatené v poisťovni.Kto mu má urobiť RZD za r. 2007...min. zamestnávateľ,alebo ja?
Neviem či správne rozmýšľam, ale mám pocit, že je to povinnosťou posledného zam-ľa u kt.si upatnoval nezdan. časť, u kt. pracoval,ale ten mu tvrdí, že si musí urobiť Dan.priznanie sám...Viete mi poradiť? Prosím a dakujem.
Ty v žiadnom prípade nie, nakoľko k vam nastupil až vo februári toho roka. A zúčtovanie je za minulý rok.
Bývalý zamestnávateľ je povinný mu zúčtovanie vykonať, ak si podá do 15,2, žiadosť o zúčtovanie
http://www.porada.sk/t69628-zakon-o-...2008-a.html#38
0 0
*Emma Lehotská* *Emma Lehotská*

*Emma Lehotská* je offline (nepripojený) *Emma Lehotská*

Ešte raz dakujem za odpovede a prajem prísemný deň.
0 0
topper1 topper1

topper1 je offline (nepripojený) topper1

Ahojte,
zamestnanec si doteraz uplatňoval daňový bonus mesačne, na začiatku roka prišiel s tým, že si ho chce uplatňovať ročne, aby si tak niečo ušetril a na konci roka by mu vznikol preplatok. Možno jednoducha otazka, ale pre uistenie: vidite v tom nejaký problém? Je mesačne uplatňovanie zákonnou podmienkou, ak spľňa podmienky uplatnenia? Je potrebné len zaznačiť zmenu vo vyhlásení a neuplatňovať ho vo mzde mesačne? Ďakujem
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Ja v tom nevidím problém, len musí tu zmenu podpísať vo vyhlásení na rok 2008. Nikde v zákone nieje stanovené, že si musí uplatniť daňový bonus mesačne.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať