Zavrieť

Porady

lícové tehly - pásky

Dobrý večer, máte prosím niekto skúsenosti s lícovými tehlami? Chceli by
sme si dať fasádu z lícových tehál, máte prosím skúsenosti s nákupom
(belgické, anglické ..., ručné, strojové ..) cenami a následne s pokládkou?
Vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    badoga je offline (nepripojený) badoga

    badoga
    Ahoj, obkladali sme celý dom lícovými pásikmi. Je to super. Viem poradiť, ale neviem čo konkrétne chceš vedieť....

    kamca61 je offline (nepripojený) kamca61

    kamca61
    Chcela by som poradiť, či si zaobstarať pásky belgické, alebo anglické
    ktorá značka je dobrá a či pokládku musí robiť firma na to určená, alebo
    to zvládne aj šikovný murár. Niečo som na internete objavila, ale chcela
    by som vedieť či sa oplatí do toho investovať, vhľadom k tomu, že náš
    dom je na vidieku, vzdialený od hlavnej cesty cca 5 m a keˇd riadne
    zaprší a vytvoria sa riadne kaluže tak máme dom od strechy cez okná
    až po sokel "nahodený". Myslím si že tieto lícové pásky by boli na údržbu
    ideálne a aj vzhľadovo je to perfektné. Je to síce víkendová chalúpka
    ale aj tá si zaslúži pekný kabát. Nechcem tie keramické ale také aby
    to vyzeralo "natur". U nás v stavebninách sice majú vzorky ale nič ma
    tak výnimočne neoslovilo. Cenovo sa pohybujú okolo 1600-1800, neviem
    či sú aj lacnejšie ??? Poraˇd. ˇDakujem
    Lion Topoľčany
    Cena by podľa mojej skúsenosto zodpovedala priemernej realite. Na celý dom to nie je finančne žiadna sranda. My mse to chceli tiež dať na fasádu, ale bývame na rušnej ulici, kde sa fŕka, a pokiaľ mám overené aj "ohmatané" tento typ lícoviek sa podľa mňa veľmi zle udržuje od blata/nakoľko materiál sa mi zdá dosť pórovitý/Jednu takúto lícovku nám venovali na jednej výstave a donekonečna som ju osahávala a to je môj záver. Ešte existujú lícovky rádovo lacnejšie a povrch je hladký/pomerne dobrá údržba/, ale to už nie to "orechové"-pôsobí to tak, ako keby si človek obložil dom pásikmi z kachličiek...

    badoga je offline (nepripojený) badoga

    badoga
    My sme obkladali belgickými, lebo pokiaľ viem sú lacnejšie ako anglické. Kvalitné sú oboje.
    Bola som na exkurzii v Belgicku vo fabrike firmy WIENEBERGER, kde sa robia. Robia tam základnú radu pod značkou KLINKER, tú asi poznáš, je bežná aj u nás a majú ju v bežných stavebninách. Potom robia vyššiu radu pod inou značkou (teraz si neviem spomenúť), s nenormálne širokou ponukou, nevieš si vybrať. Najmä v okolí Bratislavy sú firmy, ktoré sa na ich dovoz špecializujú.
    My sme ich brali aj s realizáciou od FaF stavebniny (Veľký Meder a Trnava) a urobili to fakt dobre. Pozdravujem Edka Fabianfyho.
    Určite by som obklad nedala robiť ľuďom, čo s tým nemajú skúsenosti. Treba mať dobre pripravený podklad, mal by byť presieťkovaný ak ide obklad na zateplenie a treba použiť dobrú lepiacu stierku. Vonkajší obklad je dosť namáhaný.
    Dôležité sú skúsenosti s kladením obkladu tak, aby ti najmä na výšku okolo otvorov a na stĺpoch vyšli celé kusy. Má to vyzerať ako murované, nie ako tapeta.
    Či vybrať strojové, "handmade", ryhované, s pieskovým posypom alebo hladké je vec estetiky a štýlu celého domu.
    Do mimoriadne prašného prostredia by som vybrala menej štruktúrované. Normálne a na vidieku by som si s tým vrásky nerobila. Dážď umyje tehličky aj omietku.
    Pozor na špárovačku. Obklad z tých istých pásikov zmení tak, že by si povedala, že to nie je tá istá tehla.
    Cena pred rokom bola okolo 1200,-Sk

