Zavrieť

Porady

Mínusová denná uzávierka

Ako by ste zaúčtovali mínusovú dennú uzávierku. Sú to vrátené dobierkové balíky, kt. sú pôvodne uvedené v uzávierkach z predchádz. mesiaca ale aj z tohto mesiaca. Ide o opravu ZD r. 23/24 alebo to ide do r. 03?
V Alfe pri zadávaní údajov cez peň. denník sa mi to dostane do DPH len na r. 03 so znamienkom -.

Vie mi niekto poradiť?
Vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    Vlasta Č. Pozri príspevok
    Ako by ste zaúčtovali mínusovú dennú uzávierku. Sú to vrátené dobierkové balíky, kt. sú pôvodne uvedené v uzávierkach z predchádz. mesiaca ale aj z tohto mesiaca. Ide o opravu ZD r. 23/24 alebo to ide do r. 03?
    V Alfe pri zadávaní údajov cez peň. denník sa mi to dostane do DPH len na r. 03 so znamienkom -.

    Vie mi niekto poradiť?
    Vďaka.
    Chcela by som sa opýtať, prečo dobierky účtuješ cez ERP??? Nie je jednoduchšie vystaviť faktúru a ked sa vráti neprevzatý, prípadne vrátený balík, urobíš dobropis?

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Alebo vystavíš zálohovú FA a keď sa Ti dobierka vráti nemusíš vystaviť ani ten dobropis. Pokým sa dobierka neprevezme, nejedná sa o dodanie tovaru. Blok z ERP sa vystavuje predsa pri príjme hotovosti. Viem, že sa to takto praktizuje, ale potom vznikajú podobné problémy.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ekopo Pozri príspevok
    Alebo vystavíš zálohovú FA a keď sa Ti dobierka vráti nemusíš vystaviť ani ten dobropis. Pokým sa dobierka neprevezme, nejedná sa o dodanie tovaru. Blok z ERP sa vystavuje predsa pri príjme hotovosti. Viem, že sa to takto praktizuje, ale potom vznikajú podobné problémy.
    A v tomto prípade potom kam za zakladá ústrižok z pošty o prevzatí peňazí. Tiež dilema, ktorá nastáva vtedy ak do dobierky sa prikladá bloček z ERP. lebo pre mňa je predsa doklad o prijatí peňazí ten ústrižok z pošty.
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 31.10.07 at 16:51

    Mínusová denná uzávierka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.