Zavrieť

Porady

Nedoplatok z r.1999

Prosím Vás o pomoc: 20.1.2000 som predal byt s tým že nedoplatok zaplatia nový majitelia a nechajú si aj vyúčtovanie 1999.No napriek mojej snahe sa neviem dopátrať či to je zaplatené,.byt sa potom ešte predával a na SBDnepovedia nič nakolko nie som majitelom.Dlh bol cca.,4000sk.Možu odomnˇa ešte požadovať zaplatenie?Nie je to premlčaná doba?alebo by sa SBD už požadovalo cezo mnˇa nedoplatku?Po 7rokoch už nemam žiadne potvrdenia o platbách pre SBD možem trvať na tom že som mal všetko zaplatené len nemám doklad?Teraz už mám svoju rodinu a spolčný byt s manželkou,može nám na majetok siahnúť exekútor?Toho sa bojím najviac.Prosím vás pekne o pomoc.Dˇakujem.Piťo
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ja osobne si myslím , že nevidím problém aby ste sa informovali na SBD , nakoľko v roku 1999 to bol ešte Váš dlh .Informáciu by mali podať .
    Súhlas s tým, že by bývalého majiteľa bytu SBD vyzvalo , avšak netreba zabudnúť , že tam je už zmena trvalého bydliska bývalého nájomníka , otázne je , či by SBD túto novú adresu malo k dispozícii.

    Takže doporučujem tam zájsť osobne a získať potvrdenie o zaplatení nedoplatku .Tieto veci bolo treba riešiť ozaj ešte za horúca a nie po 7 rokoch , lebo človek nikdy nevie čo sa môže ozaj vyskytnúť .Pri prepise by bolo bývalo vhodné na SBD podpísať , že nový majiteľ preberá dlh za Vás.

    Bude pre Vás lepšie tieto veci mať preverené , budete spokojnejší a nebudete nosiť tento dlh v myšlienkach .
    Naposledy upravil Zita5 : 27.10.07 at 07:44

    duran6 je offline (nepripojený) duran6

    duran6
    To je pravda,že riešiť včas,no býval som a pracoval som v Belgicku a tak sa to nedalo nijak riešiť.No dˇakujem Vám za odpovede.Piťo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.