    katka je offline (nepripojený) katka

    katka
    My sme dávali lícové lehly do interiéru a bol dosť problém so špárovaním.Neviem či sme mali smolu na firmu,čo nám to mala špárovať,ale začali to robiť ako klasické obkladačky a keďže tie tehličky sú nasiakavé vyzeralo to príšerne.Nakoniec to špároval manžel takými malými špachtličkami a potreboval k tomu riadnu dávku trpezlivosti a času.Našťastie to je len jedna stena.Ale inak to vyzera skvelo a je to už bezúdržbové.
    Tiež som chcela pôvodne taký obklad aj na fasádu,ale pri tej cene,čo by to bolo stálo som to musela prehodnotiť.

    Tabitha je offline (nepripojený) Tabitha

    Tabitha
    čaute ,
    idem si prihriať polievočku ,môj manžel začal pred pár rokmi so spoločníkom s výrobou týchto pásikov bolo to neskutočne prácne robia to ručne do foriem. cena je prijatelná vlastne tretinová ako pri klinkeroch je to betónový obklad farbený ale má štrukturu zvetralej tehly. špárovať sa to naozaj musi ako remienkový obklad v žiadnom prípade nie ako obkladačky!!! to sa už potom nedá očistiť aobklad je znehodnotený. neviem či smiem dať tu odkaz na webovsku stránku . www.betrock-obklady.sk určite je zaujímavá hlavne cena aj vernosť akou sa približuje zvetralej tehle nieje to žiadny ten komunistický kabrinec .
    P.S. na moju obranu , manžel svoj podiel odpredal, takže neradím pre nejaký svoj osobný záujem len chcem rozšíriť vaše poznanie o firmu ktorá aj na slovensku vie vyrábať imitáciu na veľmi slušnej urovni.krásny den

    uska je offline (nepripojený) uska

    uska
    badoga Pozri príspevok
    My sme obkladali belgickými, lebo pokiaľ viem sú lacnejšie ako anglické. Kvalitné sú oboje.
    Bola som na exkurzii v Belgicku vo fabrike firmy WIENEBERGER, kde sa robia. Robia tam základnú radu pod značkou KLINKER, tú asi poznáš, je bežná aj u nás a majú ju v bežných stavebninách. Potom robia vyššiu radu pod inou značkou (teraz si neviem spomenúť), s nenormálne širokou ponukou, nevieš si vybrať. Najmä v okolí Bratislavy sú firmy, ktoré sa na ich dovoz špecializujú.
    My sme ich brali aj s realizáciou od FaF stavebniny (Veľký Meder a Trnava) a urobili to fakt dobre. Pozdravujem Edka Fabianfyho.
    Určite by som obklad nedala robiť ľuďom, čo s tým nemajú skúsenosti. Treba mať dobre pripravený podklad, mal by byť presieťkovaný ak ide obklad na zateplenie a treba použiť dobrú lepiacu stierku. Vonkajší obklad je dosť namáhaný.
    Dôležité sú skúsenosti s kladením obkladu tak, aby ti najmä na výšku okolo otvorov a na stĺpoch vyšli celé kusy. Má to vyzerať ako murované, nie ako tapeta.
    Či vybrať strojové, "handmade", ryhované, s pieskovým posypom alebo hladké je vec estetiky a štýlu celého domu.
    Do mimoriadne prašného prostredia by som vybrala menej štruktúrované. Normálne a na vidieku by som si s tým vrásky nerobila. Dážď umyje tehličky aj omietku.
    Pozor na špárovačku. Obklad z tých istých pásikov zmení tak, že by si povedala, že to nie je tá istá tehla.
    Cena pred rokom bola okolo 1200,-Sk
    Dobrý deň, mohli by ste mi odporučiť majstrov,ktorí vám obkladali s kinkerom vo fi. p. Fabiányho? Ako sa volali, poprípade môžete minapísať kontakt?

    AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

    AndrejG
    kamca61 Pozri príspevok
    Cenovo sa pohybujú okolo 1600-1800, neviem
    či sú aj lacnejšie ??? Poraˇd. ˇDakujem
    V rustique su tie lacnejsie(holandske, belgicke) za 1700, v bricklande 1200, lebo oni to dovazaju priamo a potom predavaju aj rustique. Anglicke su drahe, tie naj stoja tusim 5000-6000 za m2.

    lícové tehly - pásky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.