Zavrieť

Porady

Zoznam odporúčaných označení voľných živností

§ 25 ods. 3 Živnostenského zákona : Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky zverejní na svojej internetovej stránke zoznam odporúčaných označení najčastejšie používaných voľných živností a ich obsahové vymedzenie. Ohlasovateľ živnosti si môže zvoliť aj inú živnosť, ktorá nie je uvedená v zozname.

Nikde na nete však nemôžem tento oficiálny zoznam nájsť Je už vôbec vydaný? Našiel ho už niekto?
Naposledy upravil Donadze : 28.10.07 at 11:11
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kbk je offline (nepripojený) kbk

    kbk
    Pokiaľ viem, tak zatiaľ taký zoznam nie je. Vzhľadom na to, ako definuje zákon voľnú živnosť, mi pripadá aj taký zoznam zbytočný - živnostenský úrad by mal akceptovať ľubovoľné označenie, ktoré neodporuje zákonu.

    Na druhú stranu, na živnostenskom úrade majú podobný zoznam k dispozícii.

    Donadze je offline (nepripojený) Donadze

    Donadze
    A tu je problém, živnostenský úrad by mal akceptovať akékoľvek označenie, ale prax je taká, že človek tam príde s podpísanou overenou spoločenskou zmluvou a oni si tam preformulujú a povyhadzujú činnosti ako sa im zachce. A tomuto sa chcem vyhnúť...

    blondy je offline (nepripojený) blondy

    iwa blondy
    Donadze Pozri príspevok
    § 25 ods. 3 Živnostenského zákona : Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky zverejní na svojej internetovej stránke zoznam odporúčaných označení najčastejšie používaných voľných živností a ich obsahové vymedzenie. Ohlasovateľ živnosti si môže zvoliť aj inú živnosť, ktorá nie je uvedená v zozname.

    Nikde na nete však nemôžem tento oficiálny zoznam nájsť Je už vôbec vydaný? Našiel ho už niekto?
    tak presne na toto - teda na zoznam voľných živností som sa v piatok informovala na živnostenskom úrade. ešte ho nemajú ale od 1.1.08 by mal byť zverejnený na internete.

    dushan je offline (nepripojený) dushan

    dushan
    Dobry den,
    Prezrel som si cely zoznam odporucanych volnych zivnosti, ale rad by som sa ubezpecil, ci by som na ucely prevadzkovania cajovne v ktorej sa bude podavat caj, predavat vazeny sypany caj a podavat rychle obcerstvenie typu hrianky, sendvic, babovka.... bude sa podavat nejaky alkohol, mliecne a ovocne koktaily volil spravne...
    Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)

    Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciu

    Mam este nieco pre istotu pridat??

    Dakovali

    Dushan

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    dushan Pozri príspevok
    Dobry den,
    Prezrel som si cely zoznam odporucanych volnych zivnosti, ale rad by som sa ubezpecil, ci by som na ucely prevadzkovania cajovne v ktorej sa bude podavat caj, predavat vazeny sypany caj a podavat rychle obcerstvenie typu hrianky, sendvic, babovka.... bude sa podavat nejaky alkohol, mliecne a ovocne koktaily volil spravne...
    Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)

    Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciu

    Mam este nieco pre istotu pridat??

    Dakovali
    Dushan
    Okrem toho by som asi odporúčala aj:
    Spracovanie a úprava čaju a kávy

    Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

    ...sama sebou... :o) Ajuška
    zalobaba Pozri príspevok
    Okrem toho by som asi odporúčala aj:
    Spracovanie a úprava čaju a kávy
    V zozname odporúčaných živností je to uvedené v kategórii: Spracovateľský priemysel 5. Potravinársky priemysel a tabakové výrobky... Mám zato, že čajovňa "len" pripravuje čaj a kávu ku konzumácii. V tomto prípade to vnímam ako ... môj názor...

    Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

    ...sama sebou... :o) Ajuška
    dushan Pozri príspevok
    ...Mam este nieco pre istotu pridat??

    Dakovali

    Dushan
    Sa domnievam že stačí...

    Winkly je offline (nepripojený) Winkly

    Winkly
    V novembri prebehla aktualizácia zoznamu voľných živností. Nezaškodí mať k dispozícií aktuálnejšiu verziu. Podstatné zmeny tam asi nebudú ale dôležité môžu byť aj maličkosti.

    Branike je offline (nepripojený) Branike

    Branike
    Donadze Pozri príspevok
    § 25 ods. 3 Živnostenského zákona : Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky zverejní na svojej internetovej stránke zoznam odporúčaných označení najčastejšie používaných voľných živností a ich obsahové vymedzenie. Ohlasovateľ živnosti si môže zvoliť aj inú živnosť, ktorá nie je uvedená v zozname.

    Nikde na nete však nemôžem tento oficiálny zoznam nájsť Je už vôbec vydaný? Našiel ho už niekto?
    Nieco som nasiel tu: ww.minv.sk/?zivnostenske-podnikanie&subor=21271[/url]

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.