Zavrieť

Porady

domáci majstri:)

Uz som sa tu raz pýtala na čosi v tejto súvislosti.Môj syn,študent VŠ, by si chcel otvoriť predajňu na výrobky "šikovných rúk".Rôzne kresby,maľby,drevárske práce, výšivky, štrikovanie a pod.Ohlásilo sa mu dosť ľudí-mamičky na materskej, začínajúci, či možno neúspešní maliari a tak.Už je jasné, že veľký biznis z toho nebude, ale ako koníček... hoci trochu sa bojíme, aby neprešustroval aj to, čo má . Máte s tým niekto nejaké skúsenosti? Mne sa napr.veľmi páči jeden obchod v BA (neviem, či tu môžem uviest názov ((Tvigy)).)-hoci toto asi nie je celkom to isté, ale tiež sú tam rozne čačky-bačky tak pre tú strednú vrstvu. Čo si o tom myslíte?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    adam je offline (nepripojený) adam

    adam
    [QUOTE=gabri] ako koníček... hoci trochu sa bojíme, aby neprešustroval aj to, čo má .
    Nápad je to pekný, ale takýto obchod musí byť na frekventovanom mieste, kde prejde veľa ľudí a je predpoklad,že každý ......dsiaty si niečo kúpi. Veľký pozor, aby réžie (nájom, energie, mzdy) nepredbehli tržby .......Pekný deň:-))

    slavka1 je offline (nepripojený) slavka1

    slavka1
    Stotožňujem sa s predchádzajúcim pisateľom, lebo záľuba je jedna vec a zisk , úplne iná, a podnikanie stojí veľa peňazí, ktoré sa nemusia vrátiť vôbec.Treba si urobiť prieskum trhu spočítať nutné výdavky mzdu,nájom,energiu,réžiu, nákup materiálu, dopravu a iné... a aj cena by mala byť zaujímavá pre zákazníka.

    Poriadne to treba zvážiť.
    Držím prsty Slávka

    gabri je offline (nepripojený) gabri

    gabri
    Hm, vdaka za podporu. Ja som sprvu bola proti, ale ked vidím, ako ho to šprtá už druhý rok, teraz začal okukovať, volala mu minule jedna pani, vraj je sama s tromi deťmi a naučí sa aj štrikovať. .. No, neviem, začína to byť aj zaujímavé, okrem toho dcera mi maturuje, moc sa jej učiť teda nechce, možno by sa tam trošku oťukala. Okrem toho by to samozrejme začal na komis. Inak sa to asi ani nedá.Takže hlavne prenájom, zariadenie predajne a možno niekto na pol uväzku, a samozrejme odvody mojich detí. Ale určite vždy lepšie, ako pre mňa neprijatelný urad práce. Začínam byť optimista (či sa to volá naivka??)

    adam je offline (nepripojený) adam

    adam
    Ten komis som ti chcela doporučiť, ale predbehla si ma. Skús nejaké štartovné od Úradu
    práce. Boli tu otázky ohladne tohto, ale ja s tým nemám žiadnu skúsenosť, takže Ti neviem poradiť. Ale takých 50000-80000 by bodlo, či nie??? aspoň na zariadenie.....:-))

    gabri je offline (nepripojený) gabri

    gabri
    Syn uz zistoval aj UP, ale to by musel byt nezamestnaný. On má ešte rok školu, takže nič, okrem toho, dúfam že tam nikdy ani jeden nezablúdi. Ešte to zariadenie, chcel by tam len jednoduché drevené police, horšie je to s prenájmom - okolo 11000 mesačne. Tak nejak to počítal, musel by predať mesačne za okolo 80000 tovar, čo neviem či je možné.A to by bolo na zaplatenie nutných vecí, samozrejme živiť by sa tým nemoho, ale zatial o to ani nejde, len nech nie je strata.

    adam je offline (nepripojený) adam

    adam
    80000,- mesačne, to ne nejaké 4000,- denne, to by možno šlo, ak je to na dobrom mieste. Z obchodu sa nedá čakať hneď zisk, niekedy to trvá i 2-3 roky, kým sa obchod zabehne a získa stabilné príjmi, ale niekedy keď trafíš dobrý tovar, to ide aj skôr......Prajem veľa šťastia:-))

    Miro77 je offline (nepripojený) Miro77

    Miro77
    Odporúčal by som jarmoky.

    Premelie sa tam veľa ludí. Je ktomu potrebný iba párty stan v Tesku za 500,-Sk. Samozrejme reg.pokladňa ale tú by potreboval aj v predajni.
    Dobrý štart môže byť aj v Nitre pred Agrokomplexom, alebo v ňom. Trenčín mesto módy a podobné akcie, kde sa predávajú čačky mačky. Za jeden deň sa tam môže premlieť toľko ludí ako v predajni za rok. Odporúčal by som pripraviť si aj vizitky, nájdete tam ďalších dodávateľov aj odberateľov. Za 11-tis. ktoré chcete dať mesačne na nájom si zakúpite slušnú predajnú plochu a aj nákladný taxík, ktorý vás tam dovezie.

    Možno potom vytriezvete, alebo Vás (syna) to lapne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.