Zavrieť

Porady

Čistenie látkovej sedačky

Keď sa tu súčasne rozbehlo viac tém ohľadom sedačiek - kožených, bolo by fajn keby ste sa priatelia podelili aj so skúsenosťami s čistením látkových sedačiek.
Zaujímalo by ma hlavne čistenie celej sedačky, ale ani rady pre nepredvídateľné údalosti - škvrny - nie sú na zahodenie.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

Pozri, ja neviem ako funguju, je mi to fuk, ci frcia na nejakej pyramidovej baze, alebo co. Ani sa mi nechce dohadovat, ci su , alebo nie a preco su take ako su, ja som neni od toho. Ty to nepoznas a ja to pouzivam. Ja pisem len o tom, co vidim a viem. Na tvojom mieste by som si tam zavolala a vypocula, a daj otazky ake chces vediet, aj ti na to neviem odpovedat. Mna to presvedcilo. A mozem o nich pisat len pozitivne. Asi tak.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

lorelei Pozri príspevok
Pozri, ja neviem ako funguju, je mi to fuk, ci frcia na nejakej pyramidovej baze, alebo co. Ani sa mi nechce dohadovat, ci su , alebo nie a preco su take ako su, ja som neni od toho. Ty to nepoznas a ja to pouzivam. Ja pisem len o tom, co vidim a viem. Na tvojom mieste by som si tam zavolala a vypocula, a daj otazky ake chces vediet, aj ti na to neviem odpovedat. Mna to presvedcilo. A mozem o nich pisat len pozitivne. Asi tak.
O.K.
Keď si spokojná tak je dobre.
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

Bastian Pozri príspevok
O.K.
Keď si spokojná tak je dobre.
No ved o to ide. Ja maximalne. Keby si chcel vyskusat, prid ku mne, mozes mi s tym kludne behat po dome a cistit...... Srandujem, dufam,ze sa neurazis, to by som nerada.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

kukučka Pozri príspevok
Tiež som chcela napísať, že stačí sedačku pravidelne pretierať vlhkou mikrohandrou, ale lorelei ma predbehla. O tých handričkách sme tu už viedli debatu a sú ozaj výborné, chémia sa dá výrazne obmedziť, ale aj tak ju celkom neprestanete používať. Sú kvalitné , aj lacné napodobeniny. A tie, o ktorých píše lorelei, sú najvyššej kvality a tomu zodpovedá aj cena. A tie v tv nenájdete.
Ja som nepísal o napodobenine.
Mal som na mysli kvalitnú micro handričku (za 80 Sk).

Pravdaže keď chce niekto predať handričku za ja neviem 500 Sk, tak o tom musí napísať básne.

Ja by som určite nečistil ani krb, gril, kolesá na aute ani motor takou handričkou.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Bastian Pozri príspevok
Nedá mi nereagovať, nakoľko sa v handričkách troška vyznám.
Sila mikrofázových handričiek spočíva v tom, že ich je veľmi veľa a sú strašne tenké. Vďaka tomu vedia zachytiť veľlé množstvo nečistôt (jedným zotretím). Aby sme mohli využívať ich výborné vlastnosti, musíme handričku používať suchú (max. jemne vlhkú). Keď je mokrá, tak stráca na absorbčnej schopnosti (stáva sa z nej "obyčajná handra). Odporúča sa prať mydlom alebo iným odmasťujúcim prípravkom. Ale nie práškom na pranie, lebo sú v nich väčšinou obsiahnuté zmäkčovače. Nepoužívať ani aviváž!

Keď niekto tvrdí, že kvalitné MICRO handričky musia drahé, tak klame.
Určite ak niekto musí zaplatiť za drahé reklamy atď. tak musí cenu tomu prispôsobiť, aby mal aj zisk. V TV sú rôzne predražené produkty a často nekvalitné.

Normálne sa dá kúpiť za 80 Sk (40x40cm). Dajú kúpiť aj u šikmoočkov za 20 Sk, ale tú by som použil max. na utieranie topánok (aj to iba zvonka).

A ešte jedna vec - na čistenie grilu a kolies na aute by som ju určite nepoužíval. To je úplne zbytočné. Keď tak iba na vyleštenie. Hrubú špinu z grilu treba buď: nechať máčať, odstrániť prípravkom ktorý je na to určený alebo klasickou handričkou (hubkou) + prípravok na tuky.
Používajú sa skôr na udržiavajúce čistenie a na leštenie - nie odstránenie veľkých nečistôt.
ale písal a ešte akým spôsobom . . .
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

kukučka Pozri príspevok
ale písal a ešte akým spôsobom . . .
Kukina Ty dobre vieš, že som písal o kvalitnej...
Tú od šikmoočkov som spomínal, ako jednu (nevhodnú-nedobrú) možnosť.
Alebo sa Ti nepáči niečo iné? Že by slovo šikmoočko?
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Prosim ta, kde by som kupila tu handricku za 80 Sk? Vygooglovala som si to, co chvali lorelei, ale je to drahe ako slak.
Bastian Pozri príspevok
Ja som nepísal o napodobenine.
Mal som na mysli kvalitnú micro handričku (za 80 Sk).

