Zavrieť

Porady

Poplatok pri založení výdavkového rozpočtového účtu

Pekný deň!

Prosím Vás, poraďte mi,sme nová RO - založili sme účet 232 VROÚ, pri čom sme museli vložiť nheď poplatok za založenie účtu. Mám problém ako to zaúčtovať? Je to príjem ktorý by tu nemal figurovať. Na konci mesiaca mi tam robí problém tak ako aj úroky. Skúšala som aj mínusom, ale sa premení na + v konečných výkazoch čo mi neuznajú. Účtujem vo WinIBEU.
Ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rubrika je offline (nepripojený) Rubrika

    som žena ako každá iná :) Rubrika
    Účtujem v rozpočtovej organizácii zriadenej VÚC. Úroky znížené o zrážkovú daň vždy začiatkom nasledujúceho mesiaca prevádzam v výdavkového účtu na príjmový účet a z príjmového účtu na VÚC.

    Iška je offline (nepripojený) Iška

    Iška
    Sme tiež rozpočtová organizácia - účty v Dexia banke máme zriadené tak, že úroky za všetky 4-účty nám pripisujú na príjmový účet 236 úroky/215. A poplatky za všetky účty nám stiahnu z hlavného - výdavkového účtu 420/232 637 ...poplatky.

    malalulu je offline (nepripojený) malalulu

    malalulu
    My máme všetky poplatky a všetky úroky za všetky účty na výdavkovom účte, úroky účtujem len ako zníženie bankových poplatkov.

    Iška je offline (nepripojený) Iška

    Iška
    A nemôžeš ho zaúčtovať ako mylnú platbu
    316 /232 637032neviem presne položku pozri si - ale mylná platba sumu plusom a potom keď to vrátiš zas naopak 316/ 232 637...MP mínusom?

    Poplatok pri založení výdavkového rozpočtového účtu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.