Pravdaže keď chce niekto predať handričku za ja neviem 500 Sk, tak o tom musí napísať básne.

Ja by som určite nečistil ani krb, gril, kolesá na aute ani motor takou handričkou.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Myslím, že sa tu teraz hodia nádherné príspevky od ayya. Čítaj od prísp. 56
http://www.porada.sk/t29694-p2-setrenie.html
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Marína ďakujem, presne túto debatu som myslela.
0 0
olise olise

olise je offline (nepripojený) olise

Nejdem tu polemizovať o handričkách/aj keď si myslím,že fungujú na báze multilevel marketingu-čo ozaj nemusím/
Ja som si kúpila tiež látkovú sedačku od uznávaného slov.výrobcu.Je tehlovej farby-jednofarebná, a tu je problém .Zatiaľ som nemala odvahu ju celú čistiť, lebo prednedávnom sa mi na ňu vyliala čistá voda , priložila som na ňu len suchú , čistú handričku ,odsala vodu a mierne pošúchala.A div sa svete, po vyschnutí ostal bledý fľak.Takže teraz neviem ako ju čistiť,lebo je trochu ušmudlaná a bojím sa ,že po čistení bude čistá, ale fľakatá.Poradíte?
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ja by som sa pokusila reklamovat. Potahove latky by mali mat nejaku farebnu stalost.
A co sa tyka tych handriciek, asi si uderila klincek presne po hlavicke.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

olise Pozri príspevok
Nejdem tu polemizovať o handričkách/aj keď si myslím,že fungujú na báze multilevel marketingu-čo ozaj nemusím/
Ja som si kúpila tiež látkovú sedačku od uznávaného slov.výrobcu.Je tehlovej farby-jednofarebná, a tu je problém .Zatiaľ som nemala odvahu ju celú čistiť, lebo prednedávnom sa mi na ňu vyliala čistá voda , priložila som na ňu len suchú , čistú handričku ,odsala vodu a mierne pošúchala.A div sa svete, po vyschnutí ostal bledý fľak.Takže teraz neviem ako ju čistiť,lebo je trochu ušmudlaná a bojím sa ,že po čistení bude čistá, ale fľakatá.Poradíte?
Ak máš tú sedačku už nejaký rôčik, tak sa Ti na nej asi usadila vrstvička špiny. Ty si nechtiac (tým miernym pošúchaním mokrou handričkou) zo sedačky pravdepodobne odstránila špinu zo sedačky. Teraz by si si mala vytepovať celú sedačku (alebo si zavolaj na to odborníka), aby si to mala celé rovnakej "bledej - čistej" farby.
Ak ale látka zmenila farbu, tak by si mala sedačku reklamovať. Lebo je to tak, ako povedala Durisovad: "Poťahové látky by mali mať nejakú farebnú stálosť."
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Ja som tu už písala, najjednoduchšie riešenie je zavolať si tepovaciu službu, majú stroj, majú prípravky, nie je to ..aspoň u nás...drahé a je to bez problémov. Sú to odborníci, vedia ako treba ktorú vyčistiť.
0 0
maša maša

maša je offline (nepripojený) maša

Rada by som sa vrátila ešte k tejto téme. Neviete mi niekto povedať, keď sa tie Raypath handričky perú v práčke, v akom prostriedku sa majú prať?
Maša
0 0
trucka trucka

trucka je offline (nepripojený) trucka

Ja sa práve rozhodujem akú sedačku mám kúpiť, najlepšie sa mi zdajú tie, kde poťah zvlečieš a operieš v práčke (z Ikea), ale sú dosť drahé. Keďže mám malé nedisciplinované deti, asi ju bude treba čistiť často. Mám vyhliadnutú jednu, ktorá má poťah z takej hrubšej bavlny, ale nedá sa dať dole. Nemáte niekto skúsenosť ako sa to čistí ?
0 0
maša maša

maša je offline (nepripojený) maša

Ja som mame vybrala sedačku z teflónovej látky takú úplne svetlú maslovú aby im opticky zväčšila priestor, a moc som predavačke neverila že sa dá len vlhkou handričkou poutierať. Keďže mama je už strá a roztrasená, dlho netrvalo a zababrala ju riadne od čokolády a fakt to išlo veľmi pekne dole. Keď si ja budem kupovať novú sedačku, určite z teflónovej látky.
0 0
Viem pomôcť Viem pomôcť

Viem pomôcť je offline (nepripojený) Viem pomôcť

XX a čistá voda na akékoľvek povrchy v domácnosti,aj auta. Zdravé, jednoduché, rýchle čistenie a udržiavanie domácnosti bez kvapky chémie!!!! lepšie a kvalitnejšie nenájdete!!!Ešte aj peniaze Vám ušetrí, čas a námahu, množstvo vody.....keď máte alergika, astmatika, kožné problémy-prestante používať chémiu alebo tzv.bio čistiace prostriedky-vyžiadajte si vyskúšanie vo Vašej domácnosti zdarma,samy sa presvedčite o kvalite a účinku....ešte dostenete aj praktický darček -volajte xxyy krásny dník.
Naposledy upravil kopretinka : 23.06.19 at 16:20 Dôvod: Reklama
0 1

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať